До "Нашого дому" зібрали сиріт Канева з усіх регіонів
Для дев’ятьох дітей-сиріт цей будинок №55 на вулиці Довженка у Каневі має стати рідним. Принаймні, цього хочуть дорослі, котрі з усіх усюд зібрали до Канева своїх, міських дітей-сиріт, купили їм будинок і назвали його "Наш дім".Через терни – до успіху
Нещодавно міський голова Канева Василь Коломієць разом з десятирічним хлопчиком Ростиславом розрізали червону стрічку при вході в будинок. Заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створений в рамках пілотного проекту запровадження в Україні малокомплектних закладів сімейного типу для дітей. Перший було відкрито у квітні цього року у Кіровограді. Другий – у вересні в Каневі.
У 2006 році до Канівської міської ради звернулися представники Християнського дитячого фонду з пропозицією створити у місті заклад нового типу для дітей-сиріт, схожих на який в Україні ще не було.
Наразі у Каневі діє школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Був період, коли кількість дітей у цьому закладі сягала 300 осіб. Нині їх трохи більше 100. Два роки інтернат не поповнюється сиротами. При багатьох плюсах перебування дитини в інтернаті, нині це застаріла система колективного виховання дітей, характерна для радянських часів, коли особистість позбавляється індивідуальності, коли дитина звикає лише споживати і за браком відповідних знань та досвіду може стати не здатною продукувати найвищі людські цінності. Каневу випало бути серед першопроходців у царині нових суспільних та особистісних процесів реформування "колективізму". Погодившись два роки тому на експеримент, міська влада, працівники служб у справах дітей навіть не здогадувалися, скільки проблем доведеться розв’язувати. Запитань було більше, аніж відповідей, адже все доводилося робити вперше. Особливо діставала бюрократична система.
У затишному куточку Канева купили двоповерховий будинок, який влаштовував і дітей, і дорослих. Гроші виділив Християнський дитячий фонд допомоги дітям (Німеччина). За кошти громадської організації "Наш дім" (Польща) навчалися майбутні вихователі будинку-інтернату. Згодом вони разом зі своїми вихованцями відвідали Польщу, де на власні очі побачили, як живеться дітям-сиротам у таких сімейно орієнтованих закладах і отримали неоціненний практичний досвід втілення методики індивідуального розвитку дитини.
Найскладніше питання канівського "Нашого дому" – фінансування. На щастя, у наш час не перевелися добродійники і меценати. Надійшло 120 тисяч гривень і з обласного бюджету. Міський бюджет взяв на себе витрати з оплати комунальних послуг. Будівельники підприємства "Канівархдизайн" зробили ремонт.
Життя по-сімейному
Іван, Віталій, Ростислав, Антон, Максим, Артур, Олег, Андрій і Яна – мешканці будинку №55 на вулиці Довженка. Наймолодшому Івану – шість років, він першокласник. Найстаршому Андрію у серпні виповнилося 16, він навчається на першому курсі Канівського училища культури і мистецтв на відділі кіно-фото-відеосправ. Єдина дівчинка, п’ятнадцятирічна Яна, також студентка-першокурсниця училища культури. У будинку вони разом з рідним братом. Більшість дітей потрапила до нового помешкання із Канівської школи-інтернату. Двоє прибули зі Шполи, один – із Черкас.
Розпорядок дня у дітей як у звичайної родини. Підйом – після сьомої. Приводять себе до ладу, допомагають вихователю приготувати сніданок. До речі, можна замовити індивідуальний сніданок, обід чи вечерю. Але діти повинні допомагати готувати страву. Менші діти заздрять Яні і Андрію: в них пари можуть розпочинатися о десятій чи об одинадцятій годині, і студенти можуть зайву годинку поспати. Учні ходять до звичайної міської школи №1. Найпроблемнішим школярем виявився першокласник Іван. У перші дні доходило до істерик. Хлопчику здалося, що його знову віддають до якогось іншого інтернату. Аби вгамувати малого, долучився навіть міський голова Василь Коломієць. При зустрічі Василь Васильович провів з ним бесіду (з хлопцями він уміє говорити, бо сам має двох синів 23 і 28 років) і домовився, що надалі – ніяких вибриків. Поки що авторитет мера діє.
У кожної дитини – своя життєва історія. Іноді дуже сумна. Але діти є діти. Вони здатні швидко адаптовуватися. Кожен має свій домашній куточок, де повинен слідкувати за порядком і чистотою. Біля будинку – сад і город. Це також сфера діяльності дітей і вихователів – як удома. Особливо полюбляє домашній затишок Яна. Її кімната – зразок охайності і естетики. Слідкує за порядком і у кімнаті свого братика Ростика. На підвіконні в Олега – боксерські рукавиці. Не для декорації. Він – кандидат в майстри спорту з боксу, шість років тренується у Станіслава Маланчева. А ще п’ятнадцятирічний хлопець чудово танцює брейк – сам навчився. Директор будинку Володимир Кивенко стверджує, що діти дуже талановиті, що вони з кожним днем стають доступнішими для спілкування, врівноваженішими. Вихователі стараються знайти підхід до кожної дитини, налагоджують спілкування дітей з родичами.
Канів зібрав докупи своїх дітей. Це перша громада в Україні, де всі діти на місці. Наразі діти і вихователі прокладають місточки розуміння і любові одне до одного. Діти звикають жити по-сімейному, по-домашньому. Вони не люблять розповідати, як їм жилося досі. Вони люблять мріяти, як добре їм буде у майбутньому.
Написано гарно..
Але чомусь ніхто не хоче йти туди на роботу вихователем. А хто там працював - звільнявся через місяць. Кажуть, що там просто жах якийсь. Вихователів не слухають зовсім, порнуху по телевізору дивляться навіть малі, курять та вживають не ховаючись, на зауваженя вихователя - посилають його відкритим текстом на х... , постійні бійки - одна з вихователів, жінка , що влаштувалась туди на роботу - як вона каже - "звільнилась через неділю і перехрестилась.."
Видно, ідея гарна, але реалізація проджекту десь з прорахунком..
Но школа все таки работает и работала... Значит есть люди которым это не безразлично... А те которые "звільнилась через неділю і перехрестилась.."значит не по призванию....может быть....за ними нет вины,а те которые работают есть уважение....Я так думаю.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]