У середу, 10 вересня, депутати Черкаської обласної ради мали зібратися на позачергове засідання сесії. Ініціатор її скликання — фракція БЮТ. На порядок денний було винесено одне-єдине питання — про звернення депутатів обласної ради до Президента Віктора Ющенка. А що з того вийшло — бачили наші кореспонденти.
Це було, напевне, найкоротше сесійне засідання Черкаської обласної ради за всю історію її діяльності. З часу, коли лунав гімн України, що знаменував її початок, і до того, як дехто з народних обранців намагався співати його на завершення засідання, минуло не більше 10 хвилин. Але про все по порядку. На розгляд депутатів Черкаської обласної ради було винесено одне питання — звернення до Президента Віктора Ющенка у зв’язку із суспільно-політичною ситуацією, що на сьогоднішній день склалася у державі. Текст самого звернення депутати отримали заздалегідь. У ньому — суцільне звинувачення Президента у руйнації демократичної коаліції.
Але дізнатися, скільки депутатів і з яких фракцій проголосують за це, як видно, підготовлене бютівцями звернення, журналісти, та й самі члени черкаського парламенту, так і не дізналися. Депутати навіть не проголосували за порядок денний сесії, який і складався саме з цього єдиного питання. Із 44 народних обранців лише 32 депутатських голоси «за». Володимирові Гресю, голові обласної ради, нічого не лишалося, як закрити засідання сесії, що він і зробив. Депутати зустріли це оплесками.
Відразу після цього фракція НУНС оголосила заяву, в якій висловила підтримку Президенту. А від народних обранців скоро й слід не стало. Натомість на засідання фракції зібралися бютівці. Туди вони запросили і журналістів. Позиція, висловлена представникам мас-медіа — досить двояка. З одного боку — звинувачення на адресу Президента, які лише поглиблюють політичний розбрат між учорашніми партнерами-коаліціантами, а з іншого — заяви на кшталт «ми не винні, ми хочемо об єднання». Вочевидь, тим силам, які його хочуть насправді, не потрібно виносити свої внутрішні політичні розбірки на загал і, звинувачуючи одне одного дедалі більше, поглиблювати їх. Інакше — чи є бажання повернення до демократичної коаліції справжнім. У цьому випадку це більше схоже на порожній популізм або піар-технологію, яка знаменує початок нової президентської кампанії для Юлії Тимошенко.
На відміну від депутатів Черкаської обласної ради, які все ж таки спромоглися відкрити сесійне засідання, але виявилися неспроможними затвердити порядок денний з одним єдиним питанням — звернення до Президента Ющенка, міська партійна організація БЮТ виявилася нездатною виконувати доручення вищих партійних органів. На позачергову сесію міськради, яку було скликано на вимогу 20 депутатів від БЮТ, прибуло лише 22 особи. Секретар міської ради Василь Маринкевич, провівши поіменну реєстрацію депутатів, закрив засідання, так його і не розпочавши. Натомість голова фракції БЮТ у Черкаській міській раді, а за покликом серця — голова міської організації БЮТ Валерій Вишиваний замість засідання сесії запропонував провести депутатські збори та підтримати звернення до Президента України.
Кумедність ситуації проявилася в тому, що з 22 депутатів, які прийшли виконати вказівку вищого керівництва БЮТ, бютівців виявилося менше половини. Так, звернення Блоку Юлії Тимошенко до Президента в сесійній залі обговорювали 2 регіонали, 3 депутати від фракції «Демократичний вибір», по одному депутату з фракцій «Справедливість» та «Наша Україна» і один позафракційний, а також при підтримці всіх чотирьох депутатів із групи комуністів, які віднедавна, в буквальному значенні цього слова, «идут в последний и решительній бой» за інтереси Юлії Тимошенко.
Після годинного обміну думками залишки колись потужної фракції БЮТ у міській раді за допомогою ситуативних союзників, добровільних помічників, зрадників та тих, хто ще вагається з приводу своєї коаліційної приналежності таки проголосували «за» звернення до Президента України, чим, без сумніву, виконали партійне завдання вищого керівництва БЮТ.
Але це не рішення сесії, а лише думка десятка місцевих депутатів-бютівців.
До речі, двоє присутніх представників Партії регіонів при голосуванні утрималися. Що не кажіть, а їм чомусь не до душі такий неприродний політичний союз. А може, вони просто не довіряють Юлії Тимошенко.
Антенна |