Автомобільний маршрут: Канів – Бучак – Прохорівна – Ліпляве – Степанці – Таганча – Яблунів – Пекарі - Канів
Бучак
Кіностудія „Мосфільм” влітку 1957 року в районі сіл Селище та Бучак знімає кінофільм „Поема про море” за сценарієм Олександра Довженка; головний режисер – народна артистка СРСР Юлія Сонцева, нагороджена премією Канського кінофестивалю.
На початку 1960-х – фільм „Дорога йде поруч”, режисер Ю.Лисенко. У 1962 – „Капронові сітки”, автори сценарію Ю.Тюлін, С.Єрмолинський.
Кіностудія ім.О.Довженка у 1967 році – „Вечір напередодні Івана Купала”, режисер Юрій Іллєнко. Прохорівка
Кіностудія „Мосфільм” у 1971 році знімає фільм „Бумбараш і його друзі” за мотивами повісті А.Гайдара, режисери Н.Рашаєв, А.Народницький, у головній ролі Валерій Золотухін.
Кіностудія ім.О.Довженка - режисер-постановник Юрій Іллєнко знімає художні історичні кінострічки – „Легенда про княгиню Ольгу”, 1983 рік та „Молитва за гетьмана Мазепу” прем'єра якого відбулась на Берлинале – 2002.
Ліпляве
Художні кінострічки на тему Великої Вітчизняної війни: кіностудія „Мосфільм” у 1960 році - „Крепость на колесах”, режисер Олег Лепциус; кіностудія ім.О.Довженка за сценарієм поетеси Ліни Костенко - „Перевірте свої годинники” у 1966 році.
Степанці
Кіностудія ім.О.Довженка у 1962-1963 роках проводить зйомки кінофільмів за творами Тараса Шевченка „Лілея”, „Сон”; музичний фільм „Наймичка” партнерами якого були видатні українські співаки Б.Гмиря, Л.Руденко мав успіх на кінофестивалях у США, Канаді, Австралії.
Яблунів
Кіностудія „Мосфільм” – „Багата наречена”, 1938 рік; „Трактористи”, 1939 рік; „Ілля Муромець”, 1956 рік, режисер-постановник Іван Пир’єв, у ролях народний артист СРСР Борис Андрєєв.
Пекарі
Видатний російський режисер Андрій Тарковський у 1961 році знімає художній фільм „Іваново детство” який у 1962 році на міжнародному кінофестивалі у Венеції отримав „Золотого лева”, “Золоту голову Паленке” на Акапулько-63, спеціальний диплом у Карлових Варах 1970 року.
Таганча
Євген Слабченко (Ежен Деслав) – французький кінорежисер. Народився 6.12.1899 в с.Таганча Канівського повіту. Його мати Єлизавета Іванівна було донькою німецького фахівця цукроваріння Йогана Золднера, який працював на цукроварному заводі в містечку Мартинівка.
Закінчив гімназію у Білій Церкві. Здобувши дипломатичну освіту був кур’єром при дипломатичних міссіях УНР у Франції і Нідерландах. У 1920 році відвідав рідні землі на Канівщині: Мартинівку, Таганчу, хутір Слабківщину. З 1925 року живучи у Франції, зайнявся кіно режисурою. Фільми: „Марш машин” 1928, „Електричні ночі” 1929, „Мон Парнас” 1929 (за участю Луиса Бунюеля). Після окупації Франції у 1943 році переїздить до Іспанії, проживає в Мадриді.
У 1953 році повертається до Франції. Продовжує працювати у кінодокументалісти ці: “Старі замки” (в 1950-х знімав у Чехословаччині), „Негатив” 1956, „Фантастична візія” 1957 (знято фрагменти із Сальвадором Далі). Творчість Деслава високо цінив Олександр Довженко. Співпрацював з телебаченням, читав лекції в провідних французьких університетах. Помер у 1966 році в Ніцці, де й похований.
Авторські туристичні маршрути Галини Андрієнко, відділ культури і туризму Канівської райдержадміністрації. |