У Каневі хочуть створити муніципальну міліцію для забезпечення громадського порядку та безпеки громадян Канева . Канева міська рада наразі вивчає це питання. Вже тривають пошуки необхідних коштів.
За словами керуючого справами Канівського міськвиконкому С.Дубенця, вже вибрали місце розташування установи - це буде міський будинок культури. Підраховано потрібну кількість штатних працівників - наразі зійшлися на цифрі 20 осіб. Заплановано придбати три автомобілі для патрулювання, а також форму та оснащення. http://www.dniprowazirka.com.ua/page.php?c=2184
Безпека громадян є річчю необхідною, особливо з огляду на ріст кількості генделиків. Але де ж лежать ті кошти, що їх шукає міськрада. Якщо просто валяються на дорозі, то в канівських баюрах їх не знайти. Відтак доведеться брати в тих таки громадян. А в громадян в цьому зв’яку відразу виникає купа питань.
1.Якщо міліція створюватиметься і утримуватиметься на кошти громадян, то громадяни мають як мінімум настановити (обрати прямим голосуванням) її керівника, який буде напряму від них залежати і буде їм підзвітним.
2.Скільки то потрібно було рахувати, щоб нарахувати аж 20 штатних осіб. Такій екіпірованій, розквартированій, спорядженій бойовій одиниці, та ще й оснащеній трьома щойно придбаними авто має бути під силу контролювати (не встановлювати, а контролювати!) правопорядок не в нічвидному містечку, а мабуть що в цілому краї. Очевидно лічба велась з прицілом на започатковане полковником Демешком знаменитите Канівське козацтво, яке складають здається саме два десятки лицарів- ветеранів нелегкої міліцейської служби. Ну і до чого тоді тут громадяни, не говорячи вже про їхню безпеку та гроші?
3. Муніципальна міліція річ корисна , але вельми делікатна і дороговартісна. Тож згадуючи сповнений запалу бадьорий голос новоспечених міських очільничків (Очільник один і він великий), які не то що в передвиборних соло, а навіть і дещо пізніше проникливо, ледь не кладучи руку на серце обіцяли, що жодне значиме для городян питання не буде вирішено без широкого обговорення, а скоріш за все навіть місцевого референдуму. Не чути. Очільнички самі вивчають і вишукують (громадські кошти). То чия ж тоді буде нова міліція і кого вона берегтиме?
4.Нарешті постає питання про державну міліцію, скільки їх там у нас, і всі ж то громадським коштом . Буде перерозподіл повноважень, уникнення конфлікту професійних інтересів, скорочення штатів, чи спеціалізація сугубо на дубинках і газових балончиках.
А взагалі цього разу наші очільнички порадували відчуттям поточного моменту . Якби не професійна звичка -все за громадський кошт, мали б обзавестись не тільки власною міліцією, а ще й персональними бодігардами.
|