kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Блоґи > LuckyLucciano 

Елементарні заходи щодо збереження енергії в період опалення будинків

Ось і закінчилась пора відпочинків та почався період розвитку трудової діяльності, що в свою чергу потребуе додаткових витрат електроенергії!

Україна – енергозалежна держава. І не стільки по причині відсутності своїх енергоресурсів, а внаслідок невгамовного споживання енергії.

     Енергоємність ВВП України в 2,6 рази вище середнього рівня енергоємності ВВП всіх країн світу. Українська промисловість витрачає у 5 разів більше енергоресурсів на одиницю виробленої продукції ніж промисловість Німеччини або Японії. Таке ж становище і в побуті, і в комунальній сфері, і в повсякденному житті.

     Багаторічна практика високорозвинених країн (Швеція, Японія, Німеччина) переконує нас, що навіть переглянувши деякі звички та поведінку в нашому повсякденному житті ми можемо вже сьогодні без обладнання та витрат заощаджувати енергоносії.

     Україна знахожиться в такому кліматичному поясі, що опалення приміщень потрібно виконувати 6 місяців на рік. І це опалення виконується за рахунок природного газу. В цьому рефераті ми навели приклади щодо зменшення частки використання газу за рахунок альтернативних джерел енергії. Але є ще простіші методи в повсякденному житті, які також дозволять заощаджувати енергоносії. Перелічимо їх:

  1. Замащення щілин у віконних рамах і дверних отворах. Для цього можна використати монтажну піну, саморозширюючі герметизуючі стрічки, силіконому і акрілові герметики. Результат – підвищення темпиратури повітря на 1 – 2 градуси.
  2. Ущільнення притвора вікон та дверей. Використовуються різні самоклеючі ущільнювачі і прокладки. Ущільнення вікон виконується не тільки по периметру, але й між рамами. Результат – підвищення темпиратури всередині приміщення на 1 – 3 градуса.
  3. Встановлення нових пластикових або дерев’яних вікон з багатокамерними склопакетами. Краще якщо шибки будуть з тепловідбивною плівкою, і в конструкції вікна будуть передбачені провітрювачі. Тоді темпиратура в приміщені буде значно стабільною і взимку і літом, повітря буде свіжим і не буде необхідності періодично відкривати вікно, викидаючи великий об’єм теплого повітря. Результат – підвищення темпиратури в приміщені на 2 – 5 градуса і зниження рівня вуличного шуму.
  4. Встановлення другої двері на вході до квартири (дому). Результат – підвищення темпиратури в приміщені на 1 – 2 градуса, зниження рівня зовнішнього шума і загазованості.
  5. Встановлення тепловідбиваючого екрана (або алюмінієвої фальги) на стіну за радіатор опалення. Результат – підвищиння темпиратури в приміщенні на 1 градус.
  6. Старатися не закривати радіатор щильними шторами, екранами, меблями – тепло буди ефективніше розповсюджуватись в приміщені.
  7. Закривайте штори на ніч. Це допоможе зберегти тепло в будинку.
  8. Замінити чугунні радіатори на алюмінієві. Тепловіддача цих радіаторів на 40 – 50 % вище. Якщо радіатори встановлені з урахуванням зручного зйома, є можливість регулярно їх промивати, що також сприяє підвищенню тепловіддачі.
  9. Заскління балкона еквівалентно встановленню додаткового вікна. Це створить тепловий буфер з промужковою темпиратурою на 10 градусів вище, ніж на вулиці в сильний мороз.

     Заощадження електричної енергії також можливе простими та доступними методами. Для цього необхідно:

  1. Замінити звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі люмінісцентні. Срок їхньї служби в 6 разів більше лампи розжарювання, споживання електроенергії в 5 разів нижче. За час експлуатації лампа окупає себе в 8-10 разів.
  2. Застосовувати місцеві світильники коли немає необхідності в загальному освітленні.
  3. Візьміть за правило, виходячи з кімнати вимикати світло.
  4. Вимикайте пристрої, що довгий час перебувають в режимі очікування. Телевізори, відеомагнітофони, музичні центри в режимі очікування споживають енергію від 1 до 10 Вт. Впродовж року 4 зарядні пристрої, залишені в розетках дадуть додаткову витрату енергії 300 – 400 КВт·год.
  5. Застосовувати  техніку класа енергоефективності не нижче А. Додаткові витрати енергії на побутові прилади застарілих конструкцій складає приблизно 50 %. Така побутова техніка окупиться не відразу, але з урахуванням росту цін на енергоносії вплив економії буде зростати. Крім цього, така техніка, як правило, бульш сучасна та краща по характеристикам.
  6. Не встановлювати холодильник поруч з газовою плитою чи радіатором опалення. Це збільшує витрату енергії холодильника на 20 – 30 %.
  7. Ущільнювач холодильника повинен бути чистим і щільно прилягати до корпуса і двері. Навіть невелика щілина в ущільнювачі збільшує витрати енергії на 20 – 30 %.
  8. Охолоджувати до кімнатної темпиратури продукти перед тим як їх помістити в холодильник.
  9. Не закривати радіатор холодильника, залишайте зазор між стіною приміщеня та задньою стінкою холодильника, щоб вона могла вільно охолоджуватись.
  10.  Кип’ятити в електричному чайнику стільки води, скільки необхідно використати.
  11.  Застосовуйте світлі тони при оформленні стін квартири. Світлі стіни, світлі штори, чисті вікна, розумна кількість кольорів скорочують витрати на освітлення на 10 – 15 %.
  12.  Записувати показники електролічильників і аналізуйте яким чином можливо скоротити споживання енергії.

      В деяких домах комп’ютер тримають ввімкненим постійно. Вимикайте його або переводьте в сплячий режим, якщо нема необхідності в його постійній роботі. При безперервній цілодобовоій роботі комп’ютер споживає в місяць 70 – 120 кВт·год. Якщо безперервна робота необхідна, то ефективніше для таких цілей використовувати ноутбук або комп’ютер з пониженим енергоспоживанням (процесори сімейства Atom). Виконуючи ці правила можливо зменшити використання електричної енергії на 40 % без зниження якості життя.  І якщо ви економний домогосподар та ще й дуже прискіпливо будете відноситись до енерговитрат, аналізувати їх з метою скорочення та заощадження, то ви не тільки заощадите власні кошти, а ще й збережете довкілля, внесете свій посильний вклад в зменшення парникового ефекту, збережете життя на нашій планеті.

LuckyLucciano

9 вересня 2011, 11:25

Теги статті:
енергозбереження   енергоефективне домогосподарство   енергія    
Голосів:
2
02

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Про таємниці Кременчуцького водосховища, "сук" та серфінг

У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв

Клининговая компания: уборка квартиры после ремонта

Уборка квартиры после ремонта: шаг за шагом

Клінінгові послуги: що це таке і чому вони стають все популярнішими?

Сила нації – в її захисниках!

Захисти тих, кого любиш!

Як сонячні панелі рятують лікарню від відключень: досвід Шептицького

Економія грошей та енергонезалежність: дві громади отримали сонячні електростанції для лікарень

Містична Черкащина

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

fishingessay
level devil Чому комісія працює без служби виконавчого провадження? Яка мета існування служби виконавчого провадження? Її роль полягає у виконанні рішень усіх судів, зокрема Верховного Суду Украї.. [весь]
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

fishingessay
Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування.
Єлизавета Зубчук [2]

litytremble
Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись.
Єлизавета Зубчук [2]

polytrack
@Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

tomorrowgrin
@ Block Blast Game And even more so - the Supreme Court of Ukraine, and not just to collect money from debtors.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

slavikf
А що, вже перемогли?
У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв [1]

Serhiy
[link]
Захисти тих, кого любиш! [1]

vlada
Хороший магазин, величезний вибір і компетентний консультант.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Nikamrita
1. Хром Біотин Баланс з корицею: Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь]
Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]

Vlad999
Священника згідно закону до суду за невиконання рішень органів влади!
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"