19 січня православні віряни відсвяткували одне з найбільших традиційних християнських свят Водохреще, яке є завершальним святом у різдвяно-новорічному циклі. Згідно з Євангелієм від Матвія, цього дня відомий проповідник Іоанн Хреститель похрестив Ісуса Христа у ріці Йордан. Під час обряду хрещення на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба. Відтоді це свято називають Водохрещем, Орданню або Богоявленням (до цього моменту Богоявленням вважалася інша подія - пришестя Христа або Різдво Христове).
У Каневі цього року не відходили від традицій Водохреща - зранку канівський люд після служби в храмі пройшов хресною ходою, очолюваною священиками Успенського собору та представниками влади, центральною вулицею від собору до Дніпра, де й було освячено воду. Загальне духовне піднесення відчувалося і в словах священослужителів, і в привітаннях від перших осіб міста і району, і серед усього загалу, що зібрався цього дня над Дніпром для освячення води та духовного очищення, яке, згідно з твердженнями очевидців, настає саме у такі хвилини.
До речі, вважається, що свячена вода додає здоров'я, лікує від усіляких недуг. Саме звідси й походить звичай купатися в ополонці. Для тих, хто не може цього дня скупатися в освяченій воді, може підійти інший спосіб - аби весь рік бути здоровим і щасливим, треба напитися святої води. Дивним є той факт, що освячена вода не псується і може зберігатися багато років. І ще. Це свято ніколи не відзначалося пишними гуляннями. У давнину після Хрещення починався новий весільний сезон, що тривав до Великого посту.
ДЗ |