Ось уже 530 днів, як будується нова Черкащина – саме стільки опікуються нею новий голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб та його команда. За цей час відкрито понад 250 заново збудованих та відреконструйованих об’єктів. Сьогодні, 19 вересня, відбулося урочисте відкриття 3 об’єктів у м. Каневі. На святкові заходи завітали Віце-прем’єр-міністр України-Міністр інфраструктури України Борис Колесніков, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб, голова обласної ради Валерій Черняк, обласне та районне керівництво. «Канів – це родзинка туристичної України. Закінчилося будівництво, ініційоване Президентом України Віктором Януковичем, яке відбувалося за сприяння Кабінету міністрів України та особисто Бориса Вікторовича Колесникова. Нині здійсняться мрії багатьох поколінь. Сьогодні вводиться в експлуатацію новозбудований транспортно-туристичний комплекс, відреконструйована Ярмаркова площа – ці об’єкти зроблять Канів привабливішим і для вітчизняних, і для закордонних туристів», – наголосив Сергій Тулуб.
Півроку тому було розпочато будівництво туристичного центру «Авто-Ріка» за державної підтримки. Знаково, що цей об’єкт збудовано саме в духовному серці України – Каневі. Введення в експлуатацію цих об'єктів є важливим кроком у розвитку туристичної інфраструктури, створенні умов для наших земляків і закордонних гостей, які йтимуть вклонитися Генію і Пророку Тарасу Шевченку. Відкриття туристичного центру з терміналом і причалом – вагома складова у створенні на Черкащині потужного транспортно-логістичного вузла водного, автомобільного, залізничного та повітряного сполучення. Цей комплекс із ярмарково-виставковою площею дає можливість не тільки талановитим черкащанам, а й усім народним митцями України, виробникам продемонструвати свою продукцію та вироби.
Туристичний центр «Авто-Ріка» з терміналом та причалом розташований на шляху проходження туристичних груп та окремих туристів по визначних місцях України. Він є пересадочним пунктом з автотранспорту на річковий транспорт і навпаки. Будівництво розпочалися в березні 2011 року за державні кошти. На першому поверсі розташовані зал очікування, каси продажу квитків, кімната адміністратора, автоматична камера схову, кімната чергового по вокзалу, приміщення охорони, магазин продовольчих товарів, аптечний кіоск, пункт міліції і перонних контролерів, технічні приміщення, санітарні вузли, приміщення для паління. На другому поверсі знаходиться кафе швидкого харчування на 100 місць, диспетчерська, екскурсійне бюро, кімната туристів, кімната для пасажирів з дітьми, кімната персоналу.
Для завершення архітектурного ансамблю туристичного центру, відреконструйовано Ярмаркову площу, яка стане одним з місць туризму, а також проведення щорічних ярмарок. Нині тут відкрили постійно діючу виставку-ярмарок товаровиробників Черкащини, що зацікавить потенційних туристів, налагодить економічні зв’язки з іншими областями України. Гості ознайомилися з представленими виробами народних майстрів, сувенірами, пов’язаними з Шевченківським краєм, та сільськогосподарською продукцією, яку тут можна придбати за найнижчими цінами.
Сьогодні також відбулося відкриття гелікоптерного майданчику із пасажирським терміналом пропускною спроможністю п’ятдесят пасажирів на годину, та під’їзною дорогою в с. Пекарі. Об’єкт безпосередньо наближений до Шевченківського національного заповідника, що дозволить приймати офіційні делегації з інших держав, туристичні групи для ознайомлення з пам’ятками культури і популяризації надбання української національної і світової історико-культурної спадщини, крім того це покращить розвиток транспортної інфраструктури Черкаської області і України в цілому. Будівництво об’єкту розпочалось на початку березня 2011 року за кошти державної підтримки.
Гелікоптерний майданчик призначений для виконання нерегулярних польотів гелікоптерів типу Мі-8. До його складу входять посадковий майданчик розміром 30 на 30 метрів, руліжні доріжки, 10 місць стоянки гелікоптерів; пасажирський термінал, контрольно-пропускний пункт, місця зупинки автотранспорту, артезіанська свердловина, протипожежна водопровідна насосна станція, резервуари протипожежного запасу води, окрема провідна радіостанція РМП-200, автоматичний радіопеленгатор, блок керування повітряним рухом, метеомайданчик, вітропокажчик.
Одноповерховий пасажирський термінал представлений у вигляді двох різновисоких прямокутних об’ємів, що перетинають один одного. Перший, виконаний наполовину в структурному склі, де зосередженні усі функціональні зони, в якому розміщені зал очікування, конференц-зал на 30 місць, кімнати відпочинку, охорони, перекладачів, обслуговуючого персоналу, побутові приміщення.
Джерело: http://www.oda.ck.ua/index.php?lng=ukr§ion=2&page=2&id=3816 |