Дислоковані ділянки Бучацько-Трахтемирівського, Канівського, Мошногірського масивів які утворюють так звані Канівські гори, що простягаються уздовж правого берега річки Дніпро.У 2001 pоці експертам Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) при ЮНЕСКО рядом наукових установ України в групі з п'яти претендентів на звання об'єктів світової природної спадщини було подано Канівські гори. До переліку з 21 об’єкта загальнонаціональної акції “Сім чудес України” увійшли і Канівські гори.
На межі нової ери, на сучасній Пилипенковій горі в Каневі існувало найбільше в Україні городище зарубинецької культури, що пізніше у поєднанні із іншими формаціями стала підґрунтям світогляду ранніх слов'ян.
Пекарі – Княжа Гора – Канів
Київський князь Святослав Ігоревич, з іменем якого пов’язаний літописний Родень на Княжій горі, використовував родовий знак “двозуб” – перший геральдичний символ з початку формування Київської Русі. У Х ст. Володимир Святославович в державну атрибутику вводить “тризуб” як спадковий князівський знак династії Рюриковичів.
При археологічних розкопках у 1904 р. на Княжій горі та у 1913 р. в с.Ліпляве було знайдено срібники Володимира із зображенням “тризуба”. Для військових походів русичі виготовляли стяги червоного та синього кольорів із зображенням “двозуба”, “тризуба” або сонця. Удільні канівські князі Ростислав Юрійович та Всеволод Святославович як родовий знак використовували саме “двозуб”.
Правнук легендарного Рюрика (+879) "Руський Король" Володимир у 980 р. зустрічається із старшим братом Ярополком у культовому центрі слов'ян Родні на Княжій горі поблизу сучасного Канева та села Пекарі. Після обговорення ними питань ідеологічних реформ та особистих територіальних інтересів, Ярополк був підступно вбитий. Володимир Святославович стає великим князем київським. З цього часу фомується територія Канівського удільного князівства у складі Київського князівства.
Син Володимира Ярослав Мудрий у 1030 р. розширюючи кордони Русі на Пороссі будує місто Юр’їв. Тут створюється другий вікаріат Києва, де мав би знаходитись третій єпископ. Канів переходить до Юр’ївської єпархії.
Авторські туристичні маршрути Галини Андрієнко, відділ культури і туризму Канівської райдержадміністрації.
"Повість временних літ" під 980 р. сповіщає про братовбивчу, оповиту таїною, війну між Володимиром і Ярополком. Зокрема про "біду" в Родні, що стала "притчею во язицех" до "сего дне"...
Проливає світло на цю "біду" Велес книга: "Се Руса града каміння волає до нас" (д. 19).
Схоже, в літописному "граде Родьни" (ПВЛ), гоРОДі БогоРОД-иці "на усть Рси реки" (там само) сталася "беда аки в Родне" (там само), й перетворила місто величі і слави руської на "каневі", буцімто татрське - за героїко-патріотичною, але хронологічно-не-сумісною легендою - "місце крові". З тих пір Родень КАНуВ, натомість з"явився КАНіВ. Що: Родень (рідний - кревний, близький) і Канів (кревний - рідний, близький) - дві різні назви одного й того ж міста, давнього, як світ Божий?
Особливо, якщо взяти до уваги, що ту "біду" сотворив хто? - Володимир! Який через якихось 8 років прийме християнство...
Та не могли русичі, насельники краю, звідки "є пішла Руська земля", де, за словами академіка Б. О. Рибакова, кожна пядь землі просякнута духом предків, так легко відмовитися від своєї природної - Прия і Роди, відповідно Боже Я при(й)Матері як Син Божий і Божа Матір - БогоРодиці. До того ж Сина втілював найліпший Велесовий При-Я-Тель: Боже - При-Я Божому Теля як Рицар-УС РУС (на мудрість якого вказує мудрий волос Велеса козацького вуса-оселедця), на відміну від "невинного ягняти" юдейського Єгови Христа, який зайняв місце ГЕРоя РОСі - ріки, яку Геродот називав дніпровською "протокою" ГерРос.
Потрібні ще якісь докази? Їх - мільйони! Кожне слово Прия і Роди. Тим більше, що Велес і був тим Словом - ковалем, що з сонячного променя - золотого руна Золотого Тельця Сонця-Дажбога - викував символ голосу - літеру Тура. Й тим самим створив КульТУРу (КУЛя як довершений образ КОЛа - Сонця-Дажбога) Солом"яного Бичка зі снопа-куля...
Продовжувати?...
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]