Про можливі наслідки неперерахування зобов’язань зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету, в тому числі і з вини банку.
Канівська ОДПІ надає для використання в роботі роз’яснення ДПА в Черкаській області № 24501/24-024 від 29.10.2008р. стосовно своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та можливі наслідки неперерахування таких зобов’язань до бюджету, в тому числі і з вини банку Постановою Правління Національного банку України від 7 жовтня 2008 року № 308 введено тимчасову адміністрацію Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку (далі – Банк) та запроваджено мораторій на задоволення вимог кредиторів Банку і зобов’язань (обов’язкових платежів).
Згідно з пп. 16.5.1 п. 16.5 ст. 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за порушення строків перерахування податків, зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів, встановлених Законом України „Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” банк сплачує пеню та штрафні санкції у встановлених розмірах, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Законом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податку, збору (обов'язкового платежу) до бюджету. При цьому платник податків, зборів (обов'язкових платежів) звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до бюджетів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
Таким чином, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання доручень клієнтів на переказ грошей, Закон №2181 не звільняє платника податків від обов‘язку сплатити основну суму податкового зобов‘язання або податкового боргу, а податковий орган, відповідно, – від стягнення такого податкового боргу.
У разі ненадходження грошових коштів на бюджетні рахунки органу державного казначейства і незарахування їх в доходну частину державного або місцевих бюджетів – податкові зобов‘язання або податковий борг, у такому разі, не можуть вважатися погашеними.
Тобто, податковий борг платника податку, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.
Підстава: лист ДПА України від 27.10.2008 №21938/7/24-0117.
Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Канівської ОДПІ
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]