Віктор Слободяник з Таганчі вирощує сад за голландською технологією
Шість років тому 57-річний Віктор Слободяник із села Таганча Канівського району заклав сад карликових дерев.
— Проснулася генетична пам’ять. Мій дід по матері був знаним садівником, — каже Слободяник. — Дідові яблука й досі мені пахнуть.
Чоловік захотів зробити все надійно й правильно. Виписав журнал ”Новини садівництва”, який випускав Уманський аграрний університет. Їздив на семінар. — Захопився голландською технологією. Вона економічно вигідніша. Карликові дерева починають плодоносити буквально з першого року посадки — з гектара саду можна зібрати 5 тонн яблук. На другий рік — 20 тонн. Натомість традиційний сад дає урожай лише на п’ятий рік.
Для голландського саду підходить будь-який ґрунт, головне — поливати. Треба чітко дотримуватися технології: використовувати крапельне зрошування, обробляти, підживлювати, формувати крону.
На 66 сотках садиби Слободяників лише яблунь 120 сортів. Це улюблене дерево Віктора Олексійовича.
Віктор Слободяник збирає яблука сорту Голден Делішес у своєму саду в селі Таганча Канівського району. Чоловік упевнений: якщо дотримуватися голландської технології, то можна збирати по 70–80 тонн яблук з гектара (фото: Лариса ЗЕЛЕНЕНКО)
— На дереві-однорічці вродило 10 яблук, на дворічному — 60 штук, на 3-річному зібрав 15 кілограмів, — хвалиться господар. — Є сорт Дмумбопомм, плоди якого до кілограма. Ця яблуня однорічна, але вже має два плоди — кожен по 650 грамів. Є також 30 сортів винограду, 60 — груш, 40 — абрикосів, 30 — аличі. Ще є вишні, черешні, смородина, полуниця, малина й далекосхідна жимолость — як спогад про тайгу.
Чоловік родом з Богуславського району Київської області. Майже сорок років тому приїхав у Таганчу працювати фармацевтом. Одружився з місцевою дівчиною Вірою. Після весілля поїхав на Далекий Схід. 25 років служив прапорщиком у ракетній дивізії. До України повернувся 1993-го. Мав двох дітей — доньку Світлану й сина Олександра.
Дружина до захоплення садом спершу ставилася скептично, бо він звужував територію під город. А тепер допомагає. Односельці не поспішають переймати досвід.
— Поки що голландський сад розбив тільки мій родич Сергій Демчук. Якщо розпочинати з нуля, потрібно витратити 7–8 тисяч гривень на кожну сотку. На гектарі землі росте до 3 тисяч дерев. Треба купити саджанці, опори, шпалери, оприскувач, огородити сад від зайців. Сам від них постраждав: позаминулого року знищили чи не половину молодих дерев, — зітхає.
Говорить, що в Україні цей вид садівництва стає популярним:
— Позавчора до мене приїжджав чоловік із Запоріжжя. Набрав саджанців цілий причіп. Продаю їх по 20 гривень.
Дерева із традиційного саду, яких у господарстві залишилося обмаль, Віктор Слободяник жартома називає ”баобабами”.
— Усе роблю сам. Приходять люди, милуються деревами, плодами, порядком. Запитують: ”Чим ти удобрюєш сад?” ”Потом”, — відповідаю їм.
Восени садівник частину урожаю продає, частину закладає на зиму. Пригощає родичів, друзів. Нещодавно один чоловік купив у Слободяника 40 кг яблук і повіз до Сибіру.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
fishingessay Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування. Єлизавета Зубчук [2]
litytremble Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись. Єлизавета Зубчук [2]
polytrack @Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги. СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]