Відгук на статтю "Чому я вважаю роботу міського голови незадовільною?", надруковану в "Дніпровій Зірці" (№7-8 від 27.01.2012р.) Стаття депутата Канівської міської ради В.Л.Коржова "Чому я вважаю роботу міського голови незадовільною?" змусила мене взятися за її ретельний аналіз із декількох причин.
Насамперед, стаття була не тільки надрукована у паперових ЗМІ, а й на одному із сайтів. Причому на останньому гаряче обговорювалась.
По-друге, безапеляційна назва статті - у стилі відомої євангельської фрази "із Назарета чи може бути щось добре?" (Євангеліє від Іоанна, гл.I, вірш 45,46). Такий собі своєрідний ораторський прийом, з якого, до речі, В.Л.Коржов розпочав свій виступ на сесії міської ради 28 грудня минулого року, коли було представлено звіт міського голови В.В. Ніколенка. Звісно, після такого початку можна "вважати", що в нашому місті за рік не відбулося нічого доброго. (Зауважу в дужках, що на таких ораторських прийомах побудована майже вся стаття Володимира Леонідовича).
Автор ставить незадовільну оцінку обраній даті проведення звіту та його регламенту. При тому, що він знає - у Законі "Про місцеве самоврядування в Україні" не виписано процедури звітування міського голови, крім того, що воно має відбуватися щороку. Відповідно і регламент довелося створювати "на ходу". За відгуками багатьох присутніх, та й на мій особистий погляд, регламент звітування було прийнято максимально демократично, на очах у всіх присутніх. Але по закінченню основної частини зібрання, на вимогу групи депутатів, серед яких був і автор статті, було проведено повторне голосування депутатського корпусу щодо звіту міського голови і теж із позитивним результатом ("за" - 25 депутатів; "проти" - 2; "утрималось" - 4. Голосування громади: "утрималось" - 3; всі інші - "за").
Щодо звинувачення у "штучному" формуванні аудиторії. Хочу наголосити на тому, що 28 грудня було забезпечено повноправне представництво громади. В залі були присутні найбільш активні громадяни та ті, від кого безпосередньо залежить як поточне життя, так і перспективний розвиток міста. Люди дійсно були запрошені - без усяких лапок. І, я думаю, не пожалкували, що побачили звіт міського голови. Тому й таке звинувачення є надуманим, як і тези про те, що "… немає у нас обраного міського голови", або ж про "умовну" думку міського голови, що він не підпорядкований громаді міста.
Основною функцією міської влади та міського голови є організація і координація виконання планової роботи міських служб і громади в цілому - як поточної, так і роботи з розвитку міської інфраструктури та самої громади. А стратегічною метою всієї цієї роботи є створення максимально комфортних умов життя мешканців міста та їх розвитку в особистому і соціальному плані.
Тому звіт міського голови - це підсумок роботи та життя всіх мешканців міста за певний період часу. З низки об'єктивних причин це доцільно зробити за підсумками фінансового року. Обираючи дату 28 грудня, саме до цього ми максимально наблизилися, не виходячи за рамки правового поля.
Отже, чи виконаний звіт за формою та регламентом? Безперечно - так. Повна версія звіту була заздалегідь надрукована у паперових ЗМІ та оприлюднена в Інтернеті. Відбувся публічний звіт міського голови з подвійним голосуванням представників громади в цілому та окремо - депутатського корпусу, обидва рази із позитивним результатом.
Чи відповідає звіт змісту роботи, яку проведено за 2011 рік? Без сумніву - так. Проведено значну роботу по всіх напрямках міського життя, реалізовано багато проектів. Найголовніше, закладено нові тенденції розвитку. Більш того, ті зміни обличчя міста, які ми маємо на сьогодні, цілком лежать у руслі передвиборчої програми В.В.Ніколенка. Як один із претендентів на крісло міського голови у минулих виборах, В.Л.Коржов, без сумніву, усвідомлює, що за один рік неможливо виконати всі пункти тих завдань, які поклала на себе наша команда. Програма розрахована на 5 років. Більше того, життя вносить постійні корективи у тенденції розвитку і міста, і країни, і світу в цілому. А це не може не відбиватись і на стратегічних завданнях.
Не вступаючи у полеміку по всіх пунктах "обвинувачень" Володимира Леонідовича, зупинюся на подачі ситуації з будівництва транспортно-туристичного комплексу "Авто-Ріка" і Ярмаркової площі, об'єднання шкіл та проблеми міського бюджету.
Обвинувачення в тому, що "не зберегли старий автовокзал", потрібно адресувати, насамперед, старій владі та старому складу міської ради, тому що у серпні-вересні 2010 року, під час першої презентації проекту, ні в кого з тих, хто приймав відповідне рішення, не виникло питання: "А що буде зі старим автовокзалом?". Всі займалися виборами-2010. Прокинулись тільки тоді, коли проект увійшов у стадію реалізації, але ж після обговорення та прийняття позитивного рішення на громадських слуханнях. Щоб таки зберегти старий автовокзал, міський голова Віктор Ніколенко провів перемовини на рівні Черкаської обласної держадміністрації та безпосередньо з проектантом і генеральним підрядником. Попередньо була досягнута позитивна домовленість. Але за умови термінової зміни проектної документації на весь комплекс та зовнішньої реконструкції старої будівлі в єдиному стилі з новим автовокзалом вартість указаних робіт склала 2,8 млн. грн. - гроші, які не було закладено в кошторисі реалізації проекту. Особисто міським головою було зроблено велику роботу з пошуку цих коштів. Не секрет, що звертались, у тому числі, і до Спілки підприємців, яку очолює В.Л. Коржов, - марно. Оскільки терміни будівництва були дуже стислими, в кінці кінців довелося повернутися до першого проекту, де будівлі старого автовокзалу не було.
Реконструкцію Ярмаркової площі і створення "Авто-Ріки" було виконано за всіма будівельними нормативами. Результат є одним із рідких прикладів партнерства підприємців та влади у великому комплексному проекті. Завдяки цьому громада Канева має чудовий архітектурний комплекс, якому заздрять наші сусіди, і не тільки в Черкаській області.
Об'єднання шкіл не є "примхою" нової влади. Про гостру необхідність приведення шкільної мережі у відповідність до наявних ресурсів говорить уже той факт, що сам Володимир Леонідович ще 2 роки тому був прихильником цього проекту та брав активну участь у комісії з об'єднання шкіл. І якщо дефіцит коштів минулого року вдалося подолати (завдяки зусиллям команди В.В.Ніколенка), то зараз, враховуючи гостру економічну ситуацію в країні, немає впевненості в тому, що наявний дефі-цит можна буде подолати. Потрібно тверезо дивитися правді в очі. Чомусь у наших побратимів у Європі такої мужності вистачає - у Фірзені нещодавно взагалі закрили три школи, а в Ламберсарі - одну. В будь-якому випадку, ця проблема є дуже складною, але вона існує і потребує подальшого розгляду та прийняття відповідних рішень.
Бюджет міста. Взагалі, потрібно чітко розуміти, що у формуванні бюджету міста Канева велику частку складають державні кошти, які виділяє Міністерство фінансів України. Дефіцит бюджету міста обумовлений саме цими державними зобов'язаннями. Дефіциту коштів, які обумовлені місцевими надходженнями, немає і, до речі, процес створення місцевої частини бюджету був запущений у вересні. Термін створення повного місцевого бюджету визначається перебігом цих процесів у державі та в області і не може випередити їх. А вони, на жаль, завершуються в грудні. Тому й маємо щорічні "незручності"… І це добре відомо Володимиру Леонідовичу, який є членом депутатської комісії Канівської міськради з питань планування бюджету, фінансів, цін. Чому ж тоді виникають риторичні запитання щодо негараздів нашого бюджету?
Продовжує якісно змінюватися на краще обличчя нашого міста. Завдяки кому і чому це стало можливим? Як випливає із звіту, ми продовжили розпочате нашими попередниками, дослухаючись до порад мешканців міста, за підтримки конструктивної більшості депутатів Канівської міської ради, підприємців, великих підприємств, благодійників, завдяки динамічній роботі виконавчого комітету, комунальних служб. Найбільш масштабні проекти було реалізовано та реалізуються зараз завдяки участі Черкаської обласної державної адміністрації, особисто голови ОДА Сергія Тулуба.
Без сумніву, в місті є ще багато невирішених питань і проблем. Це й проблеми наркоманії, алкоголізму, бродячих собак, балансування міського бюджету, стратегії подальшого розвитку тощо. Вирішення частки з них можливе у площині зміни чинного законодавства, інші можливо вирішити вже зараз.
Чи були у нашій роботі помилки? Так, були. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Ми швидко навчаємось, чого я бажаю і нашим поважним опонентам. Саме тому ми рішуче налаштовані на подальшу щиру та енергійну працю на благо Канева. Зараз, як ніколи, перед містом відкриваються великі перспективи розвитку. Використати всі можливості ми зможемо у тісній співпраці з громадою та її представниками в Канівській міській раді. В тому числі, і з опозицією.
>>>>> Анатолій ЛЕОНТЬЄВ, заступник Канівського міського голови
Джерело: Дніпрова Зірка |