28 жовтня з нагоди 67-ї річниці Визволення України від фашистських загарбників колона на чолі з керівництвом міської ради, трудових колективів, ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, учнів канівських шкіл поклали квіти до Меморіалу Слави. На мітингу-реквієму, після хвилини мовчання, виступили міський голова В.Ніколенко та голова Канівської районної Ради Михайло Бала. Панахиду за загиблими провів настоятель Успенського Собору отець Георгій. У своєму виступі від ветеранів Володимир Федорович Маркін, заслужений будівельник України, згадав бойових побратимів і побажав молодому поколінню ніколи не знати війни. У Міському будинку культури з нагоди цієї пам’ятної дати відбувся святковий концерт «Стоїть в почесній варті Пам’ять». До міської громади, яка зібралася у залі, звернувся міський голова Віктор Ніколенко наголосивши, що тільки завдяки подвигу наших батьків і дідів ми маємо мирне сьогодення. У концертній програмі виступили: народний аматорський хор ветеранів війни та праці, худ.керівник заслужений працівник культури України Іван Федорович Дробот, акомпаніатор Анатолій Кондратенко з піснями «Перемога» та «Піснею про Дніпро»; Людмила Салтикова з піснею «Вічний травень»; «Прощання слов’янки виконали» артисти МБК Євген Литвин та Оксана Кириченко; ансамбль «Канівчанка» КУКіМ (керівник О.Горідько) виступили з художнім номером «Жінці присвячується» та «Вечорниці», також народний хор КУКіМ (керівник Ольга Науменко) заспівав «Стоїть над Волгою курган»; «Баладу про матір» виконала Мар’яна Сторчоус, а також під її керівництвом народний аматорський хор РБК «Кобзарева криниця» виступив з піснею «Розлука». Народний аматорський жіночий хор ветеранів праці «Лада» (керівник Ігор Сокур, акомпаніатор Іван Пошиваник) виконали художній номер «Вишивала синові сорочку» та «Україна», а також ансамбль викладачів-баяністів ДШМ – «Фантазію на українські народні теми». Ветеранам та гостям заходу дитячі колективи міста подарували чудові номери: ансамбль спортивно-бального танцю «СпортМайстер» (керівник Л. Майстер) – «Тучи в голубом» і «Українське Бароко», а разковий дитячий театр естрадної пісні «Невгамовні» (керівники Н. Скляренко та В. Воюцька) – «День без выстрела» та ансамбль «Веселка» (керівник Н. Лисак) – «Веселі моряки».
День визволення України на Костянці
27 жовтня 2011року Канівська ЗОШ №3 спільно з Костянецьким будинком культури провели вечір пам'ять «Пронесіть крізь віки їх порив їх відвагу і подвиг» присвячений визволенню України від фашистських загарбників.
На початку вечора у запису прозвучав голос Левітана, оголошення про початок війни. Ведучі розповідали, що довгих три роки випробувань стали страшною ціною сьогоднішнього миру. Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль. Це була трагедія, яку принесли з собою німецькі орди, які без жалю топтали нашу землю, палили міста і села, грабували в німецьке рабство дівчат і хлопців, убиваючи на своєму шляху кожного, хто не хотів скорятися загарбникам. Під час вечора лунали пісні воєнної доби, відео ряд доповнював слова, які лунали на вечорі.
Гучними оплесками зустріли присутні на сцені колектив самодіяльного народного хору ветеранів війни та праці нашого міста. Популярність хору давно перетнула кордони нашого міста. Учасники хору захисники Вітчизни, переможці. Вони співають про свою бойову юність. 28 років цим колективом керує незмінний диригент, заслужений працівник культури України Іван Федорович Дробот.
Учні на вечорі переконалися, якою дорогою ціною дісталася нам Перемога. Минають роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але пам'ять про них житиме вічно. Учні школи доглядають за братськими могилами. На честь перемоги над фашистськими загарбниками в мікрорайоні Костяниць є вулиця Перемоги, вулиця десантників.
Директор школи Руслан Челобієв щиро подякував учасникам заходу за співпрацю з освітянами.
Директор Костянецького БК
Галина Заболотна
Фотопідбірка у галереї
|