Відгук на статтю "Чому я вважаю роботу міського голови незадовільною?", надруковану в "Дніпровій Зірці" (№7-8 від 27.01.2012р.)
Стаття депутата Канівської міської ради В.Л.Коржова "Чому я вважаю роботу міського голови незадовільною?" змусила мене взятися за її ретельний аналіз із декількох причин.
Насамперед, стаття була не тільки надрукована у паперових ЗМІ, а й на одному із сайтів. Причому на останньому гаряче обговорювалась.
По-друге, безапеляційна назва статті - у стилі відомої євангельської фрази "із Назарета чи може бути щось добре?" (Євангеліє від Іоанна, гл.I, вірш 45,46). Такий собі своєрідний ораторський прийом, з якого, до речі, В.Л.Коржов розпочав свій виступ на сесії міської ради 28 грудня минулого року, коли було представлено звіт міського голови В.В. Ніколенка. Звісно, після такого початку можна "вважати", що в нашому місті за рік не відбулося нічого доброго. (Зауважу в дужках, що на таких ораторських прийомах побудована майже вся стаття Володимира Леонідовича).
Автор ставить незадовільну оцінку обраній даті проведення звіту та його регламенту. При тому, що він знає - у Законі "Про місцеве самоврядування в Україні" не виписано процедури звітування міського голови, крім того, що воно має відбуватися щороку. Відповідно і регламент довелося створювати "на ходу". За відгуками багатьох присутніх, та й на мій особистий погляд, регламент звітування було прийнято максимально демократично, на очах у всіх присутніх. Але по закінченню основної частини зібрання, на вимогу групи депутатів, серед яких був і автор статті, було проведено повторне голосування депутатського корпусу щодо звіту міського голови і теж із позитивним результатом ("за" - 25 депутатів; "проти" - 2; "утрималось" - 4. Голосування громади: "утрималось" - 3; всі інші - "за").
Щодо звинувачення у "штучному" формуванні аудиторії. Хочу наголосити на тому, що 28 грудня було забезпечено повноправне представництво громади. В залі були присутні найбільш активні громадяни та ті, від кого безпосередньо залежить як поточне життя, так і перспективний розвиток міста. Люди дійсно були запрошені - без усяких лапок. І, я думаю, не пожалкували, що побачили звіт міського голови. Тому й таке звинувачення є надуманим, як і тези про те, що "… немає у нас обраного міського голови", або ж про "умовну" думку міського голови, що він не підпорядкований громаді міста.
Основною функцією міської влади та міського голови є організація і координація виконання планової роботи міських служб і громади в цілому - як поточної, так і роботи з розвитку міської інфраструктури та самої громади. А стратегічною метою всієї цієї роботи є створення максимально комфортних умов життя мешканців міста та їх розвитку в особистому і соціальному плані.
Тому звіт міського голови - це підсумок роботи та життя всіх мешканців міста за певний період часу. З низки об'єктивних причин це доцільно зробити за підсумками фінансового року. Обираючи дату 28 грудня, саме до цього ми максимально наблизилися, не виходячи за рамки правового поля.
Отже, чи виконаний звіт за формою та регламентом? Безперечно - так. Повна версія звіту була заздалегідь надрукована у паперових ЗМІ та оприлюднена в Інтернеті. Відбувся публічний звіт міського голови з подвійним голосуванням представників громади в цілому та окремо - депутатського корпусу, обидва рази із позитивним результатом.
Чи відповідає звіт змісту роботи, яку проведено за 2011 рік? Без сумніву - так. Проведено значну роботу по всіх напрямках міського життя, реалізовано багато проектів. Найголовніше, закладено нові тенденції розвитку. Більш того, ті зміни обличчя міста, які ми маємо на сьогодні, цілком лежать у руслі передвиборчої програми В.В.Ніколенка. Як один із претендентів на крісло міського голови у минулих виборах, В.Л.Коржов, без сумніву, усвідомлює, що за один рік неможливо виконати всі пункти тих завдань, які поклала на себе наша команда. Програма розрахована на 5 років. Більше того, життя вносить постійні корективи у тенденції розвитку і міста, і країни, і світу в цілому. А це не може не відбиватись і на стратегічних завданнях.
Не вступаючи у полеміку по всіх пунктах "обвинувачень" Володимира Леонідовича, зупинюся на подачі ситуації з будівництва транспортно-туристичного комплексу "Авто-Ріка" і Ярмаркової площі, об'єднання шкіл та проблеми міського бюджету.
Обвинувачення в тому, що "не зберегли старий автовокзал", потрібно адресувати, насамперед, старій владі та старому складу міської ради, тому що у серпні-вересні 2010 року, під час першої презентації проекту, ні в кого з тих, хто приймав відповідне рішення, не виникло питання: "А що буде зі старим автовокзалом?". Всі займалися виборами-2010. Прокинулись тільки тоді, коли проект увійшов у стадію реалізації, але ж після обговорення та прийняття позитивного рішення на громадських слуханнях. Щоб таки зберегти старий автовокзал, міський голова Віктор Ніколенко провів перемовини на рівні Черкаської обласної держадміністрації та безпосередньо з проектантом і генеральним підрядником. Попередньо була досягнута позитивна домовленість. Але за умови термінової зміни проектної документації на весь комплекс та зовнішньої реконструкції старої будівлі в єдиному стилі з новим автовокзалом вартість указаних робіт склала 2,8 млн. грн. - гроші, які не було закладено в кошторисі реалізації проекту. Особисто міським головою було зроблено велику роботу з пошуку цих коштів. Не секрет, що звертались, у тому числі, і до Спілки підприємців, яку очолює В.Л. Коржов, - марно. Оскільки терміни будівництва були дуже стислими, в кінці кінців довелося повернутися до першого проекту, де будівлі старого автовокзалу не було.
Реконструкцію Ярмаркової площі і створення "Авто-Ріки" було виконано за всіма будівельними нормативами. Результат є одним із рідких прикладів партнерства підприємців та влади у великому комплексному проекті. Завдяки цьому громада Канева має чудовий архітектурний комплекс, якому заздрять наші сусіди, і не тільки в Черкаській області.
Об'єднання шкіл не є "примхою" нової влади. Про гостру необхідність приведення шкільної мережі у відповідність до наявних ресурсів говорить уже той факт, що сам Володимир Леонідович ще 2 роки тому був прихильником цього проекту та брав активну участь у комісії з об'єднання шкіл. І якщо дефіцит коштів минулого року вдалося подолати (завдяки зусиллям команди В.В.Ніколенка), то зараз, враховуючи гостру економічну ситуацію в країні, немає впевненості в тому, що наявний дефі-цит можна буде подолати. Потрібно тверезо дивитися правді в очі. Чомусь у наших побратимів у Європі такої мужності вистачає - у Фірзені нещодавно взагалі закрили три школи, а в Ламберсарі - одну. В будь-якому випадку, ця проблема є дуже складною, але вона існує і потребує подальшого розгляду та прийняття відповідних рішень.
Бюджет міста. Взагалі, потрібно чітко розуміти, що у формуванні бюджету міста Канева велику частку складають державні кошти, які виділяє Міністерство фінансів України. Дефіцит бюджету міста обумовлений саме цими державними зобов'язаннями. Дефіциту коштів, які обумовлені місцевими надходженнями, немає і, до речі, процес створення місцевої частини бюджету був запущений у вересні. Термін створення повного місцевого бюджету визначається перебігом цих процесів у державі та в області і не може випередити їх. А вони, на жаль, завершуються в грудні. Тому й маємо щорічні "незручності"… І це добре відомо Володимиру Леонідовичу, який є членом депутатської комісії Канівської міськради з питань планування бюджету, фінансів, цін. Чому ж тоді виникають риторичні запитання щодо негараздів нашого бюджету?
Продовжує якісно змінюватися на краще обличчя нашого міста. Завдяки кому і чому це стало можливим? Як випливає із звіту, ми продовжили розпочате нашими попередниками, дослухаючись до порад мешканців міста, за підтримки конструктивної більшості депутатів Канівської міської ради, підприємців, великих підприємств, благодійників, завдяки динамічній роботі виконавчого комітету, комунальних служб. Найбільш масштабні проекти було реалізовано та реалізуються зараз завдяки участі Черкаської обласної державної адміністрації, особисто голови ОДА Сергія Тулуба.
Без сумніву, в місті є ще багато невирішених питань і проблем. Це й проблеми наркоманії, алкоголізму, бродячих собак, балансування міського бюджету, стратегії подальшого розвитку тощо. Вирішення частки з них можливе у площині зміни чинного законодавства, інші можливо вирішити вже зараз.
Чи були у нашій роботі помилки? Так, були. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Ми швидко навчаємось, чого я бажаю і нашим поважним опонентам. Саме тому ми рішуче налаштовані на подальшу щиру та енергійну працю на благо Канева. Зараз, як ніколи, перед містом відкриваються великі перспективи розвитку. Використати всі можливості ми зможемо у тісній співпраці з громадою та її представниками в Канівській міській раді. В тому числі, і з опозицією.
>>>>> Анатолій ЛЕОНТЬЄВ, заступник Канівського міського голови
Леонтьеву подобную статью нужно было написать не после отчёта, а до его начала. Тогда бы и была дискуссия. Кстати говоря подобными приемами которыми пользуется Леонтьев пользовались идеологи в СССР. Неважно о чём статья важно что она последняя. Кстати говоря выдавать желаемое за действительное Это тоже наследие совка. Простой вопрос Почему Каневчане не пользуются выгодами от размещения на их территории ГЭС и второй вопрос Что в этом плане (смысле выгоды для каневчан) следует ожидать от вертолётной площадки?
Так вот оно что.. :"Хочу наголосити на тому, що 28 грудня було забезпечено повноправне представництво громади. В залі були присутні найбільш активні громадяни ..." Следовательно, кто не пришел послушать Николенка - меньш адекваті... Ничего себе заявочка!
nnn1-Да в Каневе треть населения живет в домах, построенных при возведении ГЭС. А до вертодрома что-то пришьют, скажем туркомплекс. А иначе их пришьют. Со временем, конечно. А статья Леонтьева полная, жаль припоздала.
К Концу, так званого "Звіта" все мечтали поскорей свалить. Начали бsло покидать места до голосования, да Николенко сказал всем вернуться и сесть на места. Рядом со мной сидели две женщины, которые уже через пол часа после начала звита начали обговаривать свои вопросы, не слушая, что там в зале происходят, а через два часа все разговоры были больше о том, что пора бы уже и подкрепиться ;)
фраза, спасибо, что поправили - и вправду, недоглядел.
Но все же интересно, люди, скучавшие на звите, ушли с работы, взяв отпуск за свой щет, или с предприятий, учреждений, организаций, были отпущены з щет этих предприятий, учреждений, организаций?
Леонтьєв майже всю статтю присвятив тому, щоб довести: регламент було дотримано. І якось вже дуже скромно про "досягнення". В основному це загальні фрази. І ще велике питання: чи є комплекс "Авто-Ріка" досягненням. Не завадило б почути думку тих, хто мав можливість скористатися його послугами. Як затишно їм було чекати транспорт в холодному приміщенні та на металевих лавках? А думку про площу бажано почути від громади пізніше, влітку, коли матимемо температуру повітря в районі + 30 градусів.
Я навчався у Анатолія Олексійовича і дуже ціню його як викладача. Я з легкістю сприймав матеріал, отримуючи від цього задоволення.
Читаючи цю статтю дуже хотілося кинути багато пекучих фраз, але скажу лише одне: Анатолій Олексійович, цього разу я не зрозумів Вас
Vlad Smit И какое к этим домам имеет отношение ДЕСТВУЮЩАЯ ГЭС? Днипробуд, да А ГЭС каким боком?
Мне припомнилось моё родное село и 150 летие Тараса Шевченка.
Спасибі Тарасу
що проклав нам трассу
покрив шифером хатки
і поставив нові тинки
Так вот ГЭС примерно такое же имеет отношение к домам каневчан.
Вышенаведенный текст - попытка оправдаться перед юзерами сайта за свинство, хамство и бездеятельность "молодой", не умеющей ни работать ни общаться с людьми, группы людей, повязанных круговой порукой, манией величия и шкурными интересами. Не вижу темы для дискуссии...
На мою думку пан Леонтьєв писав свій "монолог" десь між шостим та сьомим тостом, під час святкування дня народження І.Ренькаса.А
саме в цей час прокидаються "зіркові" помисли.
Але пан Леонтьєв писав дану замітку як посадова особа. Так я йому хочу відповісти як посадовій особі. Щоб давати оцінку комусь ( а ви зацікавлена особа) треба мати моральне право.
А право ви можете заслужити таким методом, коли ви на весь Канів заявите, що завдяки особисто вашим зусиль значно поліпшилась така галузь....в 2011 році
І почнете перераховувати ваші здобутки, відповідно до посадових обовязків.
Я не дуже всі ваші повноваження знаю.
1. Ви повинні сказати, що на протязі 15 місяців вашої роботи кількість наркоманів у Каневі зменшилась, а продажа їз повністю призупинилась. Ви цього не скажете. бо ні ви, ні ваш "патрон" цього не зробили.
2.Ви не дасте позитивну оцінку в якості та кількості оздоровлених дітей у Каневі на протязі 2011 року. Адже лише одна поїздка дітей у Фірзен, під вашим чітким керівництвом , чого тільки стоїть.
А хто їздив від Канева В "Артек" у 2011 році тримається під сімома замками.
По великому рахунку і преса про це не писала.
Ви не можете сказати, що завдяки вашим (особисто) старанням в Каневі функціонують молодіжні центри, про які божився мер на січневій пресконференції минулого року.Так само ви не станете заперечувати, що перше і єдине зібрання з молоддю так і стало-є д и н и м, хотя знову таки мер обіцяв нашим дітям проводити щотижневі зустрічі.
Ви будучи жителем нашого мікрорайону палець об палець не доклали зусиль,щоб там було освітлення, щоб не викидали мусор, щоб жителі попідписували договори про вивоз мусору.
Ви не побували ні на одному футбольному матчі канівської команди, а вся ваша робота по спорту зводилась до виголошення промов під час проведення змагань.
Ви поїхали, "дурня" поваляли в Канаді та інших країнах , як заступник з інвестицій, а Канів від цього ні чого не мав. Ну скажіть якмй толк від вас у виконкомі. До речі, ви говорите про прорахунки, які ви допустили на протязі року. НАЗВІТЬ ЇХ ТА ВАШІ ОСОБИСТО,Ну що ж говоріть наступний тост на Ренькасовому дні народження....
Да і цікаво б взнати як "передовий отряд "визначали для звіту мера. Мер же сказав, що вони самі поприходили, що тут немає жоного кого "насильно" заганяли. А нам на завод прийшла рознарядка 50 "нужних" людей забеспечте на сесію . Ви ж определиться, дуйте в одну дудку...
Ну хіба так можна? А хлопаки?
Поважна людина пропонує дискусію та задає простеньке питання, а ви у відповідь починаєте обговорювати цю людину. Пра це якось не етично. Бо від вас чекали зовсім іншого. Отакого наприклад:
Я вважаю що нічого доброго в Каневі за весь час головування Ніколенко В.В., ні за його ініциативою ні за ініціативою міської влади не трапилось. Більш того вважаю що усі сили та енергія голови та підібраного їм ісполкому націлена на кримінальний дерибан комунальної власності.
У випадку незгоди з моєю думкою прошу автора статті перерахувати все добре що трапилось в місті за ініціативою та активною участю Николенко та його Ко.
ну.що ви напали на людину. Ну попросив його Вітьк, написати... Ну,що він не послухає... А кого ж тоді просити написати... Олежку.... Ну цікаві ви ж. А Валюшу можна попросити.... Але ні ...Тому він... Він що не розуміє... що він у них..лишній....
дорогу и турков - забыли!
Маяковского - забыли!
Площадь возле вокзала - забыли!
Если сравнить что сделано сейчас за год и сравнить 20 лет что в независимости - то Николенко за год сдал 20-ти летку:)
Не хотів би поправляти шановну людину, але в мене є запитання: невже в Каневі щось добре може тільки "трапитись"? А мер і його команда нічого зробить для "доброго" не можуть?
а за школу я скажу так - выходя из комнаты КАЖДЫЙ выключает свет, экономит. Так и получается "Если я за это плачу - буду экономить, если нет - пусть светит"
З таким самим успіхом можна говорити, що при Пантелішині всі без виключення в громадському транспорті їздили безкоштовно, хотя в той час заборгованість по пенсіях та зарлатах становила 6 місяців.Забули.А чому ви не говорите. при кому площу Комсомолу привели до порядку. Плитка, освітлення . Забули . Тільки тоді з себе героїв не робили та не брехали. а робили свлю справу.А то, одне говорим. Жоден армянін при мені не буде класти асфалт. Кладе Забули.
y-y, Ви поїхали, "дурня" поваляли в Канаді та інших країнах , як заступник з інвестицій, а Канів від цього ні чого не мав. Ну скажіть якмй толк від вас у виконкомі!
----------------
цыплят по осени считают! Как мне кажется Вы не были за границей с подобными поездками/целями - Вам не понять. А вот кто дурака включает - ИА-КИВ.
bitr, +
вот, мне местная "громада" напоминает инфузорию - вроде "я глазок открыла - хреново, не так как на западе, глазок закрыла".
А вот про как оно в городе было 1990-2012 как-то не помнится:)
Если собрались судить - сделайте в сравнении - тогда будет понятно. Да много все обещают - а вот желание выпонить и возможности не у всех хватает:)
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]