Остання сесія Канівської міської ради була, як завжди, напруженою. Приймались непрості рішення, яких потребує громада міста. Були прийняті рішення по земельній ділянці релігійної громади в мікрорайоні Костянець, яке поки що не влаштовує жодну із сторін. Розглядались питання розвитку культури, ліквідації комунального підприємства "Міська лазня", звітувались комісії по обмеженню чисельності безпритульних тварин та по екологічному впливу на навколишнє середовище підприємств міста та району, звітувався директор ринку, була прийнята програма енергоефективності, розглянуті земельні питання.
Сесія в режимі ігнорування протестів прокурора та всупереч законодавству знову виділила земельну ділянку під розміщення чергового пивного павільйону на березі Дніпра... Більше всього суперечок та обговорення зайняло, здавалося б, нейтральне питання — про надання в оренду земельної ділянки для садового кооперативу "Дніпрові сади". Справа в тому, що засновниками кооперативу є чотири особи, а виділяється земельна ділянка площею 6,5 га землі. Хто входить в коло обраних — не важко здогадатись, бо ще задовго до прийняття цього рішення мешканці міста знали, що це кооператив виключно для депутатів. Ну хто ж себе обділить? Та ще трохи місць для зацікавлених осіб. І якби виділялась земля десь в районі Довжика, чи біля Шампіньйона, може ніхто б і не звернув увагу. Але ця земельна ділянка розташована на березі дренажного каналу, зразу за дрібногуртовою базою. На питанні моральності прийняття такого рішення навіть не хочу зупинятись. Але існують ще й законодавчі підстави, які не дозволяють розташування садових кооперативів в межах населених пунктів (ДБН 360-92), ще є процедура погодження такого рішення згідно з Земельним Кодексом, де передбачене погодження такої земельної ділянки з комісією облдержадміністрації з вивчення доцільності розміщення об'єктів на території області, розгляду матеріалів з надання у користування, передачу в оренду та у власність земельних ділянок. Такого погодження ця земельна ділянка не отримала. Мало того, проект рішення не був погоджений ні з юристом виконкому, ні навіть з профільним заступником (Ренькасом І.О.), що є грубим порушенням Регламенту сесії міської ради. Та хіба хтось зверне увагу на такі дрібниці заради себе — любимого депутата, це ж собі. І як сказав один із депутатів, який проголосував за це рішення: "Може й мені щось перепаде!". Перепаде, обов'язково перепаде. Тільки виникає питання: невже депутати міської ради вже прирівняли себе до більш вищого рівня, ніж всі інші мешканці міста і їм вже закон не писаний? Якщо простою мовою, то такі дії називаються корупційними і за це повинна бути відповідальність. Хочу нагадати, що депутат під час виконання своїх обов'язків є посадовою особою і несе повну відповідальність за свої рішення. Рішення було прийняте переважною більшістю голосів.
Залишилась надія на опротестування цього рішення прокурором або може проявить свою позицію міський голова та не підпише це рішення. Інакше вже завтра можна чекати на створення чергового кооперативу на березі Дніпра під сади "поважним людям". Тільки як дійти до того Дніпра буде канівцям, менш чомусь поважним?
Володимир КОРЖОВ,
депутат Канівської міської ради
газета ВІКА №15, квітень 2012
|