На Черкащині розмірковують про повітряне сполучення
Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси
У краї обговорюють відкриття нових аеропортів і думають, що робити з вертолітним майданчиком, який стоїть пусткою. Так, днями учасники громадського форуму Канева запропонували купити вертоліт. Мовляв, якщо всі жителі міста здадуть по 31 гривню, то можна купити вертоліт за 100 тисяч доларів. А потім здавати його в оренду туристам і заробляти гроші. Тим часом губернатор запевнив, що незабаром в область на оглядини приїдуть інвестори з Ізраїлю, які допоможуть відродити повітряні пасажирські перевезення в Умані та Черкасах. У самому ж обласному центрі вже готуються до новорічних свят. Ірина ТОПЧІЙ, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому:
— У Черкасах стартує проект «Смачна новорічна країна» під гаслом «Подаруй дитині додатковий день життя». З 1 грудня у школах міста розпочнуться тематичні уроки, на яких учителі навчатимуть учнів робити композиції із солодких інгредієнтів. Результатом проведених уроків стануть проекти, які сформують в об’єднану композицію із численних пазлів на подіумі площею 20 квадратних метрів. Нині триває підготовка макета дизайну «країни». Створити окрему частину їстівного панно ми запрошуємо всіх охочих містян та гостей Черкас. Спеціально для цього у драмтеатрі буде проведено майстер-класи. На таких уроках майстерності учасники дізнаються секрети створення новорічних їстівних прикрас та долучаються до створення смачної композиції під керівництвом кондитерів. Над найскладнішими фрагментами «смачної країни» вже зголосилися працювати відомі в місті заклади харчування й торгові марки. Проте найвідповідальнішу частину всього проекту очікують 18 та 19 грудня. Першого дня відбудеться святкове відкриття виставки «Смачна новорічна країна». На Миколая підіб’ємо підсумки конкурсу та нагородимо учасників. А також цього ж дня проведемо аукціон-продаж солодких виробів. Отримані кошти хочемо надіслати діткам, хворим на рак.
Сергій ТУЛУБ, голова Черкаської облдержадміністрації:
— Я щойно повернувся із Ізраїлю. Їздив туди для налагодження ділових відносин із потенційними інвесторами. Мав зустріч із президентом усесвітньо відомої авіакомпанії ЕІ АІ. Було досягнуто попередніх домовленостей. Так, невдовзі на Черкащину приїде група фахівців для вивчення ситуації щодо черкаського аеропорту та для того, щоб запропонувати свої варіанти розвитку, щоб наступного року вже всі пасажирські перевезення ми здійснювали через компанію ЕІ АІ. Крім того, що фахівці з Ізраїлю визначатимуть напрямки розвитку аеропорту Черкас, вони паралельно вивчатимуть можливості аеропорту та злітної смуги в Умані. Адже саме в Умань щороку приїздять паломники — брацлавські хасиди.
Роман КУЧЕРЕНКО, голова циклової комісії економічних дисциплін Канівського еколого-інформаційного технологічного коледжу:
— Канівчани переважно байдужі до вертолітного майданчика. Він у селі Пекарі за сім км від міста, і більшість містян його навіть не бачила. Цей об’єкт призначений винятково для Євро-2012 і справді ще не прийняв жодного транспорту. Під час виборів міського голови Канева деякі кандидати навіть намагалися експлуатувати тему непотрібності вертодрому. Мабуть, тільки внаслідок цього про нього щось знають канівчани. Після виборів інтерес зник. Тож до ініціативи блогерів «Канівнету» не варто ставитися серйозно. Як і на всіх таких форумах, там збираються особи, у яких «довгі, але затонкі пальці, що важкого не тримали». До клавіатури-то вони дотягнуться, а до реальної справи — зась. Якщо відкинути стандартні штампи про гроші, які «краще б витратили на...» (і далі йде перелік власних проблем), то зиски з вертолітного майданчика таки є. Адже під будівництво виділили сім га землі біля Дніпра, яку все одно розікрали б, а так вона лишиться для суспільної справи. Крім того, на вертодромі буде певний штат працівників, що для Пекарів, де нічого не працює, й навіть кілька років тому школу закрили, не буде зайвим. Крім того, вертодром є об’єктом туристичної інфраструктури, необхідної для потенційно туристичної Канівщини. Й останнє — усе ж вертолітний майданчик побудовано не місцевим коштом. Будемо вважати це внеском (маємо надію, не останнім) у розбудову духовної столиці України. Ось те хороше, що сталося останнім часом.
Володимир БУРЕНКО, засновник громадського форуму Kaniv.net:
— Остання новина, що не лишила байдужим, — інформація на форумі «Kaniv.net» про збір коштів на вертоліт. Добре це, погано? Скоріше за все, це жарт. Зібрати таку кількість грошей не вийде через багато причин. Насамперед маю на увазі причини психологічного характеру — страх, недовіра, жадібність тощо. Але думаю, що коментарі, котрі люди залишають на форумі, хоч часом і дещо однобокі, проте настрій громади передають. І навіть певним чином формують.
Джерело: газета "День" |