У зв’язку з будівництвом Канівської гідроакумулюючої станції, яке має розпочатися в нинішньому році і триватиме до 2017 року, жителі Канева обговорюють питання: чи здобуде Канів статус міста енергетиків – з усіма відповідними привілеями (знижки при оплаті за електроенергію тощо).
– Нині діюча Канівська ГЕС є філією компанії "Укргідроенерго". Ми видаємо електро-енергію в єдину систему. На рівні станції питання здобуття Каневом статусу "міста енергетиків" вирішити неможливо, – пояснює головний інженер Канівської ГЕС В’ячеслав Синенко. – Це рівень області і держави. Ми можемо лише підтримати цю ідею, аби жителі Канева мали привілеї щодо використання електроенергії. Нині Канівська ГЕС відпускає електроенергію за ціною 10,5 копійки за кіловат. До споживачів вона доходить за ціною майже у десять разів вищою. До Державного бюджету Канівська станція щороку перераховує 20 мільйонів гривень, до місцевого – 2,6 мільйона. Міський голова Віктор Ніколенко зауважив, що статус міста енергетиків Канів може здобути, коли буде споруджена Канівська ГАЕС. Її планують будувати вгору по течії Дніпра від існуючої ГЕС, поблизу села Бучак. У Державному бюджеті на нинішній рік вже закладено кошти на виготовлення проекту електростанції. Саме ж будівництво триватиме упродовж 2012–2017 років. За цей період на соціальні потреби міста і району буде виділено 360 млн грн. Пік надходжень очікується на 2016–2017 роки.
Ідею будівництва Канівської ГАЕС підтримує голова наглядової ради підприємства "Дніпробуд" Володимир Савенко. У роки радянської влади це підприємство забудовувало Канів. Нині на ньому працюють 50 спеціалістів. За 2012 рік вони були зайняті лише на двох об’єктах – терміналі "Авто-Ріка" і вертолітному майданчику у Пекарях. Володимир Савенко сподівається, що "Дніпробуд" буде брати участь у будівництві ГАЕС, і чисельність очолюваної ним організації зросте у рази.
На запитання щодо доцільності будівниц-тва станції на унікальних історичних місцях і природних ландшафтах Володимир Савенко відповів, що "якісь захоронення там знайшли, але місце розташування станції змістили". Порівняно з попереднім проектом, зменшено проектну потужність ГАЕС – з 3,6 млн кіловат до 1 млн кіловат. Керівники міста переконані у тому, що будівництво ГАЕС не завдасть шкоди флорі і фауні цієї місцевості. Лише у перші 3–5 років буде незначний вплив на іхтіофауну. Не буде забруднюватися повітря, не буде цвітіння води. Додали також, що в умовах кризи будівництво ГАЕС – це можливість вижити.
Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКО Джерело: "Прес-Центр" |