Холодним січневим ранком на станції метро Вашингтону розташувався чоловік і став грати на скрипці. Упродовж 45 хвилин він зіграв 6 творів. За цей час, оскільки була година пік, повз нього пройшла більше тисячі чоловік, більшість з яких йшли на роботу. За 45 хвилин гри тільки 6 чоловік ненадовго зупинилися і послухали, ще 20, не зупиняючись, кинули гроші. Заробіток музиканта склав $32. Ніхто з перехожих не знав, що скрипалем був Джошуа Белл - один з кращих музикантів у світі. Грав він одні з найскладніших творів, з коли-небудь написаних: Крейслера, Шуберта, Массне и Баха, а інструментом служила скрипка Страдиварі, вартістю $3, 5 мільйона. За два дні перед виступом в метро, на його концерті у Бостоні, де середня вартість квитка складала $100, був аншлаг.
Гра Джошуа Белла в метро є частиною соціального експерименту газети Вашингтон пост про сприйняття, смак і пріоритети людей, принципи якого були: у буденному середовищі в непідходящий момент чи відчуваємо ми красу? Чи зупинимося щоб оцінити її? Чи розпізнаємо талант в несподіваній обстановці? Один з виводів з цього експерименту може бути наступним: якщо ми не можемо знайти час на те що б ненадовго зупинитися і послухати кращі з коли-небудь написаних музичних творів у виконанні одного з кращих музикантів планети; якщо темп сучасного життя став настільки стрімкий, що ми стаємо сліпі і глухі до таких речей. тоді навіщо ж нам таке життя? Навіщо нам безперестанна гонитва за чужими нав'язаними цінностями? І що ще ми втрачаємо в цій божевільній гонці? Відповідь одна : ми втрачаємо саме життя!
Цікавий експеримент... Як сказав один філософ: Так і у житті - скільки талантів проходить повз нас. Але найчастіше ми зупиняємося лише перед нахрапистими бездарями, які не дають пройти...
Геніальні творіння, геніальне виконання!
І ми дійсно ВТРАЧАЄМО СВОЄ ЖИТТЯ!
Але це - ПОЕЗІЯ ЖИТТЯ! А ми основний час витрачаємо на БУДЕННУ ПРОЗУ ЖИТТЯ!
І в цій буденній прозі просто не замічаємо поезії.
Непевний, що навіть з тих, хто був на концерті у Бостоні, йдучи у метро повз музиканта, зупинився б вислуховувати його геніальне виконання. Не те середовище, не та акустика, не в тому місці і не в той час... Коли можна вивернути кишеню за хвилину задоволення. А в житті людини трапляються й такі моменти, що за якусь прожиту не так хвилину віддав би усе життя.
Що ж, перед нами яскравий приклад того, що люди перестали брати на себе труд давати самостійно оцінку людям, подіям, явищам, покладатися на свій смак. Звикли споживати готові висновки, оцінки, шанувати авторитети, впитувати чужі думки. Але чому так? Через страх бути кимось незрозумітим чи осудженим? Плити за течією легше та спокійніше. А тепер уявіть, яку владу над сіспільнолю думкою мають ті, хто контролюють ЗМІ, або ті, хто хоча б мають доступ до трибуни і можливість публічно виголошувати промови.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]