2 лютого в облдержадміністрації відбулася розширена нарада з підготовки та відзначення 198-ї річниці від дня народження і вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка, а також створення плану заходів до 200-річчя з дня його народження.
У ході зібрання було розглянуто низку питань, пов’язаних з цими датами. Зокрема, начальник управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа повідомив, що підготовка до відзначення 198-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка складається з підготовчої частини та безпосереднього проведення урочистостей. Підготовча частина передбачає створення виставок, оновлення експозицій в музеях обласного центру та районів; проведення: вечорів, лекцій, наукових конференцій, бесід, круглих столів, літературних читань і семінарів, оглядів в будинках культури, клубах, бібліотеках; тематичних уроків Кобзаря у школах; обласної виставки образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання; обласного конкурсу читців-аматорів; обласного фестивалю рушників та виставки сувенірної продукції; обласного конкурсу кобзарського мистецтва; обласного літературно-мистецького свята «Вінок Кобзареві» (м. Звенигородка).
Також відбудеться Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій»; участь черкаських школярів у проведенні Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої»; обласні дитячий конкурс «Тарасові джерела» (с. Шевченкове) і конкурс юних поетів «Тарасовими шляхами» (м. Черкаси); обласний мистецький фестиваль «Садок вишневий біля хати» (м. Городище).
До річниці народження Великого Кобзаря проводитимуться творчі звіти колективів міст та районів області (м. Черкаси); урочистості у Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка; Урок Шевченка у ВУЗах, школах та дошкільних закладах; урочисті заходи у закладах, організаціях та підприємствах, що носять ім’я поета
Традиційно, найбільш масово організовуватимуться урочисті заходи безпосередньо у місцях, що пов’язані із народженням та місцем поховання Тараса Шевченка.
Зокрема, в урочистостях на території музею Тараса Шевченка в м. Каневі передбачається участь офіційних осіб та делегацій з 15 районів області; покладання вінків до могили Кобзаря; огляд оновленої експозиції та виставок музею; засідання Шевченківського комітету; вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка.
На території Нижнього парку заповідника планується влаштувати виставку сувенірної продукції та містечко майстрів.
Буде забезпечено роботу пунктів громадського харчування.
Працюватиме й постійно діюча ярмарка «Канівська торговиця» за участі товаровиробників сільськогосподарської продукції та творчих колективів районів. Свої послуги надаватиме й туристичний комплекс «Авто-Ріка».
Наступним відповідальним центром проведення заходів є Звенигородський район. За участі делегацій з 5 районів та представників обласного центру (заступники голови облдержадміністрації та обласної ради) тут передбачається: у с. Моринці – покладання квітів до монументу «Матері і дитини»; огляд експозицій меморіальних об’єктів – хат Якима Бойка і Копія, виставки портретів Тараса Шевченка із колекції музею «Кобзаря», м. Черкаси.
У с. Шевченкове відбудеться покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, могил батька та матері поета. Демонструватиметься тут оновлена експозиція творів Кобзаря з фондів Національного музею Тараса Шевченка, м. Київ.
Управлінням культури облдержадміністрації розроблено План заходів із підготовки та відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Вони включають в себе традиційні районні та обласні заходи, підсумкові огляди яких здійснюються у 2013-2014 роках. Серед нових заходів:
- літературно-мистецька естафета «Шевченковими шляхами Черкащини»;
- Всеукраїнський фестиваль Шевченківських театрів;
- творчий звіт аматорських та творчих колективів України та зарубіжжя;
- Міжнародна виставка оригінальних творів Т.Г.Шевченка.
На завершення наради начальник управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа зазначив, що складовою частиною з підготовки та відзначення 200-річного ювілею є завершення робіт на об’єктах: Шевченківського національного заповідника (господарчий корпус, Нижній парк, водозабір та інших.); Успенського собору; автомобільної дороги від Успенського собору до підніжжя Тарасової гори; будівництво готельно-ресторанного комплексу «Хата Кобзаря»; завершення будівництва Канівського міського Будинку культури та опрацювання питання щодо створення у ньому Шевченківського культурного центру; реконструкція Канівської районної лікарні та районного будинку культури; будівництво пам’ятника Т.Г.Шевченку в селищі Вільшана Городищенського району; проведення благоустрою об’єктів соціальної інфраструктури міста, району та області.
За підсумками розглянутих питань дано ряд відповідних доручень.
Джерело: http://www.oda.ck.ua/index.php?lng=ukr§ion=2&page=2&id=5097 |