Завтра – 210 річниця з дня народження Шевченка.
А як Канів відзначав 200-річчя великого українця ?
Ось які фотознімки і допис зберігаються у моїх архівах.
У гості до Кобзаря
" Урочисті заходи, присвячені 200-річчю з Дня народження найвидатнішого українця – Тараса Григоровича Шевченка, пройшли сьогодні у Каневі.
Ще з самого ранку на Чернечу гору, де покоїться прах Кобзаря, їхало багато автомашин, автобусів, йшли люди пішки. Це не були добровільно-примусові делегації представників із інших районів Черкащини, як це було у попередні роки. Українці і не тільки українці, а й представники інших країн, ішли і їхали до Тараса самі, із власної волі, за велінням серця. І їх було дійсно багато.
Пішою ходою, із величезним прапором України, який підготували активісти Канівської міської організації ПП «УДАР Віталія Кличка», на Тарасову гору через усе місто пройшла колона ради опозиційних сил Канівщини. Прапор України у своїх руках несли діти – майбутнє нашої держави.
Ми піднялися на Чернечу гору, вклонилися Тарасу Шевченку, пророчі слова якого і сьогодні, через два століття, є актуальними, поклали вінки та корзини квітів.
* Кілька років раніше я думала: яким запам’ятається нам, канівцям, день 9 березня 2014 року, 200-річчя Шевченка?
Так от, він запам’ятається мені чудовою сонячною погодою, великою чисельністю містян і гостей на Тарасовій горі, надзвичайно малою кількістю офіційних осіб, депутатів, працівників міліції (у порівнянні з минулим роками) і великою самоорганізацією громади. А ще цей день запам’ятається душевним неспокоєм, хвилюванням за майбутнє нашої держави, майбутнє наших дітей і внуків.
Катерина ЧЕРНЯК м. Канів. 9 березня 2014 рік".
|