Міжнародний день заповідників та національних парків.
Заповідане
11 січня - Міжнародний день заповідників та національних парків.
Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі.
Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.
Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку. Станом на 01.04.2010 року загальна площа природно – заповідного фонду України становить понад 3,4 млн.га., що відповідає майже 5,5 % площі держави, але ці показники ще далекі від європейських, де середній рівень заповідності досягає 15 %.
Основну загрозу біорізноманіттю становить необдумана та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно – болотних угідь, степових екосистем, природних лісів. Знищення навколишнього середовища відбувається внаслідок розорювання земель, вирубування лісів з подальшою зміною цільового призначення земель, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва тощо. З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища необхідно, насамперед, розширити існуючі та створити нові об’єкти природно – заповідного фонду.
Наше місто Канів славиться не тільки Тарасовою горою, а й одним з найстаріших заповідників України – Канівським природним заповідником, який був створений 30 липня у 1923 році. Майже століття до його створення окремі вчені вказували на унікальність Канівських гір (дислокацій). Завдяки унікальній геологічній будові, багатству рослинного і тваринного світу Канівський природний заповідник (як пам’ятка природи), разом з могилою Т.Г.Шевченка (як пам’ятка культури) входять в змішаній номінації, до попереднього списку на включення їх до реєстру пам’яток міжнародної організації ЮНЕСКО. На даний час площа заповідника дорівнює 2027 га. Для того, щоб ввійти до мережі біосферних резерватів міжнародної організації ЮНЕСКО потрібне розширення території заповідника. Відповідно до Указу Президента України від 01.01.2010 року територія Канівського природного заповідника збільшиться на 6615 га. Зараз триває процес передачі цих земель під охорону Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Єдиному в центральній Україні природному заповіднику загальнодержавного значення з боку керівництва держави приділяється велика увага. За дорученням Президента України від 01.04.2011 року підготовлено пакет документів про створення на базі Канівського природного заповідника - Канівського біосферного заповідника, з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів біосфери; вивчення навколишнього середовища; розвитку ресурсної бази для заняття туризмом; відпочинку та оздоровлення населення; зменшенню загрози деградації та втрати родючості земель; посиленню узгодженості діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських екологічних організацій у розв’язанні проблем екологічної безпеки України.
Мережу створення нових об’єктів природно – заповідного фонду та розширення існуючих передбачає Закон України від 21.09.2000 року «Про загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000 – 2015 роки». Створення Канівського біосферного заповідника - це дуже великий та відповідальний крок у розвитку заповідної справи, забезпечення сталого розвитку держави та створення здорового природного середовища для людини.
Підготувала: Зав. сектору екологічної просвіти лабораторії заповідної справи Канівського природного заповідника ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Т.Шевченка Кузьмінська О.Й.
И давно мы начали праздновать кацапские праздники?
Как только стали зав сектором без образования и опыта работы))))
Вот и экологическое просвещение у нас такое, какие специалисты по знакомству устроенные на такие должности
Шановні канівчани. Більше ніж 6600 га угідь - це дуже велика цифра для одного району, в якому ще є Трахтемирівський заповідник.Як повідомлялося раніше в пресі,сюди мають ввійти і землі сусіднього Золотоніського району. На території нового заповідного агломерату виникає зразу ж безліч юридично-правових неузгоджень. Зокрема виникають такі питання як проживання в даній місцевості, в тому числі приватне присадибне господарство,відпочинок селян і приїзжих, адміністративна підпорядкованість сільрад,виробнича діяльність підприємств, організацій, фермерів,їх розвиток і т.д.І чому все це має зводитись в дозвольному плані лише до нехай навіть такого поважного закладу як Київський Національний Університет ім. Шевченка. Може для того, щоб легше було відкушувати ласі шматочки та бути надпаном понад всіх? І чому заповідник, а не національний парк з його більшою доступністю для відвідань всіх бажаючих? Які державні органи (Міністерство) стоять тут на вершині відповідальності? Хто буде нести відповідальність за фінансування та утримання нової структури? Може бути набагато більше запитань. Але відповіді на ці та інші питання зависли в заповідному тумані для мешканців навколишніх сіл Канева. А для мене як мешканця хоч і маленького але містечка хотілося б знати кордони реакраційної зони. Адже навколишня зона лише в 5 км не дозволить нічого робити в питанні розвитку міста з боку Тарасової гори аж до центру міста або дасть поштовх до бюрократично-дозвольної тяганини. Не хотілося б в майбутньому бачити Канів наполовину законсервованим, без відповідної туристсько-культурно-оздоровчої інфраструктури в його південно-східній частині.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]