Інформація про прес-конференцію, яка відбулась 6 лютого в кабінеті міського голови Канева (ВІКА №6, лютий 2012), викликала жвавий резонанс серед мешканців міста. Нагадаємо читачам, що мова на згаданій прес-конференції йшла про долю безпритульних тварин, які заполонили канівські вулиці, про кількість покусаних собаками громадян, про плани влади щодо вирішення цієї проблеми.
Після публікації у газеті цієї інформації до редакцій масово почали звертатися мешканці міста з проханням повернутися до згаданої проблеми. Ще більш загострилось це питання серед мешканців міста після того, як після канівської прес-конференції на одному з центральних телеканалів у випуску новин був продемонстрований відеоматеріал про притулок для собак під Києвом, куди, судячи з усього, за словами канівського посадовця, мають вивозитись собаки з нашого міста. У відеосюжеті працівниками згаданого притулку було заявлено, що в притулку зараз вільних місць для тварин немає. За інформацією ж представника міської влади, в місті нараховується від 450 до 600 безпритульних собак. У зв’язку з цим читачі газети в своїй більшості сходяться до думки, що “за заплановані в міському бюджеті 460 грн на одну собаку, тварин виловлять і десь за межами міста просто знищать, оскільки в притулку місця для наших тварин немає”. Таку ж думку поділяє і голова громадської організації "Товариство захисту тварин" Л.Коробська, яка була присутня на згаданій прес-конференції, і яка, за її словами, після прес-конференції звернулась до Сергія Дубенця з проханням повідомити конкретну адресу під Києвом, де планується утримання вивезених з Канева собак аби представники цієї організації могли переконатися, що вивезені з міста тварини утримуються там належним чином. За словами Л.Коробської, їй відмовили в наданні такої інформації, що стало приводом ще більшої стурбованості про подальшу долю тварин.
В переважній більшості читачів газети цікавлять наведені нижче питання, відповіді на які, сподіваємось почути на перенесеній з 13 на 20 лютого прес-конференції, на якій планується спілкування журналістів з керівниками комунальних служб міста.
Отже, мешканців міста цікавлять такі питання:
1. За словами керуючого справами міськвиконкому Сергія Дубенця, сказаними ним на згаданій прес-конференції, на виловлення, стерилізацію і транспортування до притулку під Києвом, в місцевому бюджеті заплановано 460 грн із розрахунку на одну собаку.
а) конкретно, до якого притулку (його назва, адреса, контактні телефони) планується вивезення з міста тварин?
б) чи є офіційна домовленість з керівництвом згаданого притулку щодо утримання вивезених з Канева тварин? Якщо так, то в якій кількості тварин із Канева готові прийняти в цьому притулку і за які кошти їх будуть там утримувати?
2. На прес-конференції були оприлюднені цифри, що підприємство, з яким є домовленість міської влади на виловлення собак, “виловлює до 65% тварин”.
а) як збирається міська влада вирішувати долю решти 35% невиловлених собак, особливо напередодні Шевченківських днів і відкриття 8 червня Євро-2012?
б) чи зверталась міська влада до Мінприроди, яке устами міністра М.Злочевського запевнило, що готове взяти участь у фінансуванні будівництва притулків для тварин? Якщо так, то коли і що кокретно міська влада просила у міністерства стосовно фінансування будівництва притулку для тварин в “духовній столиці Україні — м.Каневі”? Яка реакція Мінприроди на це звернення? Якщо планується, то коли саме заплановано розпочати і закінчити будівництво такого притулку біля Канева?
Зважаючи на гостру актуальність цієї проблеми в нашому місті, редакція газети просить Канівську міську владу цю публікацію вважати офіційним зверненням до влади і сподівається отримати вичерпну відповідь на поставлені питання на найближчій прес-конференції 20 лютого 2012 року.
Валерій РЕВА
P.S. Коли цей матеріал був готовий до друку, нам стало відомо, що через місяць майже 2 тисячі бездомних тварин з розплідника в Пироговому, що під Києвом, можуть знову опинитися на вулиці. Про це, як передає ForUm, на прес-конференції заявила президент Міжнародної громадської організації Товариства захисту тварин "SOS" Тамара Тарнавська. "Сьогодні ситуація з фінансуванням притулку в Пироговому — катастрофічна. З 1 січня 2012 року ми не отримували ніякого фінансування", — зазначила вона. За її словами, раніше київська влада обіцяла взяти цю проблему на себе, проте з обіцяних 100 тисяч гривень притулок отримав всього 6 500 грн. За підрахунками Тарнавської, мінімальний бюджет для притулку на рік повинен складати 600-650 тис. грн.
Отже, якщо мова йде про заселення канівських тварин в названий притулок, — виникає ще більше питань до міської влади...
Валерій Рева, газета ВІКА №7, лютий 2012 р. |