Багато хто сперечається про користь \ шкоду синтетичних тканин і шкіри, у порівнянні з натуральними, в тому числі в аспекті їх екологічності та вплив на захист тварин.
Багато хто сперечається про користь \ шкоду синтетичних тканин і шкіри, у порівнянні з натуральними, в тому числі в аспекті їх екологічності та вплив на захист тварин.
Але, що відомо науці, з цього приводу?
Учені всього світу говорять про негативний вплив синтетичних матеріалів на здоров'я людини. Адже саме наявність синтетичної нитки, отриманої хімічним шляхом, в одязі (чоботях, блузах, панчохах) порушує природний і теплообмін тіла. Синтетичні тканини наділені й іншими шкідливими властивостями, серед яких:
- низька гігроскопічність, через що волога, яка виділяється зі шкіри людини, погано усмоктуючись у волокна, закупорює повітряні пори, ускладнює циркуляцію повітря, знижує теплоізоляційні властивості тканини;
- тривале утримування неприємних запахів;
- гірше відпираються;
- електростатічность;
- летючі компоненти хімволокон, у тому числі і токсичні, можуть виділятися протягом декількох місяців при прасування білизни;
Більшість дослідників рекомендують по можливості використовувати прості тканини - шерсть, бавовна , льон і шовк, органічні волокна, хутра, шкіру які володіють натуральністю.
Синтетичні тканини, пофарбовані хімічними речовинами, повністю протипоказані людям, страждаючим алергією, шкірними захворюваннями, екземою або псоріаз. А матеріал низької якості може викликати дерматит навіть у здорової людини!
Новозеландські фахівці рекомендують відмовитися від використання постільної білизни з синтетики на користь натуральних матеріалів. Вчені затвердили синтетичні тканини, як серйозну небезпеку для здоров'я людини.
За результатами численних досліджень було виявлено, що синтетичне постільна білизна містить високу концентрацію грибкових мікроорганізмів. Для астматиків та алергіків така білизна особливо небезпечно.
При цьому, в синтетичних подушках концентрація грибка і цвілі в 2-3 рази вище, ніж в пір'яних подушках. Крім того, в матрацах, що прослужили більше 5 років, рівень цих організмів перевищує допустиму норму в 3 рази.
Виявлено обумовленість онкологічної статистики бюстгальтерами з деяких видів синтетичних тканин; а всілякі прокладки і тампони, що містять у собі хімічно реактивні складові, є ще один фактор хімічного ризику, а також генетичного ризику для майбутніх дітей, що впливає безпосередньо на шкірні покриви і слизові оболонки статевих органів дівчат і жінок.
Всупереч поширеній думці, що алергію викликає саме фарба, якою фарбували матеріал, нанести шкоду може не тільки вона. Є багато інших речовин, які входять до складу синтетичної тканини, які можуть викликати роздратування, почервоніння, свербіж і навіть астматичний напад. Звичайно, не всі синтетичні матеріали викликають такий ефект. Але якщо ви коли-небудь носили синтетичний одяг, ви вже точно знайомі з неприємними наслідками статичної електрики.
Більшість дослідників вважають найнебезпечнішим і маловивченим фактором шкоди синтетики для людини з
Але, що відомо науці, з цього приводу? Учені всього світу говорять про негативний вплив синтетичних матеріалів на здоров'я людини. Адже саме наявність синтетичної нитки, отриманої хімічним шляхом, в одязі (чоботях, блузах, панчохах) порушує природний і теплообмін тіла. Синтетичні тканини наділені й іншими шкідливими властивостями, серед яких: - низька гігроскопічність, через що волога, яка виділяється зі шкіри людини, погано усмоктуючись у волокна, закупорює повітряні пори, ускладнює циркуляцію повітря, знижує теплоізоляційні властивості тканини;
- тривале утримування неприємних запахів;
- гірше відпираються;
- електростатічность;
- летючі компоненти хімволокон, у тому числі і токсичні, можуть виділятися протягом декількох місяців при прасування білизни; Більшість дослідників рекомендують по можливості використовувати прості тканини - шерсть, бавовна , льон і шовк, органічні волокна, хутра, шкіру. Синтетичні тканини, пофарбовані хімічними речовинами, повністю протипоказані людям, страждаючим алергією, шкірними захворюваннями, екземою або псоріаз. А матеріал низької якості може викликати дерматит навіть у здорової людини! Новозеландські фахівці рекомендують відмовитися від використання постільної білизни з синтетики на користь натуральних матеріалів. Вчені затвердили синтетичні тканини, як серйозну небезпеку для здоров'я людини. За результатами численних досліджень було виявлено, що синтетичне постільна білизна містить високу концентрацію грибкових мікроорганізмів. Для астматиків та алергіків така білизна особливо небезпечно. При цьому, в синтетичних подушках концентрація грибка і цвілі в 2-3 рази вище, ніж в пір'яних подушках. Крім того, в матрацах, що прослужили більше 5 років, рівень цих організмів перевищує допустиму норму в 3 рази. Виявлено обумовленість онкологічної статистики бюстгальтерами з деяких видів синтетичних тканин. Всупереч поширеній думці, що алергію викликає саме фарба, якою фарбували матеріал, нанести шкоду може не тільки вона. Є багато інших речовин, які входять до складу синтетичної тканини, які можуть викликати роздратування, почервоніння, свербіж і навіть астматичний напад. Звичайно, не всі синтетичні матеріали викликають такий ефект. Але якщо ви коли-небудь носили синтетичний одяг, ви вже точно знайомі з неприємними наслідками статичної електрики.
Більшість дослідників вважають найнебезпечнішим і маловивченим фактором шкоди синтетики для людини статичну електрику, що пронизує синтетичні тканини.
В основі негативного впливу статичної електрики синтетичних тканин на організм людини, лежить нейрорефлекторних механізм.
Дія С. е.. виражається в безпосередньому подразненні чутливих нервових закінчень шкіри, або подразнення виникає вдруге, за рахунок поляризації клітинних елементів і зміни іонних відносин в тканинах. Роздратування чутливих нервових закінчень викликає реакцію всього організму: змінюється шкірна чутливість, стимулюється капілярний кровотік, змінюється судинний тонус, спостерігається ряд системних зрушень, включаючи зміни в центральній нервовій системі.
Люди, котрі піддаються тривалому впливу С. е.., Скаржаться на підвищену стомлюваність , дратівливість, поганий сон і т.п. Об'єктивно відзначаються схильність до артеріальної гіпертензії, брадикардії, що свідчить про спазмі і дистонії судин. Дія С. е.. не специфічно і не викликає певного захворювання.
Крім того синтетична тканина не дає тілу дихати: в процесі рухів тіло нагрівається, порушується нормальний теплообмін, збільшується потовиділення.
Така одеежда не пропускає вологу - вона водонепроникна: піт, що виділяється тілом, не випаровується з тканини одягу, а затримується між тілом і одягом. Виникає ефект парової лазні, тільки при цьому займається паритися у власному поті, луги, жирах і кислотах які виділяються разом з ним.
Уважно прочитавши данну замітку, можна прийти висновку, що синтетичні штани, футболки, світри можуть бути не менш небезпечними, ніж паління чи алкоголізм. Тож ідучи місцевим базаром, може все-таки варто заплатити на якусь сотню гривень більше і отримати річ, яка прослужить срок в тричі більший, матиме кращий вигляд і, найголовніше, зовсім не зашкодить вашому здоровю. Адже як зазначає один із телевидучих, ми, українці, варті найкращих товарів!
|