Станом на 12 жовтня ц.р. Канівське комунальне підприємство теплових мереж до початку опалювального сезону готове повністю. Усі три котельні міста (західного мікрорайону, центральна і котельня училища культури та мистецтв) працюють справно, обслуговуючим персоналом забезпечені. Комунальне підприємство теплових мереж було перевірене державною інспекцією з енергетичного нагляду по Черкаській області, яка видала дозвіл на пуск газу до котелень. На цьому тижні мають бути закінчені роботи з ремонту центральної теплотраси по вулицях Героїв Дніпра і 206-ї дивізії, де було виявлено пориви тепломережі. Також на цьому тижні планується закінчити монтаж відкритого водозабору з р.Дніпро. Крім того, наразі проводиться монтаж технологічних засобів обліку теплової енергії на центральній котельні, на що підприємство виділило 59 тис. грн. Для встановлення таких засобів на інших котельнях міста необхідно ще 85 тис. грн., які планується залучити з міського бюджету.
Пориви теплотраси стають дедалі частішим явищем, оскільки 70% теплових мереж у Каневі через тривалу експлуатацію майже повністю зношені і їх необхідно терміново замінювати. Для цього потрібно 5-6 млн. грн., яких без допомоги держави взяти нізвідки. Щодо боргів підприємства. За газ опалювального сезону 2010-2011 років підприємство розрахувалося повністю. Однак за цей же опалювальний рік підприємство має 2 млн. 571,2 тис. грн. боргу. Цей борг виник унаслідок різниці між величиною тарифів на послуги і реальною ціною на газ. Держава обіцяє погасити цю різницю за рахунок субвенцій із державного бюджету, але механізм погашення боргу ще повністю не відпрацьований.
30 вересня ц.р. Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг України встановила нові тарифи на теплову енергію для бюджетних установ та інших споживачів, які вводяться з 1 жовтня 2011р., дещо їх збільшивши. Однак, комісія не прийняла ніякого рішення стосовно тарифів на газ для потреб населення, які залишаються на рівні 2010-2011 опалювального року. Діючі тарифи для населення відшкодовуються державою лише на 79,3%, для бюджетних установ та інших споживачів - на 92,4%. За розрахунками, якщо температура останнього кварталу року буде на рівні трьох останніх років, збитки підприємства очікуються у розмірі 1,7 млн. грн. Це не рахуючи 1,5 млн. грн. збитків за І квартал наступного року. Така ситуація веде до банкрутства підприємства. Поки що ця проблема не вирішується, оскільки в проекті держбюджету на наступний рік кошти на це не передбачені.
Опалювальний сезон у місті розпочнеться, якщо протягом трох діб температура буде нижче 8 градусів тепла. Орієнтовно, згідно з прогнозами метеорологів, такий температурний режим почнеться з 15 жовтня.
Олександр ГУЗЬ
Джерело: "Дніпрова зірка"
PS: А тепер питання - де тепло?
|