Елементарні заходи щодо збереження енергії в період опалення будинків
Ось і закінчилась пора відпочинків та почався період розвитку трудової діяльності, що в свою чергу потребуе додаткових витрат електроенергії!
Україна – енергозалежна держава. І не стільки по причині відсутності своїх енергоресурсів, а внаслідок невгамовного споживання енергії.
Енергоємність ВВП України в 2,6 рази вище середнього рівня енергоємності ВВП всіх країн світу. Українська промисловість витрачає у 5 разів більше енергоресурсів на одиницю виробленої продукції ніж промисловість Німеччини або Японії. Таке ж становище і в побуті, і в комунальній сфері, і в повсякденному житті.
Багаторічна практика високорозвинених країн (Швеція, Японія, Німеччина) переконує нас, що навіть переглянувши деякі звички та поведінку в нашому повсякденному житті ми можемо вже сьогодні без обладнання та витрат заощаджувати енергоносії.
Україна знахожиться в такому кліматичному поясі, що опалення приміщень потрібно виконувати 6 місяців на рік. І це опалення виконується за рахунок природного газу. В цьому рефераті ми навели приклади щодо зменшення частки використання газу за рахунок альтернативних джерел енергії. Але є ще простіші методи в повсякденному житті, які також дозволять заощаджувати енергоносії. Перелічимо їх:
Замащення щілин у віконних рамах і дверних отворах. Для цього можна використати монтажну піну, саморозширюючі герметизуючі стрічки, силіконому і акрілові герметики. Результат – підвищення темпиратури повітря на 1 – 2 градуси.
Ущільнення притвора вікон та дверей. Використовуються різні самоклеючі ущільнювачі і прокладки. Ущільнення вікон виконується не тільки по периметру, але й між рамами. Результат – підвищення темпиратури всередині приміщення на 1 – 3 градуса.
Встановлення нових пластикових або дерев’яних вікон з багатокамерними склопакетами. Краще якщо шибки будуть з тепловідбивною плівкою, і в конструкції вікна будуть передбачені провітрювачі. Тоді темпиратура в приміщені буде значно стабільною і взимку і літом, повітря буде свіжим і не буде необхідності періодично відкривати вікно, викидаючи великий об’єм теплого повітря. Результат – підвищення темпиратури в приміщені на 2 – 5 градуса і зниження рівня вуличного шуму.
Встановлення другої двері на вході до квартири (дому). Результат – підвищення темпиратури в приміщені на 1 – 2 градуса, зниження рівня зовнішнього шума і загазованості.
Встановлення тепловідбиваючого екрана (або алюмінієвої фальги) на стіну за радіатор опалення. Результат – підвищиння темпиратури в приміщенні на 1 градус.
Старатися не закривати радіатор щильними шторами, екранами, меблями – тепло буди ефективніше розповсюджуватись в приміщені.
Закривайте штори на ніч. Це допоможе зберегти тепло в будинку.
Замінити чугунні радіатори на алюмінієві. Тепловіддача цих радіаторів на 40 – 50 % вище. Якщо радіатори встановлені з урахуванням зручного зйома, є можливість регулярно їх промивати, що також сприяє підвищенню тепловіддачі.
Заскління балкона еквівалентно встановленню додаткового вікна. Це створить тепловий буфер з промужковою темпиратурою на 10 градусів вище, ніж на вулиці в сильний мороз.
Заощадження електричної енергії також можливе простими та доступними методами. Для цього необхідно:
Замінити звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі люмінісцентні. Срок їхньї служби в 6 разів більше лампи розжарювання, споживання електроенергії в 5 разів нижче. За час експлуатації лампа окупає себе в 8-10 разів.
Застосовувати місцеві світильники коли немає необхідності в загальному освітленні.
Візьміть за правило, виходячи з кімнати вимикати світло.
Вимикайте пристрої, що довгий час перебувають в режимі очікування. Телевізори, відеомагнітофони, музичні центри в режимі очікування споживають енергію від 1 до 10 Вт. Впродовж року 4 зарядні пристрої, залишені в розетках дадуть додаткову витрату енергії 300 – 400 КВт·год.
Застосовувати техніку класа енергоефективності не нижче А. Додаткові витрати енергії на побутові прилади застарілих конструкцій складає приблизно 50 %. Така побутова техніка окупиться не відразу, але з урахуванням росту цін на енергоносії вплив економії буде зростати. Крім цього, така техніка, як правило, бульш сучасна та краща по характеристикам.
Не встановлювати холодильник поруч з газовою плитою чи радіатором опалення. Це збільшує витрату енергії холодильника на 20 – 30 %.
Ущільнювач холодильника повинен бути чистим і щільно прилягати до корпуса і двері. Навіть невелика щілина в ущільнювачі збільшує витрати енергії на 20 – 30 %.
Охолоджувати до кімнатної темпиратури продукти перед тим як їх помістити в холодильник.
Не закривати радіатор холодильника, залишайте зазор між стіною приміщеня та задньою стінкою холодильника, щоб вона могла вільно охолоджуватись.
Кип’ятити в електричному чайнику стільки води, скільки необхідно використати.
Застосовуйте світлі тони при оформленні стін квартири. Світлі стіни, світлі штори, чисті вікна, розумна кількість кольорів скорочують витрати на освітлення на 10 – 15 %.
Записувати показники електролічильників і аналізуйте яким чином можливо скоротити споживання енергії.
В деяких домах комп’ютер тримають ввімкненим постійно. Вимикайте його або переводьте в сплячий режим, якщо нема необхідності в його постійній роботі. При безперервній цілодобовоій роботі комп’ютер споживає в місяць 70 – 120 кВт·год. Якщо безперервна робота необхідна, то ефективніше для таких цілей використовувати ноутбук або комп’ютер з пониженим енергоспоживанням (процесори сімейства Atom). Виконуючи ці правила можливо зменшити використання електричної енергії на 40 % без зниження якості життя. І якщо ви економний домогосподар та ще й дуже прискіпливо будете відноситись до енерговитрат, аналізувати їх з метою скорочення та заощадження, то ви не тільки заощадите власні кошти, а ще й збережете довкілля, внесете свій посильний вклад в зменшення парникового ефекту, збережете життя на нашій планеті.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]