У документальному фільмі “ПРО ЩО МОВЧАТЬ ЕНЕРГЕТИКИ?” зібрано факти, які наглядно спростовують ряд міфів, пов’язаних з будівництвом гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) в Україні. Реальні кадри будмайданчиків Дністровської та Ташлицької ГАЕС, свідчення людей у відчаї, що зігнулись під тягарем некомпенсованих наслідків будівництва, інтерв’ю із незалежними експертами…
Громадськість, в тому числі місцеві мешканці, чують багато обіцянок від замовника проектів ГАЕС ВАТ «Укргідроенерго» про те, що будівництва ГАЕС приносить розквіт у райони – тисячі робочих місць, фінансування на покращення доріг, будівництво шкіл, ФАПів тощо. Проте, зібрані на місцях факти свідчать про протилежне – про явне погіршення якості довкілля та життя людей біля Ташлицької та Дністровської ГАЕС, про ігнорування права громадськості на участь у вирішенні питання доцільності зведення таких об’єктів та права громадян на отримання правдивої інформації щодо екологічних та соціальних ризиків пов’язаних із будівництвом та роботою ГАЕС.
Фільм в першу чергу орієнтовано на місцеве населення, зокрема місцеву владу Канівського району Черкаської області, де зараз планується відновлення будівництва Канівської ГАЕС. А також його корисно переглянути усім кому тема ГАЕС цікава та хто хоче розібратися у цій справі базуючись на фактах та оцінках незалежних експертів.
18 років прожила в Каневі, часто буваю тут на вихідних. Тут живуть мої батьки, дід з бабкою - колишні дніпробудівці. Тож не можу мовчати. Ніхто не бачив екологічної експертизи і ніхто нікому не доказав, що це безпечно, що не піднімуться з мулу оті радіонукліди і ми взагалі забудемо про Дніпро як річку.
І китайцям хочеться заробити, і енергетикам, і будівельникам нашим. Що останнім хочеться заробити, не питання. Питання ставиться так: Савенко, як власник приватної фірми, наймає будівельників, після укладає договір з "Дніпробудом" і самим собою, вже як керівником фірми, і в результаті... скрізь порядок. Усі ситі. і всі довольні.
bee, наскільки мені відомо пан Кугно І.І. проживає в Києві, а в зйомках фідьму приймав самую "что ни наесть непосредственную участь". До речі (я так думаю) Іван Іванович інколи заглядує на Канів.нет, так що можливо він сам і розповість про цей фільм.
Прочитала в газете о последней прессконференции. Там наш мэр и Савенко утверждают, что строительство ГАЭС ничего плохого для Канева и нашего Днепра не принесет, что это строительство нам на благо. Интересно, смотрели они этот фильм? Чтобы они сейчас запели? Такое впечатление что эти люди живут на другой планете.
Не треба бути великим оракулом для того щоб зрозуміти, що від народження авантюрна ідея будівництва Канівської ГАЕС на сьогодні несе в собі не тільки дико застарілі технології позавчорашнього дня, є економічно безглуздою , але й загрожує цілій нації екологічною, гуманітарно-культурною, техногенною катастрофою континентального масштабу. Маючи уявлення про теперішні загальноцивілізаційні проблеми можна бути певним, що перебільшення тут немає жодного.
Але… - якщо ГАЕС має будуватись, то це комусь таки треба.
Дурнувата будова за визначенням абсолютно не потрібна тим 46 чи вже 45 мільйонам нещасних, які ще залишились і існують(не живуть) на землі, що допоки ще зветься Україною. Про ті самі 0,5% для яких попередні 46мільйонів завдяки своїй самозневазі є всього лиш гумусом для проросту зеленого бабла, мова не йде, оскільки вони вже давно живуть як не в Відні, то в Монако, Швейцарії чи ще деінде, і весь їх стосунок сюди рубкою отого самого бабла і закінчується.
Не має сенсу згадувати тут і те, що в нас називають місцевим самоврядуванням, бо при співвідношенні центрального і місцевого бюджету в пропорції 80% до 20%, будь-який притомний чоловік відразу скаже, що такої категорії в природі не існує.
І вже точно можна сміливо оминути в контексті піднятого питання угрупуванням наставленого міського очільника та його партійного секретаря, не говорячи вже про якогось там державно-приватного дніпробудівельного управлінця. Ці і на службу писались багато в чому саме під впливом очікування манни ресурсної, що посиплеться на них з початком будівництва.
Як би дивно це не звучало, але в першу чергу Канівська ГАЕС потрібна великому другу українського народу і собіратєлю усіх бандєрлоґов Владіміру Владіміровічу Путіну.
Як і прописано в табєлях о ранґах, трішки менше, але ну дуже потрібна Канівська ГАЕС і великому будівничому Нової Черкащини Сергію Борисовичу Тулубу.
Ну і звичайно ще багатьом великим і зовсім дрібним теперішнім очільникам як по той, так й по цей бік від Хутора Михайлівського, бо треба сказати піліть тут таки буде що.
А тепер про все докладно і по порядку.
Починалося все (попереднє тридцятиріччя оминаєм) чудового квітневого ранку 2009 року, щойно після того як над безотвітним українським народом засяяло сонце Нової Країни ПР.
Як на біду, саме в той таки час в братній Росії розгорталася битва титанів, яка як зазвичай повелося, відбувалася на теренах не менш братньої України. Один з русскіх чудо-боґатирєй, а саме Дмітрій Анатоліч Мєдвєдєв тільки що наніс тепер вже легендарний чорноморсько-харьківський удар правою, і другому русскаму чудо боґатирю Владіміру Владіміровічу Путіну нічого не залишалось, як нанести удар у відповідь лівою.
І то таки був удар! Гуркіт, можна сказати землетрус від нього не то вчора , сьогодні ще не не покидає світлих профффесіонально-державних голів будівничих Нової Країни ПР. Що вже казать про звичайних чухонців.
А стало все з того, що стратегічною метою сучасної Росії, відповідно до пріоритетів, визначених у Стратегії національної безпеки РФ до 2020 року та Посланні президента РФ Д. Медведєва Федеральним Зборам РФ, є «набуття Росією статусу світової держави». А метою зовнішньоекономічної політики Російської держави, читаємо в Основних напрямах діяльності уряду РФ, є «створення умов для досягнення Росією лідируючих позицій у глобальній економіці».
А тут, як на гріх, у новоспеченій супер державі газ дивись скоро закінчиться, ракети не туди летять, літаки не туди падають. Як ще з часів Тамерлана повелось рішення виникло негайно – зінтегруєм у сусідів літако-ракетобудування, ядерне машинобудування, без'ядерну і ядерну енергетику разом з урановими родовищами, та й будем на гнілой запад зблизька дєшовую електроенергію замість газу гнать, нехай тоді попробують там сказать, що Расєя їм не супер.
Отож билінний русскій богатирь В.В. Путін і вмочив 27 квітня 2009р. на київських таки буграх стратегічні російські інтеграційні плани під час переговорів з маркшейдером всія чухонської економіки Н.Я.Азаровим та дохтором економіки і самим головним проффесором В.Ф.Януковічем.
Хоч і наші проффесіонали теж не ликом шиті. Судіть самі : російська газова труба «тощаєт», рідний донецький угольок вже давно не розглядається як серйозний стратегічний ресурс- занадто вже затратний, а красіво жить не запрєтіш. Отож і самі не проти «освоїть» мирний атом.
Та й Європа в аккурат після Фукусіми руками й ногами за такий український прорив.
В чухонців, себто на Украіне, має бути створений підконтрольний Росії надпотужний топливний та ядерно-енергетичний комплекс з замкнутим циклом видобування і переробки ядерного топлива для вироблення і подальшого траспортуванняя енергії в Європу.
Невід'ємною складовою цього комплексу є каскад дніпровських ГЕС, що вже модерннізуються, діючі і запланована до будівництва Канівська ГАЕС. Без гідростанцій через особливості технології не зможуть заплановано функціонувать ядернні станції.
Братські сторони запланували спільне введення в експлуатацію п'яти агрегатів Дністровської ГАЕС і спільний продаж виробленої на них електроенергії, будівництво Канівської ГАЕС-2 і Каховської ГЕС-2, проектування і будівництво нових ГЕС і ГАЕС, модернізацію розподільчих мереж України, забезпечення паралельної роботи енергосистем Росії та України, а також спільне постачання електроенергії в треті країни, включаючи країни Балтії. Жодного спільного проекту на території Росії немає.
Конкретно Канівська ГАЕС необхідна для забезпечення роботи майбутньої Чигиринської АЕС, якій відводиться особливе місце в енергетичному комплексі.
І про Сергія Борисовича ( далі не маючи часу на переклад перехожу на рєґіонально-государствєнний язик першоджерела).
Принято решение о достройке 3 и 4 энергоблоков Хмельницкой АЭС, финансировать которые будет «Сбербанк России», несмотря на то, что эксперты считают небезопасным строительство. Кроме того, в России активно подготавливают почву к возможности возобновления работы Чернобыльской АЭС. Различные российские эксперты в один голос твердят: закрытие ЧАЭС было ошибкой.
Пока что украинская власть рассматривает более интересный вариант – строительство Чигиринской АЭС в Черкасской области.
Губернатор Черкасской области Сергей Тулуб до этого успел поработать на посту главы «Энергоатома» и министра ТЭК.
Тулуб имеет прекрасные связи с российским атомным лобби и огромный опыт в освоении государственных средств на всевозможных мегапроектах. Именно поэтому, только приехав в Черкасскую область он начал, активно интересоваться возможностью реанимации строительства Чигиринской АЭС. Чтобы не будоражить население региона Сергей Тулуб не делал громких заявлений. Он предпочитал распространяться лишь о возможности инвестиционных проектов в среднесрочной перспективе. «На сегодня нет никаких экономических оснований говорить о строительстве объекта атомной энергетики на площадках недостроенной Чигиринской АЭС, но такая возможность не исключена в будущем» - заявлял он на брифинге. В то же время, работы по возобновлению проекта велись полным ходом.
Приглашённый в Чигирин г лава НАЭК «Энергоатом» Юрий Недашковский высоко оценил возможности по достройке, указав на преимущества проекта: доставка крупногабаритного оборудования водным путем, а также наличие мощностей для выдачи электроэнергии. Было принято решение о включении Чигирина в кадастр площадок под строительство новых АЭС, при условии нахождения средств для инвестиций в строительство. Этим вопросом вместе с российскими колегами в свободное от строительства Новой Черкащины время активно и занимается Сергей Борисович.
http://novynar.com.ua/business/113386/print
http://www.viche.info/journal/2238/
http://glavcom.ua/articles/1523.html
. http://rupor.info/analitika/2010/12/22/ukraina-poluchit-vtoroj-chernobil/
Несознательні чухонці таки намагаються якось відбитись від «братських» АЕС та ГАЕС. Депутати Здолбунівської райради Рівненщини не ухвалили рішення щодо погодження будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС російськими будівельними компаніями: http://www.unian.net/ukr/news/news-476137.html
На триваючих переговорах по газу Путін схоже вже протиснув прийняття російського проекту угоди урядів України і Росії щодо співпраці в галузі енергетики від 17 квітня 2009р. Звідси випливла чергова актуалізація питання будівництва АЕС та ГАЕС в Україні.
На першому каналі українського радіо був проведений радіоміст з білорусами, де останні переконували українських братів як є колосально вигідно віддати братній Москві газотранспортну галузь, отримати від Путіна дешевий кредит на будівництво в себе російських супервисокотехнологічних та абсолютно надійних ядерних енергоблоків , які будуть працювати на російському топливі та забезпечувати енергетичну незалежність країни. Щоправда, аби отримати ці небесні блага сябри наголошували що ще треба аж по саме нікуди постійно інтегруватись з великим братнім сусідом та відновити єдину енергосистему аби мати змогу безпроблемного транспортування електрики на ворожий Захід, бо він клятий он вже знову ракетами цілить , та зокрема перекидання електроенергії з АЕС на ГАЕС, яких щоправда в потрібній тепер кількості катма не те що в заповіднику у Лєксандра Ригоровича, а й у самого Володимира Володимировича. Тож вся надія на Віктора Федоровича.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]