Молодіжна організація "Сокіл" існує та діє з 2006 року. За цей час "Сокіл" здійснив кілька достатньо міцних кроків, щоб стати організацією, яка наслідує найкращі традиції українських спортивно-патріотичних гуртків та впроваджує прогресивні методи організаційної діяльності і передреволюційної боротьби. За п'ять років "Сокіл" виріс кількісно та організаційно, якісно та творчо. Із порівняно невеликого осередку організації на Львівщині та у Львові зокрема – "Сокіл" перетворився на добре структуровану, дисципліновану та якісно наповнену спортивно-патріотичну організацію, що має осередки (що найголовніше – дієві, активні осередки) в абсолютній більшості областей України. Створення обласних та місцевих осередків не припиняється і триває навіть зараз.
Важливу роль "Сокіл" вбачає у розбудові не лише осередків в обласних центрах, а в якомога більшому регіональному насиченні периферійних міст – обласного та навіть районного значення. Так, на Львівщині, окрім, власне, міського львівського осередку, що є координаційним центром, створені та діють осередки у Сокалі, Жидачеві, Бориславі, Золочеві, Бродах та інших районах. На Черкащині, де прихильників націоналістичних рухів і націоналістичної ідеї є менше – створено, окрім двох великих студентських центрів в Умані та Черкасах, осередки в Христинівці, Золотоноші, Каневі, Кам'янці – до речі, районі, до якого територіально-адміністративно належить Холодний Яр. Така регіональна наповненість, окрім збільшення кількості членів та загальної організаційної користі (зростання відомості, збільшення прихильників тощо), має очевидні переваги, адже синхронізує певні регіональні чи всеукраїнські кампанії та акції. За допомогою збільшення регіональних осередків "Сокіл" має можливість не лише здобувати прихильність української молоді, яка навчається у вишах у великих містах та загалом студентських центрах, а й охоплює місцевості, де молодь, що вже не навчається або ще не навчається у вишах, не має можливості гуртом провадити патріотичну та націоналістичну діяльність.
ВМГО "Сокіл" багато уваги приділяє створенню осередків у зросійщених регіонах, зокрема, на Півдні та Сході України, де через певну проблемність у пропагуванні українських ідей інші молодіжні організації часто відмовляються працювати, залишаючи справу на самоплин. Таким чином створено дієві осередки організації у Миколаєві, Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Донецьку.
Зважаючи, що "Сокіл" в основі своєї діяльності вбачає та керується засадами українського націоналізму, організація прищеплює своїм учасникам любов до Батьківщини, шанування національних традицій та звичаїв, повагу до батьків, вивчення національної історії та змагання за те, щоб українці здобули чільне місце у своїй державі, повноцінно впливали на політичне життя краю та розвиток української нації у майбутньому.
Молодіжну організацію "Сокіл" створено для гуртування найактивнішої робітничої та студентської молоді, а також молоді шкільного віку для спільної діяльності та вишколювання у процесі підготовки суспільних перетворень. Себто, молодь активно гартується – фізично, духовно та інтелектуально – цілком розуміючи не лише потребу здійснення соціальної та національної революції в Україні, а й усвідомлюючи те, що саме їй доведеться стати до управління нашою державою на місце люстрованих представників антиукраїнської влади, замінивши старий совєцький метод адміністративного тиску-впливу та ручного керування на тлі нехтування правами й свободами громадян, на новий – фахово-творчий. Вже сьогодні деякі члени організації мають можливість відчути на собі частину суспільного обов'язку та відповідальності – будучи представниками головного соратника нашої молодіжної організації – Всеукраїнського об'єднання "Свобода" – у місцевих радах самоврядування.
"Сокіл" є універсальною організацією – адже діяльність відбувається у кількох напрямках, серед яких можна виділити три основних: спортивно-вишкільний, культурно-масовий, історико-пропагандистський.
Спортивно-вишкільний напрямок включає у себе такі види діяльності: координація роботи з різностороннього фізичного розвитку членів організації; організація туристичних мандрівок; проведення таборів (спортивно-вишкільних, водних, мандрівних, відпочинкових).
Культурно-масовий напрямок включає у себе такі види діяльності: організація різноманітних культурологічних заходів в дусі українських традицій; проведення українських дискотек, вечірок та концертів молодих українських виконавців; активна участь молоді у громадському житті – (пікети, мітинги, протести тощо).
Історико-пропагандистський напрям діяльності включає у себе пропагування ідеології українського націоналізму, проведення різноманітних заходів – конференцій, лекцій на історичну тематику. Збір спогадів про національно-визвольні змагання, відновлення та впорядкування могил українських героїв, проведення археологічних експедицій. Участь у відзначенні національних українських свят (Крути, Покрова, Листопадовий Чин тощо).
Контакти організації та більш детальну інформацію про діяльність осередків можна знайти в Інтернеті – на сайті організації, у соціальних мережах і практично у кожному агітаційному пункті ВО "Свобода", зважаючи на якісну регіональну присутність "Сокола" в Україні. У "Соколі" намагаються максимально скоротити часовий інтервал між зверненням прихильника та залученням його до практичної діяльності.
Юрій Ботнар заступник голови Черкаської обласної організації ВО "Свобода" з питань молодіжної політики голова Уманської міської організації ВО "Свобода" голова Черкаського обласного осередку ВМГО "Сокіл |