І це не жарт, це «результат» плідної роботи ряду посадових осіб Канівської райдержадміністрації під головуванням заступника голови Канівської райдержадміністрації Москаленко Г.М., яка вперто лобіює інтереси підприємства ПП «Канівавтотранс» і не бажає перейматися проблемами пасажирів цих сіл. Не схильний до об’єктивності в даній ситуації голова Канівської РДА О.М.Гика. Проте його думка мені невідома, він відмовляється прийняти мене як керівника СП ТОВ «М+М», на прийом. Я не керівник його рівня. Однак ситуація дійсно критична. І хоча про неї відомо і керівництву області – «віз і нині там». Перевізникам нараховують і виплачують компенсаційні кошти за недотриманий прибуток, рахуючи не по фактичним втратам, понесеним перевізниками при перевезенні пільгової категорії пасажирів (як це передбачено Законом), а по кількості перевезених «пільговиків», що є не лише помилково та є порушенням Розпорядження голови РДА, а й призводить і до зниження збиткових рейсів взагалі.
Підтвердженням зазначеного є наступне:
На сьогоднішній день при проведенні конкурсу на будь-який маршрут нараховуються бали за перевезення пасажирів по збитковим рейсам, що дійсно змушує перевізника обслуговувати дані збиткові рейси (чим сьогодні і мотивує Москаленко Г.М.).
Однак вже в новій редакції урядової Постанови даний пункт виключено взагалі, що дозволяє перевізнику негайно відмовитись від обслуговування збиткового рейсу.
Проте, коли я вказав Москаленко Г.М. на зазначене в новій редакції Постанови, відповідь була миттєвою – до її прийняття треба ще дожити, а там видно буде. Оце державний підхід чиновника до вирішення проблеми заздалегідь.
Є у Москаленко Г.М. й інший аргумент – адресна компенсація. Це коли загальну суму коштів, виділених на компенсацію за перевезення пільгової категорії пасажирів, розподілять між усіма «пільговиками» і виплатять кожному (включаючи і тих, хто вже немає фізичної можливості здійснювати поїздки) по …33 копійки. А виплативши їх, розведуть руками – ми Вам дали, розпоряджайтесь ними як хочете: можете їхати, доплачуючи до «отриманих». Можете сірників купити, а можете згадувати як Вас безкоштовно возили за Ваші заслуги, мозолі і кров, пролиту у війнах, на яких Ви захищали «світле і безтурботне», а головне чесне і заслужене, майбутнє.
* Як на мене, то я би всіх непорядних чиновників відправив би послужити в «гарячі» точки або в «места не столь отдаленные». Хай би скуштували пуд солі. А то їм і службові кабінети, і службові автомобілі, і зарплата як у шахтарів. Звісно ж, тут і мізки жиром запливуть.
Що ж сьогодні робить районна влада (та й міська також) для збереження цих «пільгових» рейсів та заохочення перевізників і далі обслуговувати ці збиткові напрямки.
Ви не повірите (бо спочатку не повірив і я), голова Канівської райдержадміністрації видав нове Розпорядження, відповідно до якого тепер компенсацію будуть нараховувати не на підставі розрахунків фактично понесених збитків при перевезенні пільгової категорії пасажирів, а за кількість перевезених «пільговиків» . Тим самим узаконивши свої незаконні дії. Тепер перевізник, який обслуговує населені пункти з більшою кількістю жителів (а відтак і більшою кількістю пасажирів, які користуються пільгами) при рівних затратах з перевізником, який обслуговує населені пункти з 150-200 жителями, матиме ще й в десятки разів більшу компенсацію!!!
Ну не парадокс?
Як може вийти з ситуації перевізник, який несе збитки:
Перший: Відмовитися від обслуговування даного рейсу (що неминуче буде при прийнятті нової редакції Постанови КМУ № 1081).
Другий: Скористатись вимогами Наказу Мінтрансу, де зазначено про збільшення вартості проїзду. А враховуючи той факт, що напрямком Канів – Григорівка здебільшого користується 3-5 пасажирів, вартість квитка сягне 35-40грн.
Є і третій вихід, який запропоновано голові Канівської райдержадміністрації, але відкинуте як недоцільне (звісно ж, інтереси ПП «Канівавтотранс» доцільніші, ніж пасажира з Григорівки) – це стимулювання перевізника, який обслуговує дійсно збиткові рейси, нічого не «придумуючи», а лише подумавши, зваживши і виконавши своє ж Розпорядження. |