20 квітня 2012 року о 15.00 в міському будинку культури відбудеться святкування “Міжнародного дня Землі”, за участю школярів та студентів.
Запрошуємо всіх бажаючих.
Вхід вільний.
Організатор: Канівський природний заповідник Напередодні Всесвітнього дня Землі вітаємо всіх небайдужих до навколишнього світу з цим святом!
Зичимо здоров’я, щастя, невичерпної енергії, творчих успіхів у справі захисту довкілля. Нехай завжди з вами буде яскраве сонце, чисте синє небо, зелені простори ланів, віра у те, що ми здатні зробити Землю прекрасною!
День Землі.
22 квітня, дванадцять американських школярів запропонували відзначити День Землі, закликавши всіх землян підтримати цю природоохоронну акцію. Україна цей день відзначає з 1991 року.
Покоління відходить, й покоління приходить, а земля віковічно стоїть! Земля – колиска людства. Яка ж вона, Земля?
«Маленька блакитна планета» - саме так назвав Землю космонавт Юрій Гагарін. Виявляється, що нашу планету можна облетіти за 108 хвилин. А ще, Земля народжує прозорі струмки і потоки, носить на собі океани, хмари і їх тіні. Розкривається жерлами димлячих вулканів, пускає в небеса птахів, приймає в себе всі сніги й дощі, дає всьому життя. Травинка, що вперто пробивається крізь сірий асфальт, громаддя гір, ширяння орла, політ бджоли, нічні співи солов’я, вигин лебединої шиї, безодня нічного зоряного неба – все це несе в собі невичерпний заряд краси. І все це таке близьке і дороге людському серцю.
Що ж ми знаємо про нашу Землю? Всі говорять: Земля, а кожен бачить і розуміє по своєму. Для космонавта, серед зірок і сузір’їв, - вона планета, для моряка – вона берег, для геолога - твердиня, що зберігає руди, нафту, голубий газ. Для солдата – вона образ Батьківщини, її просторів, та цінність, яку він захищає, та сила, яка живить його. Для хлібороба земля – це те, у що він вкладає свою працю і любов, від якої чекає плодючого хлібного дару. Найсумнішим висновком, нещодавно зробленим вченими, є те, що Земля як планета, як довкілля не вічна. Вона не встигає загоювати рани, завдані людською діяльністю, особливо внаслідок використання земних надр, розвитку техніки і виробництва. Отже, для того щоб Земля не загинула, слід кардинально змінити ставлення людини до природи.
Давайте дбати не тільки про сьогодення, а і про майбутнє. Земля у нас одна, бережімо її, рятуймо! Рятуймо чисте повітря. Рятуймо воду – в морях, озерах, в малих і великих річках. Рятуймо рідкісних тварин та птахів – тих, що зникають в полях, у лісах, на озерах. Бережіть основу нашого життя і надій – Природу, вона така беззахисна перед Людиною! Бережімо нашу неньку – Землю, тоді ми зможемо зберегти - життя!
Підготовила зав. сектором екологічної просвіти Канівського природного заповідника ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Т. Шевченка
О.Й.Кузьмінська |