"Це може стати серйозною проблемою": В Україні закінчилася сучасна техніка для нових бригад ЗСУ – FORBES
Минулої осені Україна приступила до формування першої з 11 нових бригад, кожна з яких складається з 150 – 160 осіб. Ці бригади мають бути розгорнуті на фронті для заміни виснажених сил, однак у нових підрозділів є гостра проблема – брак сучасного озброєння.
"Це може стати серйозною проблемою для українців, коли нові, але погано оснащені бригади замінять старі, але краще оснащені, коли останні нарешті підуть із лінії зіткнення", – йдеться у матеріалі.
Також, як зазначає Forbes, фотографії однієї з новостворених бригад (154-ї механізованої бригади) дають змогу отримати показове уявлення про оснащення нових підрозділів.
"Гусеничні бойові машини піхоти БМП-1 1960-х років. Колісні розвідувальні машини БРДМ-2 також 60-х років. Колісні бронетранспортери VAB французького виробництва 70-х років. Колісні машини охорони M-1117 1990-х років, надані Сполученими Штатами. 154-та механізована бригада здебільшого має старіші та легші машини, жодна з яких не має броні завтовшки понад 33 міліметри. Однак цього достатньо, щоб відбивати кулеметні постріли", – інформує видання.
Наголошується, що у бригаді є і більш важкі машини – 60-річні танки Т-62, хоча не виключено також, що всі Т-62, помічені на полігонах, де проходять підготовку бійці 154-ї механізованої бригади, насправді належать не бригаді, а її інструкторам.
Однак якщо 154-та механізована бригада справді має на озброєнні танки Т-62, то, пише Forbes, це тривожний сигнал для армії, в якій здебільшого використовують доволі сучасні версії Т-64 і Т-72, а також західні Challenger 2, М-1, Leopard 1 і Leopard 2.
Хоча, як повідомляє видання, росіяни також зазнають труднощів зі створенням достатньої кількості сучасних машин для новосформованих бригад. Однак навіть із врахуванням мотоциклів і візків для гольфу росіяни все одно в цілому краще оснащені та більш чисельно, ніж українці.
«Залишається загадкою, де Україна знайде досить механізовану техніку для озброєння цих підрозділів», — зазначила Militaryland, колектив, який відстежує зміни у структурі українських збройних сил, коли вперше повідомив про формування нових бригад минулого року. «Вже існує нестача бойових машин піхоти».
David Axe writes about ships, planes, tanks, drones and missiles.
Updated Sep 10, 2024, 11:21pm EDT
Україна не може оснастити навіть 4 із 14 необхідних бригад – Зеленський
Президент Володимир Зеленський заявив, що через брак озброєння Україна наразі не може оснастити навіть 4 із 14 бригад, які потрібно підготувати.
Джерело: Зеленський в інтерв'ю американському журналісту Фаріду Закарії, повну версію якого оприлюднила пресслужба президента
Пряма мова: "По-перше, все відбувається дуже повільно (постачання допомоги від партнерів – ред.).
По-друге, нам потрібно підготувати 14 бригад. Досі в нас цього немає, і з цього пакета бригад ми не оснастили навіть 4".
Деталі: Зеленський зазначив, що під час восьмимісячної паузи, що передувала позитивному рішенню Конгресу США щодо допомоги Україні були використані всі резерви.
"Ми використовували все, що могли. Ми передали те, що у нас є в резервах, те, що є на складах або в резервних бригадах, які нам зараз потрібні. Ми забрали всю зброю, яка в них була", - розповів він.
Наразі компанія вже завершила будівництво нового заводу на території України та здійснює нарощування темпів та розширення виробництва.
Треба зазначити, що D&M не є компанією, яка буде контролювати виробництво боєприпасів, а виступає лише будівником об’єкта.
Компанія є постачальником готових рішень з виробництва боєприпасів для урядових і комерційних клієнтів, які прагнуть отримати великомасштабні інженерні та виробничі рішення.
Продукти та послуги включають проєктування та виробництво обладнання, а також інженерні та консультаційні послуги.
Інші деталі стосовно того, які саме боєприпаси будуть виробляти на заводі — невідомі. Але, є висока ймовірність того, що новий завод буде здійснювати виробництво гвинтівкових патронів у калібрі 5.56 мм та 7.62 мм.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом