Андрій Іллєнко: Нинішня влада не боїться паперових декларацій...
Перші наслідки арешту Тимошенко показали - нинішня влада не зважає на голоси на її захист, які лунають як всередині країни, так і закордоном. Так само стало зрозуміло, що партії "Батьківщина" та її сателітам з парламентської опозиції не вдалося мобілізувати тисячі людей та примусити режим Януковича відпустити Юлію Тимошенко. Про це заявив член Політради ВО "Свобода" Андрій Іллєнко під час наради "Комітету опору диктатурі" у Києві 9 серпня 2011 року.
Аналізуючи ситуацію, свободівець Андрій Іллєнко зокрема зазначив: "На жаль, парламентська опозиція не звикла діяти в умовах реальної політики і помилково думає, що політичним піаром можна замінити політичну силу, голими закликами – багатотисячні акції протесту, а картинкою на телеекрані – безпосередню присутність серед людей. Це вже зіграло з нею злий жарт, коли на підтримку лідера найбільшої парламентської сили виходить менше людей, ніж на марші протесту та віча на захист депутатів Самбірської районної ради, свободівців, братів Ковалівих.
"Свобода" не тільки ввійшла до "Комітету опору диктатурі", але відразу після арешту лідерки "Батьківщини" вдалася до мобілізаційної кампанії, зокрема ініціювала і провела сесій місцевих рад, які засудили дії режиму Януковича. Ми усвідомлюємо: нинішня влада не боїться паперових декларацій. Її можна перемогти лише системною боротьбою.
Так за ініціативою свободівців свій протест диктатурі Януковича висловили Львівська обласна та Івано-Франківська, Львівська та Тернопільська міські ради. Суспільство на власні очі переконалося, що ті місцеві ради, в яких найбільші фракції має "Свобода", займають тверду позицію проти режиму Януковича, яку не бояться висловлювати шляхом ухвалення відповідних рішень. І, головне, роблять це оперативно. Результат очевидний: чим більше "Свободи" в радах, тим більше опозиції режиму Януковича.
Натомість ті ради, які формально контролює парламентська опозиція, але в яких недостатньо присутня "Свобода", відмовчуються, а подекуди валять питання щодо засудження репресій режиму. Прикладів безліч – Чернівеччина, Хмельниччина, Рівненщина, Чернігівщина, Полтавщина. Волинь тощо, зокрема у липні 2011 року депутати Чернівецької міської ради від "Батьківщини" проголосували проти заяви на підтримку лідерки БЮТу. Для нас дивною виглядає ситуація, коли у радах, де парламентська опозиція має більшість, такі сесії досі не відбулися і є великий сумнів, що відбудуться.
"Свобода" з моменту приходу Януковича до влади зайняла непримиренну позицію до режиму, бере участь у всіх протирежимних акціях, незалежно від того, хто їх організовує – БЮТ, Фронт змін чи Наша Україна – навіть, якщо організатор, по суті, тягне рядно головного опозиціонера на себе. Більше того, "Свобода" виходить з акціями протесту самостійно, бо дуже часто інші партії, що проголосили себе опозиційними, не вбачають у тому політичної доцільності чи не мають відповідних ресурсів, в першу чергу, людських.
"Свобода" є ініціатором створення та учасником Народного комітету захисту України і брала участь в усіх без виключення акціях, які він проводив по всій Україні. Сьогодні наша політична сила бере участь у роботі новоствореного "Комітету опору диктатурі". Але тепер стоїть питання: що робити з НКЗУ? Адже його членами є усі опозиційні сили, які сьогодні ввійшли до "Комітету опору диктатурі". Тільки тепер до нас долучилися ті, хто рік тому відмовився стати членом НКЗУ. Тому потрібно або реформувати НКЗУ, або ліквідувати його, заявивши, що нині єдиним опозиційним органом є "Комітет опору диктатурі". Бо механічне дублювання координаційних опозиційних комітетів буде більше шкідливим, ніж корисним. Своєю боротьбою "Свобода" заслужила підтримку сотень тисяч українців і ми не будемо розмінювати людську довіру на кулуарні ігри та марнослівне політикування.
"Свобода" боротиметься з режимом, не зважаючи на те, чи припинить він репресії або звільнить Юлію Тимошенко. Бо суть цього режиму не репресії, а тотальний наступ на все українське. Режим Януковича антинаціональний і антинародний, він нищить будь-яку українську перспективу, тому його треба якнайскоріше усунути від влади. Компромісів з режимом Януковича бути не може.
Політвиконком ВО "Свобода" в заяві, ухваленій у зв'язку з арештом Тимошенко, наголосив, що "сьогодні недостатньо закликів до протестів. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає, що всі політичні сили, які декларують свою опозиційність чинній владі, мають виробити спільну стратегію, спрямовану на усунення від влади режиму Януковича, і розпочати системні дії щодо реалізації цієї стратегії".
Очевидно, що наскоком цей режим не здолати. Потрібна чітка стратегія, погоджена керівництвом політичних сил, і, головне, її неухильне виконання. "Свобода" пропонує:
Перше, потрібно запропонувати суспільству і політикуму проект закону про вибори, який гарантує проведення чесних парламентських виборів у 2012 році.
Для цього в законопроекті потрібно закріпити кілька принципових положень:
1. запровадження пропорційної системи виборів до парламенту за відкритими виборчими списками;
2. забезпечення рівного доступу усіх учасників виборів до ЗМІ для висвітлення своїх програмних засад, дебатів тощо;
3. заборона платної політичної реклами у ЗМІ за три місяці до початку та впродовж усієї виборчої кампанії;
4. зобов'язання кандидатів у народні депутати вказувати в офіційних біографіях національну приналежність, усі попередні (від совєцьких часів) партійні та державні посади і судимості – не лише непогашені, але й погашені та зняття кандидатів з реєстрації через приховування біографічних фактів або позбавлення депутатів мандату, якщо приховування виявиться після виборів;
5. забезпечення рівної участі у виборчих комісіях представникам усіх політичних сил, що беруть участь у виборах.
Народні депутати від опозиційних політичних сил, представлених у парламенті, повинні зареєструвати цей законопроект і зробити все, щоб законопроект набув розголосу до його ухвалення у Верховній Раді. Для цього також доцільно провести перед місцевими органами влади та парламентом акції на підтримку цього проекту закону, а також організувати підтримку законопроекту місцевими радами.
Друге, потрібно скоординувати діяльність фракцій опозиційних партій у місцевих радах і домогтися спільного висловлення політичної позиції щодо режиму Януковича в усіх, без виключення, радах, котрі опозиційні фракції контролюють або в яких домінують, домагатися ухвалення рішення по цих питаннях. Особливо важливо шляхом оголошення заяв висловлювати цю позицію в тих радах, де є лише незначне представництво опозиційних сил.
Третє, потрібно перестати ділити тих, яких репресує режим, на простих і віп-репресованих. Бо, українці багато чули як депутати від БЮТу говорили про Тимошенко, Луценка та інших колишніх високопосадовців, але практично не реагували на репресії проти свободівців, "тризубівців", активістів податкового майдану та інших. Таким чином ми привернемо увагу суспільства до теми репресій і покажемо, що сьогодні режим репресує не одного-двох колишніх міністрів, а сотні-тисячі громадян.
Четверте, потрібно скласти план вуличних політичних акцій з метою донесення позиції та розхитування режиму. Треба наголошувати на тому, що учасниками акцій мають бути люди, які прийшли за внутрішнім покликом, а не проплачені "прапородержаки". І хай на акціях спершу буде мало людей, але це будуть ті, хто стане осердям майбутнього протистояння з режимом.
П'яте і головне, потрібно вже думати про те, що буде після перемоги над режимом Януковича. Необхідно виставити ті маяки, які будуть вказувати нації шлях до дійсної Перемоги, а не до чергової зміни одного кримінально-олігархічного клану на інший. Без повної деколонізації України, проведення люстрації і знищення олігархічного режиму побудувати справедливу і заможну країну неможливо. Тому "Свобода" закликає боротися не лише з режимом, а змагати до завершення національно-визвольної революції та побудови Великої України на засадах національної, соціальної та історичної справедливості".
Хотів би знати, що не подобається SKI у вищенаведеному А. Іллєнком? Життєстверджуюча діяльність, чітка, на відміну від слюнтяйства інших, позиція Свободи чи декларація чесних виборів?
Не могу сказать, что что-то не нравиться.
Просто слегка непонятно - есть законно избранный президент, законно избранный парламент и вот тебе - Режим Януковича антинаціональний і антинародний, він нищить будь-яку українську перспективу, тому його треба якнайскоріше усунути від влади. Компромісів з режимом Януковича бути не може.
Вот мне и непонятно - это слова идиота или провокатора?
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]