У зв’язку з будівництвом Канівської гідроакумулюючої станції, яке має розпочатися в нинішньому році і триватиме до 2017 року, жителі Канева обговорюють питання: чи здобуде Канів статус міста енергетиків – з усіма відповідними привілеями (знижки при оплаті за електроенергію тощо).
– Нині діюча Канівська ГЕС є філією компанії "Укргідроенерго". Ми видаємо електро-енергію в єдину систему. На рівні станції питання здобуття Каневом статусу "міста енергетиків" вирішити неможливо, – пояснює головний інженер Канівської ГЕС В’ячеслав Синенко. – Це рівень області і держави. Ми можемо лише підтримати цю ідею, аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії. Нині Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою. До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона.
Міський голова Віктор Ніколенко зауважив, що статус міста енергетиків Канів може здобути, коли буде споруджена Канівська ГАЕС. Її планують будувати вгору по течії Дніпра від існуючої ГЕС, поблизу села Бучак. У Державному бюджеті на нинішній рік вже закладено кошти на виготовлення проекту електростанції. Саме ж будівництво триватиме упродовж 2012–2017 років. За цей період на соціальні потреби міста і району буде виділено 360 млн грн. Пік надходжень очікується на 2016–2017 роки.
Ідею будівництва Канівської ГАЕС підтримує голова наглядової ради підприємства "Дніпробуд" Володимир Савенко. У роки радянської влади це підприємство забудовувало Канів. Нині на ньому працюють 50 спеціалістів. За 2012 рік вони були зайняті лише на двох об’єктах – терміналі "Авто-Ріка" і вертолітному майданчику у Пекарях. Володимир Савенко сподівається, що "Дніпробуд" буде брати участь у будівництві ГАЕС, і чисельність очолюваної ним організації зросте у рази.
На запитання щодо доцільності будівниц-тва станції на унікальних історичних місцях і природних ландшафтах Володимир Савенко відповів, що "якісь захоронення там знайшли, але місце розташування станції змістили". Порівняно з попереднім проектом, зменшено проектну потужність ГАЕС – з 3,6 млн кіловат до 1 млн кіловат. Керівники міста переконані у тому, що будівництво ГАЕС не завдасть шкоди флорі і фауні цієї місцевості. Лише у перші 3–5 років буде незначний вплив на іхтіофауну. Не буде забруднюватися повітря, не буде цвітіння води. Додали також, що в умовах кризи будівництво ГАЕС – це можливість вижити.
Если статус "Миста энергэтиков" Канев завоюет так же , как Николенко статус "мэра", то пусть Канев лучше останется и в будущем общенациональной святыней, а его случайно образовавшийся "мэр", тем, кем он и есть на самом деле)
Та такоє, якби ж вірилось в те "святе будівництво". атож наваряться на ньому всі кому не лєнь, підрядчиків наберуть у сина янукевича і робитимуть все в тридорого.
"Керівники міста переконані у тому, що будівництво ГАЕС не завдасть шкоди флорі і фауні цієї місцевості..."-откуда сцуко такая уверенность!?Они что специалисты?!
"...в умовах кризи будівництво ГАЕС – це можливість вижити." А я думаю, що це не лише гарантія самим вмерти, а ще й перед смертю загубити унікальну природу і ланшафти, тобто оточуєче нас середовище, і не дати тут жити наступним поколінням1
Коли профан говорить, що ГАЕС, яка постійно підніматиме і перевертатиме воду з радіоактивним мулом із дна водосховища(такий принцип її роботи)не завдасть шкоди навколишньому природному середовищу, ну хіба що перші кілька років трішечки завадить рибкам та жабкам, що тут ще можна говорити!!!!
Жах один. А робочі місця? Інфраструктура?
Багато побудувала РЯБОЧКА з ШАМПІНЬЙОНОМ?
Дивіться, щоб ці не набудували скільки ж. А от що ногою в Дніпро ви більше не ступите, це факт.
Про кого і до кого ви, шановні? У відповідності з рівнем природних обдарувань , вони реагують тільки коли по голові, і це вже треба сприймати як аксіому, не витрачаючись на вербальні апелювання..
Жирна крапка буде поставлена не тільки на туризмі, а на всьому українському люду, якщо він не спроможеться зупинити цей дикунський проект, посадивши заодно на належне їм місце його натхненників та їх тупорилу свиту.
Якщо хочете, Канівська ГАЕС – це тест нації на виживання.
Я згідний з Turoc – що будівництво ГАЕС стане тестом нації на виживання. І розподіляю його турботу про майбутнє Канева, навколишньої природи та всього пониззя Дніпра.. Але я проти однобокого підходу в розвитку міста. Бюджет в 69млн.грн. з жалюгідними 3млн.грн. на розвиток навіть для такого маленького містечка в 26тис. населення виглядає смішним.
Потрібно розвивати промисловість, яка дасть надшвидке наповнення бюджету в порівнянні з розвитком туризму, перший прибуток якого очікується лише через 15-20років.
Я думаю, що влада знає про світову тенденцію розвитку економіки, тому і штурмує дане будівництво.
Але потрібно бути дійсно обережними. Перший проект станції був страшний: гігантська споруда на Канівських горах не передбачала в повному об"ємі можливі зсуви грунтів, штучний землетрус, підтоплення сіл Пшеничники та Глинча, недосконалість технологій берегоукріплень, можливість вимиву радіаційного мулу з накопичувальної ями напроти Переяслова-Хмельницького, ігнорувала збереження історичних пам"яток і т.д.
Тепер проект, як нам говорять, змінено з врахуванням вище згаданих мною недоліків. Перенесено розташування самої станції. Змінилися і технології. Тож якщо Державна комісія після скрупульозної експертизи фахівців дасть "добро", то чому б і не побудувати ГАЕС? Звичайно, під контролем відповідних органів та громадськості.
А от з 360млн.грн. на соцкультпотреби міста і району я не згідний. Ця цифра в півтора рази більша від виділеної державою в 2011році на авторічковий термінал, дорогу на Пекарі та автодром. Не відомий кошторис багатомільярдної споруди. А потрібно виходити з досвіду будівництва подібних об"єктів у Європі, США чи Китаї, де на місцевий соцкультпобут від загального кошторису йде 20-30%. Може нам і не потрібно будувати для будівельників житло як в першому проекті на 9тис. населення, але місто вже зачекалося доведення до сучасного рівня кінотеатру, введення Палацу Дружби народів, Палацу спорту, плавального басейну, школи мистецтв, адміністративного будинку міськвиконкому і тому подібне, які до речі після введення потрібно і утримувати за щось.
Тож яке потрібно місто, місто енергетиків чи місто туризму, мені однаково. Але воно має бути містом з достойною для проживання і праці інфраструктурою. Мені байдуже, звідки прийдуть кошти на його утримання – від Держави чи з Китаю. Лише б скоріше, щоб не тільки мої діти й внуки побачили їх, а й я. Мені однаково, яка партія, чи Регіони чи Зелена, докладуть до міста свої руки, аби нам, канівчанам, було в ньому добре, по цивілізованому, без заглядань як у них на Заході чи Сході, жити. Того й Вам бажаю.
"ГАЕС – не є самостійним джерелом енергії. Єдиним її завданням є збереження енергії, виробленої іншими джерелами і її вивільнення у час пікових навантажень в електромережі.
При цьому, енергія, яка витрачається на закачування води у верхній басейн, на висоту понад 100 м (насосний режим) є більшою, ніж на функціонування в турбінному режимі, з втратою 25-30% енергії. Самі гідроенергетики вважають, що економічний ефект від ГАЕС можна буде виявити лише у складі загальних прибутків, отриманих від функцірнування усієї об’єднаної енергосистеми. У той же час, на будівництво планується витратити близько 1,5 млрд. доларів. При цьому будуть зруйновані чи пошкоджені значні території, знищені унікальні природні ландшафти та ресурси, археологічні цінності, значно знизиться рекреаційна та туристична привабливість регіону. І офіційні і незалежні експерти проекту відзначають надзвичайну складність геологічних умов в районі будівництва, наявність активних зсувних та ерозійних процесів. Як наслідок - небезпеку катастрофічних витоків води з верхнього басейну ГАЕС (бл. 17 млн. куб. м. води, яка у разі руйнування басейну впаде у Канівське водосховище з висоти 180 м і може спричинити катастрофічні руйнування, у тому числі й основної греблі Канівської ГЕС). Також очікується вторинне радіоактивне забруднення води в Канівському і Кременчуцькому водосховищах внаслідок постійного (двічі на добу) перерозподілу накопичених тут з часів аварії на ЧАЕС радіоактивних намулків, внаслідок функціонування ГАЕС. Особливо небезпечним це виявиться для тих міст, які забезпечуються питною водою безпосередньо з Дніпра (Черкаси, Кременчук, Дніпропетровськ, Запоріжжя та ін.). Вторинне радіоактивне забруднення, буде мати не лише місцевий негативний вплив, але як мінімум загальнорегіональний. Спостерігатиметься також посилений розмив берегів водосховищ. Очікуване підтоплення грунтів може негативно вплинути на умови життя населення та його доступ до питної води.
„Проект наразі подано на розгляд до Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) з метою переконати банк виділити державі кредит у 630 млн. доларів під це сумнівне будівництво. Решту 950 млн. доларів хочуть взяти з державного бюджету, тобто з податків громадян, власне як і гроші на виплату цього кредиту та відсотків по ньому.” – говорить Ірина Головко, координатор Міжнародної мережі нагляду за діяльністю банків у сфері впливу на довкілля „CEE Bankwatch Network”, - „Ніхто навіть не пробував порахувати співвідношення між сумнівними вигодами від проекту та знищенням природних територій, втратою якісної питної води та рекреаційних ресурсів, змінами умов життя людей.”
" „Усього декілька людей в Україні крадькома, без згоди громадян України, без належного інформування громадськості та влади Черкащини, прийняли безальтернативне і авантюрне рішення про відновлення добудови ГАЕС. Населення і владу області було фактично позбавлено можливості вибору власного шляху подальшого розвитку регіону. Місцева влада і природоохоронні органи лише покладаються на сумнівний висновок Держекоекспертизи, підготовлений з порушенням процедур та таємно від зацікавленої громадськості”, - говорить Сергій Федоринчик, керівник Інформаційного центру Всеукраїнської екологічної асоціації „Зелений Світ”.
"У листопаді 2007 року Національний екологічний центр України провів дослідження про можливі наслідки будівництва Канівської ГАЕС. Воно довело, що проект будівництва Канівської ГАЕС не лише включає сумнівні економічні розрахунки, але й гарантовано призведе до низки екологічних та соціальних проблем. Місцевому населенню доведеться зіштовхнутися із проблемою підтоплення сіл та сільськогосподарських земель навколо пропонованого місця будівництва. Також можливі непередбачувані зміни рівня води у колодязях, і, як наслідок, проблеми з питною водою. Ті декілька заходів по зменшенню негативного впливу на навколишнє середовище, що розроблені у зв'язку із проектом, є надзвичайно слабкими та майже не дають гарантій безпеки та комфорту людям, що мешкають поблизу."
и таких вот статей в интернете целая куча. Европейский Банк (ЕБРР), МВФ - отказались спонсировать строительство каневской гаэс, считая это строительство нецелесообразным.
Напомню, что эта ГАЭС планируется как самая большая в Европе и на постсовецком пространстве.
Представляете теперь размер
откатов и распилов ??? Это не на плитке позорится. Здесь размах ! Тока на проэктной документации сколько дач построить можно !
Нынешняя власть спит и видит этот сладкий пирог. Главное начать прокачку бабла ! Это же миллиарды !!
А последствия их не волнуют. Здесь жить они не планируют - чистые альпийские луга, уютные тихие виллы в Австрии.. тугие счета на Кипре - что может быть лучше ?
basozy, аргументи переконливі. Тож, чи має наше покоління моральне право заради сумнівної сьогоденної вигоди, (за шмат гнилої ковбаси) латаючи дірки в бюджеті, руйнувати природню і кільтурну спадщину Канівщини?
Пропозиція до загалу згадати себе Людьми і озирнувшись довкола почати мислити відповідно цього статусу.
«Міський голова Віктор Ніколенко зауважив, що статус міста енергетиків Канів може здобути, коли буде споруджена Канівська ГАЕС.»
Шановні, а скільки потрібно буде отих самих енергетиків для забезпечення роботи ГАЕС ? Сто, може двісті. То скільки тоді потрібно ГАЕС, аби населити енергетиками бодай містечко? Все. Цього досить, аби зрозуміти який статус можна набути з такою головою.
І взагалі: «питання здобуття Каневом статусу "міста енергетиків"…– Це рівень області і держави.» Дійсно, оце і є їхній рівень, точніше рівень їхніх очільників.
Ті ж голови ждуть-не-діждуться початку спорудження селища будівельників в районі Новоселиці на скількись там тисяч чоловік. « Саме ж будівництво триватиме упродовж 2012–2017 років.»
А що далі? Де зайняти після того мешканців селища, більша частина яких має звідкись таки приїхати, бо ж в принаймні в частини місцевих вже є якесь житло.
«Ми можемо лише підтримати цю ідею, аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії. Нині Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою. До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона.»
А що існування ГЕС недостатньо «аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії»? Для цього обов’язково треба мати ГАЕС, яка на відміну від ГЕС енергію споживає, а отже на територіальному рівні є апріорі збитковою?
«Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою» - у кого тут з головою проблеми? А може знову ж таки дешевше буде по голові?
«До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона». А що для ГАЕС це співвідношення буде іншим, для неї розумники на золотих унітазах родять спеціальні, не пропахлі відповідним духом закони про місцеве самоврядування?
«Пік надходжень очікується на 2016–2017 роки.»
А що ж так ? Чому чергова манна небесна відразу не проллється? Очевидно стратеги вирішили, що для них дешевше буде піти протореним шляхом зодчих світлого майбуття комунізму.
« "Дніпробуд"… Нині на ньому працюють 50 спеціалістів … Володимир Савенко сподівається, що "Дніпробуд" буде брати участь у будівництві ГАЕС»
Круто сподівається. Звичайно, така організація…, такий керівник…, 50 спеціалістів. Певно що збудують. І не лише ГАЕС. Тільки мабуть таки 50 співробітників.
Можна продовжувати, але якщо, до прикладу, кошторисні гроші, які підуть на будівництво ГАЕС використати на енергозбереження, то за час значно менший терміну її будівництва, можна було б забути не тільки про саму ГАЕС, а й про всіх світочів постсовкової клептократії аж до самого Володимира Володимировича включно, навіть, якщо не рахувати дивну властивість кількаразового росту наших фінансово-будівельних розписів.
Пропозиція до загалу згадати себе Людьми і озирнувшись довкола почати мислити відповідно цього статусу.
«Міський голова Віктор Ніколенко зауважив, що статус міста енергетиків Канів може здобути, коли буде споруджена Канівська ГАЕС.»
Шановні, а скільки потрібно буде отих самих енергетиків для забезпечення роботи ГАЕС ? Сто, може двісті. То скільки тоді потрібно ГАЕС, аби населити енергетиками бодай містечко? Все. Цього досить, аби зрозуміти який статус можна набути з такою головою.
І взагалі: «питання здобуття Каневом статусу "міста енергетиків"…– Це рівень області і держави.» Дійсно, оце і є їхній рівень, точніше рівень їхніх очільників.
Ті ж голови ждуть-не-діждуться початку спорудження селища будівельників в районі Новоселиці на скількись там тисяч чоловік. « Саме ж будівництво триватиме упродовж 2012–2017 років.»
А що далі? Де зайняти після того мешканців селища, більша частина яких має звідкись таки приїхати, бо ж в принаймні в частини місцевих вже є якесь житло.
«Ми можемо лише підтримати цю ідею, аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії. Нині Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою. До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона.»
А що існування ГЕС недостатньо «аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії»? Для цього обов’язково треба мати ГАЕС, яка на відміну від ГЕС енергію споживає, а отже на територіальному рівні є апріорі збитковою?
«Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою» - у кого тут з головою проблеми? А може знову ж таки дешевше буде по голові?
«До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона». А що для ГАЕС це співвідношення буде іншим, для неї розумники на золотих унітазах родять спеціальні, не пропахлі відповідним духом закони про місцеве самоврядування?
«Пік надходжень очікується на 2016–2017 роки.»
А що ж так ? Чому чергова манна небесна відразу не проллється? Очевидно стратеги вирішили, що для них дешевше буде піти протореним шляхом зодчих світлого майбуття комунізму.
« "Дніпробуд"… Нині на ньому працюють 50 спеціалістів … Володимир Савенко сподівається, що "Дніпробуд" буде брати участь у будівництві ГАЕС»
Круто сподівається. Звичайно, така організація…, такий керівник…, 50 спеціалістів. Певно що збудують. І не лише ГАЕС. Тільки мабуть таки 50 співробітників.
Можна продовжувати, але якщо, до прикладу, кошторисні гроші, які підуть на будівництво ГАЕС використати на енергозбереження, то за час значно менший терміну її будівництва, можна було б забути не тільки про саму ГАЕС, а й про всіх світочів постсовкової клептократії аж до самого Володимира Володимировича включно, навіть, якщо не рахувати дивну властивість кількаразового росту наших фінансово-будівельних розписів.
Пропозиція до загалу згадати себе Людьми і озирнувшись довкола почати мислити відповідно цього статусу.
«Міський голова Віктор Ніколенко зауважив, що статус міста енергетиків Канів може здобути, коли буде споруджена Канівська ГАЕС.»
Шановні, а скільки потрібно буде отих самих енергетиків для забезпечення роботи ГАЕС ? Сто, може двісті. То скільки тоді потрібно ГАЕС, аби населити енергетиками бодай містечко? Все. Цього досить, аби зрозуміти який статус можна набути з такою головою.
І взагалі: «питання здобуття Каневом статусу "міста енергетиків"…– Це рівень області і держави.» Дійсно, оце і є їхній рівень, точніше рівень їхніх очільників.
Ті ж голови ждуть-не-діждуться початку спорудження селища будівельників в районі Новоселиці на скількись там тисяч чоловік. « Саме ж будівництво триватиме упродовж 2012–2017 років.»
А що далі? Де зайняти після того мешканців селища, більша частина яких має звідкись таки приїхати, бо ж в принаймні в частини місцевих вже є якесь житло.
«Ми можемо лише підтримати цю ідею, аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії. Нині Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою. До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона.»
А що існування ГЕС недостатньо «аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії»? Для цього обов’язково треба мати ГАЕС, яка на відміну від ГЕС енергію споживає, а отже на територіальному рівні є апріорі збитковою?
«Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою» - у кого тут з головою проблеми? А може знову ж таки дешевше буде по голові?
«До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона». А що для ГАЕС це співвідношення буде іншим, для неї розумники на золотих унітазах родять спеціальні, не пропахлі відповідним духом закони про місцеве самоврядування?
«Пік надходжень очікується на 2016–2017 роки.»
А що ж так ? Чому чергова манна небесна відразу не проллється? Очевидно стратеги вирішили, що для них дешевше буде піти протореним шляхом зодчих світлого майбуття комунізму.
« "Дніпробуд"… Нині на ньому працюють 50 спеціалістів … Володимир Савенко сподівається, що "Дніпробуд" буде брати участь у будівництві ГАЕС»
Круто сподівається. Звичайно, така організація…, такий керівник…, 50 спеціалістів. Певно що збудують. І не лише ГАЕС. Тільки мабуть таки 50 співробітників.
Можна продовжувати, але якщо, до прикладу, кошторисні гроші, які підуть на будівництво ГАЕС використати на енергозбереження, то за час значно менший терміну її будівництва, можна було б забути не тільки про саму ГАЕС, а й про всіх світочів постсовкової клептократії аж до самого Володимира Володимировича включно, навіть, якщо не рахувати дивну властивість кількаразового росту наших фінансово-будівельних розписів.
За перших слухань по Нібулону, коли громада більшістю голосів висловила свій протест будівництву, Ніколенко заявляв, що вони погано! підготувалися до слухань, і вже наступного разу памятаєте яке було шутєйне собраніє! ГАЕС теж вони проштовхують і почали до цього готуватися. Тож конче необхідно провести громадські слухання!!! по цьому питанню, запросивши авторитетних спеціалістів(екологів тощо), щоб тим пройдисвітам не залишити жодного шансу для задоволення своєї злочинної мети! Адже у душі своїй вони не мають нічого святого, окрім зеленої доларової банкноти, яка засліпила їм очі, заради неї вони готові продати все, навіть матір рідну!!!
Это да, здесь Свобода может проявить себя как патриотическая сила. Вот где нужно браться за вилы, а не бороться с ветряными мельницами, к примеру обливанием краской Яныка или срыванием звезды Давида!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]