Будівництво терміналу "Авто-ріка" та реконструкція привокзальної площі поступово наближаються до свого завершення. Свідками змін були всі мешканці та гості Канева. Надходить час підібрати назву площі, адже це не менш важлива справа, аніж сама реконструкція. У газеті "Дніпрова Зірка" №44-45 від 10 червня 2011 р. вже друкувалася стаття, в якій мешканець міста Володимир Кузнєцов пропонував назвати привокзальну площу майданом Єднання. Ця думка викликала неоднозначні думки канівців. Як виявилося, жителі нашого міста небайдужі до долі як новоствореної площі, так і канівських вулиць загалом: кожен має своє бачення назви та обгрунтовує свою думку.
____________________
Усе просто: площа вже має свою назву «Привокзальна»
Я поважаю пропозицію Володимира Кузнєцова, проте площа, що благоустроюється, вже давно має свою назву "Привокзальна", в народі ж - просто "Вокзал". Під час Великої Вітчизняної війни я звільняв міста Європи і штурмував Берлін, але ще не зустрічав, щоб у містах України привокзальні та припортові площі мали іншу назву. Та й навіщо? У сучасному світі, навпаки, усе спрощується. Наприклад, американського президента Дуайта Ейзенхауера звали просто "Айт".
На мою думку, цілком доречною була зміна назви площі Комсомолу на площу ім. Т.Г. Шевченка. За переказами, саме тут молодий поет малював стародавню дерев'яну церкву та милувався канівськими кручами, що вилилось у поему "Гори мої високії". З нагоди 150-річчя від дня смерті Тараса Шевченка було б доцільно на площі встановити й пам'ятник молодого поета, який би заохочував гостей відвідати не тільки Шевченківський національний заповідник, але й сам Канів, адже місто часто залишається осторонь туристичних шляхів.
У Житомирі є три пам'ятники Сергію Корольову і тисячі експонатів, а в Каневі є два пам'ятники Леніну, і це нікого не дивує. Чому в нашому місті немає пам'ятника Шевченку, окрім як на Тарасовій горі? Чому є Корсунь-Шевченківський, Переяслав-Хмельницький, але немає Канева-Шевченківського?
Іван Галушка, ветеран Великої Вітчизняної війни, кавалер ордена Слави, мешканець Канева
____________________
Чому б не назвати привокзальну площу в Каневі Майданом Комсомолу?
Думаю, що немає потреби називати привокзальну площу майданом Єднання, адже в нашому місті вже є площа Соборна, яка має той же зміст єднання Сходу та Заходу України.
22 червня ц.р., в день 70-х роковин початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, Канів вшановував пам’ять воїнів, полеглих у боях за Батьківщину. Під час зібрання в будинку-музеї ветеранів була висловлена пропозиція назвати привокзальну площу в Каневі майданом Комсомолу. Ця думка була схвалена канівцями, особливо представниками покоління "діти війни", адже зі 100 полеглих солдатів за час війни, 97 були комсомольцями.
Характерно, що до привокзальної площі примикає вулиця славного комсомольця, колишнього канівчанина, героя Радянського Союзу Олега Кошового. В 1941 році він організував підпільну комсомольську організацію, яка діяла проти німецьких окупантів за визволення України та всієї Європи від фашизму. Олег Кошовий свідомо віддав життя за вільну Україну. Було б справедливо встановити чи перенести його пам’ятник на площу біля будинку побуту.
З нагоди святкування дня Перемоги цього року відбулася зустріч канівського міського голови Віктора Ніколенка з учасниками бойових дій, інвалідами війни та канівцями, які одноголосно дійшли згоди - площі Комсомолу в Каневі бути.
Микола Головченко, інвалід Великої Вітчизняної війни І групи, мешканець Канева
____________________
Обличчя Канева - це його вулиці
Ось вже майже 20 років ми живемо начебто в незалежній Україні. Але подивімося на наше життя, на наше оточення. Складається враження, що ми продовжуємо жити в осколку Радянського Союзу. В гіршому його варіанті. Ми досі не можемо вилізти з комуністичної ями, в яку колись впали. Русифікація України продовжується, українська національна ідея не працює, або, як казав Леонід Кучма, "не спрацювала", наші вулиці досі названі в честь героїв комуністичної, більшовицької ідеї, героїв окупаційної влади. Зі 151 вулиці, що нараховуються в Каневі, тільки 45, за назвами, можна вважати українськими.
Влада міста не поспішає перейменовувати вулиці, посилаючись на відсутність коштів, а я переконаний, що бракує не коштів, а волі. Якби в рік перейменовували хоча б одну вулицю, то їх було б уже 20.
Що дасть пересічному канівцю зміна назви вулиці? Вони, передовсім, мають виховне значення і повинні працювати на національну ідею, велич України та Канева.
Першочергово я пропоную затвердити перелік вулиць, які підлягають перейменуванню, названі в честь ворогів України, - діячів Комуністичної партії і радянської держави: Леніна В.І., Калініна М.І., Воровського В.В., Свердлова Я.М., Ворошилова К.Є., Кірова С.М., Урицького М.С., а також перелік назв вулиць, причетних до комуністичної діяльності: Піонерська - названа в честь дитячої кому-ністичної організації; Пролетарська - пов'язана з пролетаріатом, - теоретичною опорою комуністичної партії; Жовтнева і 70-річчя (чи Великого Жовтня) - пов'язані з Жовтневим переворотом, здійсненим більшовиками в жовтні 1917 року. Ще до цього списку треба долучити вулицю Правди - названу з нагоди 50-річчя щоденної газети "Правда" - органу Центрального комітету Компартії Радянського Союзу.
Після цього громадськість Канева та жителі названих вулиць мають подумати, як же назвати кожну з вулиць і, по можливості, висловити свої думки в пресі, адже народна мудрість каже: "Як ми думаємо - так ми і живемо".
Анатолій Дзівалтовський, мешканець Канева
____________________
Площа Свободи, що об'єднає собори душ
Досить короткий термін господарювання міського голови В.В. Ніколенка вже увінчався помітним успіхом - народженням нової красуні-площі поблизу Дніпра.
Три сучасні високі споруди - магазин "Спар", автостанція-пристань, будинок побуту - дають підстави стверджувати, що наше місто - сучасне, яке перебуває на стадії будівництва і спрямовує свій погляд у майбутнє…
Як відомо, дорога кожної людини у майбутнє починається з батьківської хати, з рідної землі, в даному випадку - з рідного міста. Отже, місто і є та рідна домівка, де кожного з нас чекають, де є свобода реалізувати свої ділові якості, де є турбота про налагодження побуту, про що свідчать як державні, так і приватні об'єкти го-сподарювання, розміщені тут. Місто дорожить своїми людьми і піклується про кожного, забезпечуючи свободу вибору: залишатися тут, у рідномі місті, на батьківщині, чи йти у світи…
Розгалуження доріг - ще одне свідчення свободи вибору. Кожен сам може вибирати, якою дорогою йти у майбутнє. Але центральна - наймальовничіша, веде до площі Тараса Шевченка… А значить - до серця України, яке б'ється у Каневі. А далі до Соборної площі - тобто собору душі.
Спадає на думку: чому б безіменну привокзальну площу не назвати площею Свободи?
Свобода є пріоритетом Основоного Закону нашої держави - Конституції. В якій гарантується свобода вибору, свобода слова, свобода віросповідання… Свобода об'єднує прагнення не тільки людей міста, не тільки України, а й прагнення людей усього світу. Названа іменем Свободи, площа логічно впишеться в назви інших площ міста та сприятиме іміджу Канева як туристичного міста…
Надія Левківська, вчитель української мови та літератури, мешканка Канева
____________________
Гетьманська чи могольська?
У пошуках назв для міських площ спостерігається щось на кшталт гойдалки - від світського до релігійного. Щодо привокзальної оновленої території, то символіка, зміст мають творити світлу, потужну ауру національного штибу. Сьогодні спільного бачення немає, тож знайдімо разом.
Місцеве підгрунтя є таке, як ніде більш в Україні. Очільники звитяги нашої, поіменовані у фольклорі та й у деяких письмових джерелах, як гетьмани, поховані у Каневі. Є згадки поки що про трьох, хоч не всі офіційно мали цей титул. Чомусь хоронили їх на Чернечій, доправляючи з далеких країв. Певно, була підстава, а напрошується висновок, що було біля кого. Розпізнаний, поки-що нетрадиційно, староста Канівський і Черкаський Дмитро Вишневецький лежить першим у цьому ряду з визначних поховань. Ймовірно, місцева громада та перші колоністи з острова Мала Хортиця вшанували тіло свого очільника після страти його турецьким султаном.
Козацької доби зачинався і гетьманський пантеон. Тому й віку свого доживали поруч уцілілі січовики і побратимів своїх хоронили на монастирківському кладовищі, на сусідній горі. Тарас Шевченко мав намір оселитися у цім краї, бо, видать, знав, де упокоєна слава роду козацького. Тому й поета тут поклали. Ще пам'ять була жива, а нині вона роздерта на шматки. Провалів, брехні, недомовок у ній більше, ніж правди. Валити вину на Варшаву, Московію, Хозарщину та решту довкілля негоже. Та попри все збираймо докупи крупини пам'яті історичної, без неї народу нема. Боротися за своє місце під сонцем - намарна справа без потужного фундаменту.
Тож, якщо п'ятеро тих, хто не дав нам згинути як народові, упокоєні тут, і їхній дух витає над нами, то якого ще найменування шукати нам, панове правнуки "славних прадідів великих…"?
Щось гідніше за вдячну пам'ять про наших славетних пращурів запропонувати мені не йметься.
В основу архітектурної концепції новобудови покладено геометричний трикутник.
З іншого боку знайти таке застосування по нитці здертим з народу мільйонам могли лише люди з трикутними (гострячком доверху) головами.
Отож новобудова, символізуючи «Нову Країну ПР» , в честь її батьків має називатись не інакше як «Площа трикутноголових».
В разі, якщо така назва буде видаватись комусь занадто буденною і неромантичною, то зважаючи на те, заради чого нібито й створюється цей шедевр ідіотичного плутократства, а саме-проведення між мухос…нських ярмарків, центральною фігурою на яких, як відомо , є бик , можна запропонувати більш вишукану, дещо навіть загадкову, з відгомоном історичної давнини і сучасного молодіжного сленгу назву, скажімо «Плоша трикутноголових биків».
По поводу переименования улиц.На Костенка за два месяца трижды прорывало водопровод,рабочие говорят нет средств на замену труб,Вы нам, то есть жители предоставьте материал и ми вам поменяем.А по другим улицам,можно передвигаться только в дневное время,ночью все ноги по калечишь. Хотелось бы узнать у этого господина Олександра Скорины как он добирается хотя бы до автобусной останови. И если переименовать его улицу ему станет удобней идти в паспортный стол для замены документа.
Да мне все равно кому задать вопрос.Вы все громко кричите за переименование улиц,а что в данный момент происходит на них вам как то до столба который без лампочки.
Перейменування площ, вулиць... Єрунда, здається. Але це зовсім не так. Особливо для тих, хто народжується і дитинство його назавжди пов"язується з цією вулицею, яка невидимою ниткою потім проходить через усе його життя, залишаючи в серці чи то біль, чи то сум, чи радість щасливих днів, до яких уже ніколи, ніколи не буде вороття. Отож уже сама назва, підсвідомо увійшовши в його життя, корелює життєвий процес в той чи інший бік. І цього іноді задосить, щоб опинитися або на вершині, або на самому дні цього динамічного процесу.
Загалом - це філософія повсякденного буття, невидима неозброєним оком, яка формує наш світогляд. А тому має надзвичайно велике значення. Назва - це цілий світогляд. По ній наші нащадки будуть судити про нас.
А тому, враховуючи величезний вклад наших нащадків у духовне збагачення нації, зведене нанівець проімперсько-совковими силами, які прагнуть лише одного - щоб ми позбулися своєї пам"яти, раджу час від часу оглядатися назад й повертати на площі і вулиці наших міст імена тих забутих героїв, які внесли значну лепту в розвиток як самого міста, так і української держави.
Я маю на увазі імена давним-давно забутих легендарних героїв, які ще й досі живуть у топонімах та гідронімах. Наприклад, Рус, родоначальник сім"ї, роду-племени руського, діяльність якого пов"язана з Каневом і Пороссям (його іменем названі ріки цього ареалу, а сама назва, в силу його духовної величі, передалася землі і державі). Або Бож, антський консолідатор слов"янства, розіп"ятий на Божиці, чи Ардагаст, легендарний засновник Канева Каній з легенди Іщенка, герої купальських легенд Ор і Дана, родова атрибутика трисущого буття яких лягла в основу державної (як ГЕРБ ГЕРоя-Бога і прапор Прий-Ора - житейський СУ-Вій УС-Воя) атрибутики України. Імена останніх увіковічено й у назві ДНіПРа: ДаНа-ПРий-ОР(РО) - ДаНаПР(іс), ДНіПРО.
Крім того, у нас вистачає й новітніх героїв. Наш уславгений земляк Юрій Герасимович ІЛЛЄНКО!
А ми все про комсомол, та комсомол. Що він нам дав і що дасть нащадкам? Окрім зубожіння душі, партійного підлабузництва, вибудуваній на брехні, - нічогісінько!
ОЯНОатрибутикиасякі, дали назву Дніпру...
иу чи іншу сторону. спонукає до за. живена Він
Здається, -
Цікаві пропозиції підібрані. Цікаво йде обговорення.
Але мої асоціації від споглядання на той новий плац формують у свідомості пропозицію назвати його Майданом Знущання.
Знущаємося над духовністю, культурою, українцем і Україною...
Хіба останнім часом не познущалися над музеєм Шевченка, Каневом і канівчанами, наприклад, обіцяним, але зруйнованим, молодіжним центром, чи тою спорудою, що будується на його місці, яку мали здати в експлуатацію 5-го травня і прийняти на його причалі теплоходи з туристами?
А скільки вона ще познущається, коли потрапить в перелік об"єктів комунального майна і громада буде її утримувати?...
Так, Костянтине Івановичу. До знущання я відношу й те, що кошти нам надходять на той плац замість того, щоб достатньо фінансувати освіту та лікарню, ремонтувати наші переферійні вулиці, по яким ми йдемо до автобусних зупинок, по яким до нас їдуть рятувальні служби і листоноші доставляють нам свіжі газети з інформацією про чергові економічні і політичні дива оточуючого нас світу.
Може вертолітний майданчик невеличкий під Пекарями нас для відльоту єднатиме?
Може, врешті, досягненням цього періоду стане усвідомлення того, що за політичну хмару, яка принесла це лихо на нашу землю, голосувати на чергових виборах неможна. Про це нагадуватиме нам збудований в епоху її правління Майдан Знущання.
Глупство, яке звуть спорудженням терміналу і реконструкцією привокзальної площі здійснюється з волі почасти бувших і в ще більше потенційних кримінальних злочинців, та й власне сам проект з усіх боків не дружить з законом.
Отож ще одина цілком вмотивована назва – «Кримінальна площа», і вона має зватись такою по меншій мірі до того часу, поки всі хто причетний до цієї афери не будуть притягнуті до того ж таки криміналу.
Аби не забулося.
P.S. Є надія, що мине зовсім небагато часу після завершення будівництва і посередині цього плацу, чи краще сказати кам’яного п’ятна на тілі духовної столиці України, світ побачить з усіх боків відкритий судовий процес над теперішніми(а можливо й недавніми) поводирями, благо «зодчі» «Нової Країни ПР» постарались – місця всім вистачить.
Отож – вперед до Кримінального майдану!
Может кто и узнает свои высказывания... Грубі, незаслужено образливі виступи блогерів добре нейтралізуються коректними і влучними відповідями та правдивими і повними виступами публічних людей. При цьому дуже корисним є визнання помилок і прорахунків з їх конкретизацією. Наприклад, якщо Ви скажете«Так, у передвиборчий період ми недооцінили складність проблеми і вважали, що її не вміє здолати попередня влада, а нам це легко вдасться. Ми помилилися, та все ж від своїх намірів вирішити проблему не відступимо»
«Грубі» - почасти так, «незаслужено образливі» - навряд чи…
«Ви скажете«Так, у передвиборчий період ми недооцінили…» - дещо спрощуєте шановний Константин Иванович. Занадто вже дорого буває обходяться такі собі невинні недооцінки людям. Знаєте, в наш час як не крути, а за все треба платити, рано чи пізно.
А я вот предлагаю назвать - Трипольский майдан, Борисфеновская или Площадь Гарибальди. А лучше - майдан Миклухи-Маклая. Он - известный путешественник, наш земляк, а вокзал - отправная точка для путешествий. Так что Миклухо-Маклаевская - вроде неплохо.
Хіба що як асоціація з привладними доморощеними новітніми папуасами, бо ж навіть нащадки островних аборигенів часів Миклухи-Маклая давно вже стали цивілізованими людьми.
Константин Иванович, 24 липня 2011, 10:01, «Может кто и узнает свои высказывания...»
А до чого тут ті висловлювання? Хіба команда визнала недооцінені труднощі, чи переоцінені власні можливості і талант?
Але життя не зупиняється. Маємо пережити черговий період. Наш сарказм і посмішки нам в цьому допоможуть.
А ще, хіба термінал, чи новий базарний плац проти нього, вирішують якісь проблеми? На мою думку, вони лише створюють нові.
Я бы назвал эту площадь по имени ее обитателей - Сучья Площадь, или Tuzik Square в крайнем случае.
А что, и по-европейски, и с привкусом исторической загадочности.
какая площадь, ребята! О чем, вы?
Это больше напоминает строительство автостоянки средней паршивости. Поэтому если и придумывать название, от для автостоянки.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]