Традиційна прес-конференція, яка відбулась у понеділок, 6 лютого, була присвячена проблемі безпритульних собак у Каневі. Вів прес-конференцію перший заступник міського голови Михайло Кулєшов.
Нагадаємо читачам, що за ініціативою журналістів проведення прес-конференції на зазначену тему було заплановано ще на попередній понеділок — разом з розглядом питання пільгових перевезень у місті. А оскільки питання пільгового перевезення пасажирів вичерпало весь запланований на прес-конференцію час, то “собаче питання” перенесли на наступну прес-конференцію, на 6 лютого.
І ще нагадаємо, що зазначена проблема стає дуже серйозною в Каневі: так, лише за грудень 2011 року в місті безпритульними собаками було травмовано 15 мешканців міста, а всього, починаючи з 1 січня 2011 року по 25 січня 2012 року безпритульні собаки покусали в місті 101 людину, з них — 22 дитини... На питання, яке першим було паставлене журналістами на прес-конференції, хто конкретно в міськвиконкомі відповідає за вирішення “собачої проблеми”, Михайло Кулєшов заявив: “Процесом організації вирішення цієї проблеми займається Сергій Дубенець”.
Сергій Дубенець, зокрема, розповів журналістам, на якій стадії сьогодні вирішення проблеми. Сергій Михайлович нагадав, що рішенням сесії Канівської міської ради була створена робоча група, яка розробила програму планомірного вирішення проблеми. “Ми вийшли на комунальне підприємство в Києві, яке спеціалізується відловом та стерилізацією безпритульних тварин. Вони погодились нам допомогти в цьому. За результатами переговорів ми дійшли згоди, що це підприємство займеться виловом, транспортуванням, стерилізацією і утриманням собак. Ці собаки будуть виловлені, простерилізовані, зроблять їм прививки, після цього їх проідентифікують: на вухо собаки чіпляється спеціальна бирка, на якій вказується, коли і де була виловлена тварина, коли проведена стерилізація і прививка. Ми також домовились з киянами, що собак після вилову і вивезення в спецпритулок під Києвом та проведення з ними зазначених процедур, залишать там, не повертатимуть знову в Канів. Вартість таких послуг цього підприєства, починаючи з 1 лютого, складає1590 гривень за одну собаку, а оскільки ми вели переговори з киянами ще коли вартість була 460 гривень за собаку, ми домовились, що саме за старою ціною у 460 гривень кияни вирішать узгоджену проблему. А ще є домовленість, що виловлені і стерилізовані собаки будуть вивезені з Канева і утримуватимуться в спеціалізованому притулку під Києвом. Після того, як ми підпишемо з ними договір, в Канів приїде їх бригада і в присутності наряду міліції за чотири-сім днів виловить наших собак. Тимчасово їх помістять у спеціальний вольєр на території КП “Місто”, після чого прийде спеціально обладнаний автомобіль і вивезе собак під Київ.”
На питання, чи заплановані в міському бюджеті кошти на вирішення “собачої проблеми”, Сергій Дубенець відповів, що кошти в бюджеті заплановані, але ще не виділені.
На питання, до якої дати має вирішитись у місті “собача проблема”, Сергій Дубенець відповів: “Ця проблема мала вирішитись до 15 січня цього року. Але у зв’язку з тим, що в згаданого мною підприємства була запланована зміна тарифів на ці роботи і вони не знали, чи їм дозволять виконувати роботи за старою ціною, процес затягнувся. Буквально сьогодні директор нашого КП “Місто” зустрічається з керівником київського підприємства для підписання договору. Як тільки ми підпишемо договір, вони приїжджають в Канів і протягом 4-7 днів виловлюють собак”.
На питання, чи прив’язуються терміни вирішення “собачої проблеми” в Каневі до 8 червня — дня відкриття Євро-2012, Сергій Дубенець відповів, що “дійсно, до цієї дати ми прив’язуємось у вирішенні проблеми, більше того, у нас стоїть термін вирішення проблеми до 9 березня, до Шевченківських днів”.
На питання, виходячи з якої кількості безпритульних собак у місті планувались кошти в міському бюджеті, Сергій Дубенець повідомив, що виходили з того, що в Каневі нараховується близько 400-450 голів безпритульних собак. Враховуючи похибку в розрахунку кількості собак, “ми докинули ще 25 відсотків, що передбачає приблизно 450-600 голів, а оскільки програма розрахована до 2015 року, для цього закладено в бюджеті 350 тисяч гривень.”
На питання, чи не можна залишити собак у канівському притулку і не вивозити тварин до Києва, Сергій Дубенець зокрема відповів: “Притулку у нас в Каневі немає. Є обладнане місце для тимчасового утримання не більше 40 голів тварин. Коли ми почали вивчати це питання глибше, то з’ясували, що до обладнання цих притулків є досить серйозні вимоги, які передбачають значні фінансові вкладення, що дуже проблематично для бюджету нашого міста”.
Журналісти запитали Сергія Дубенця, чи не планує влада міста виходити на Мінприроди України щодо фінансової підтримки в цьому питанні, враховуючи те, що днями міністр Микола Злочевський заявив про готовність міністерства брати участь у фінансуванні будівництва притулків в регіонах, на що Сергій Дубенець відповів ствердно.
На питання, чи можуть канівці сподіватися, що після 9 березня їх уже не будуть кусати агресивні собаки на вулицях міста, Сергій Дубенець пітвердив, що до 9 березня планується вирішення цієї проблеми, але, за інформацією київського підприємства, при проведенні таких заходів їм вдається виловити до 65% безпритульних собак, решту, 35%, не вдається виловити через міграцію тварин.
На питання, чи не потраплять в результаті цієї операції до притулку домашні тварини, журналісти почули відповідь, що собаки, які будуть з нашийниками і в намордниках на вулиці, виловлюватись не будуть.
Журналісти поцікавились, чи враховувалась при формуванні бюджету в сумі 460 гривень на одну собаку виловлення, транспортування, стерилізація, прививки та ще й утримання тварин і протягом якого часу можна утримувати тварин на ці гроші. На що Сергій Дубенець відповів, що в договорі, який підписуватиметься з киянами, буде розписано, що входить у вартість передбачених робіт, “мені пояснили, що в цих 460 гривень входить виловлення тварин, їх транспортування, стерилізація, а притулки створені за кошти Київської міської ради із залученням фондів волонтерів”. На цю відповідь журналісти висловили сумнів: “уявіть таку ситуацію, що мер Донецька приїжджає до Канівського мера і пропонує за рахунок коштів бюджету Канева утримувати в канівських притулках донецьких безпритульних тварин”. На що Сергій Михайлович відповів: “маємо те, що маємо — нам дають пакет документів, що наших собак відловлюють, завозять у притулок і там розміщують на постійне утримання і на ці кошти з ними будуть гуманно поводитись”.
Валерій РЕВА, газета ВІКА №6, лютий 2012
|