Із 29 червня по 2 липня ц.р. 14 хлопців та 5 дівчат (всього 16 осіб) із Канева брали участь у ІV Міжнародному екофестивалі "Трипільське коло. Повітря", який проходив поблизу міста Ржищів Київської області. Ініціативу подала молодіжна громадська організація "ЄДНІСТЬ" ( голова - Владислав Мушинський), її підтримав заступник міського голови Михайло Кулєшов, який забезпечив транспортне перевезення.
Фестиваль зібрав близько 3 тис. осіб, адже він пробуджує живий інтерес до трипільської культури, поєднуючи її з елементами сучасних досягнень у різних галузях та сферах життя людини. " Трипільське коло" об'єднує в собі культурно-розважальні та культурно-просвітницькі програми в стилі "етно". Канівська молодь віком від 14 до 23 років поїхала на захід у якості волонтерів, тож окрім розваг ще й мала певні обов'язки: щодня кожен ніс варту та слідкував за порядком на зазначеній ділянці.
Розваги ж були на будь-який смак. Удень пропонувалися різні майстер-класи: ліплення виробів із глини та розпис посуду, стрільба з луку, виготовлення ляльок-мотанок, розписи писанок, уроки різноманітних танців тощо. Впродовж усіх днів функціонувала ярмарка, де представлялися лише екологічна продукція та вироби, виготовлені власними руками - це кераміка, прикраси, символіка трипільської культури, вишиванки. Ввечері до уваги всіх бажаючих пропонувалися ігри-пантоміми та різні театральні постановки. Кожен мав змогу спробувати і свої сили у цьому виді мистецтва. Також вечорами проводились концерти за участю різних музичних гуртів, зокрема "Бумбокс" та "Крихітка Цахес". Запам'яталися нашим волонтерам вогняні шоу, що проводились під музичний супровід барабанів.
Упродовж цих днів канівська група волонтерів дізналася, що таке підтримка та взаємодопомога, та як це - працювати як одна команда. Хлопці та дівчата зрозуміли, що можна відпочити і без алкоголю та цигарок, адже на території фестивалю було заборонено палити та вживати алкоголь і наркотики. "Волонтер - обличчя фестивалю, тому тим, хто палив, було непереливки, їм навіть футболку з емблемою фесту доводилось знімати, аби не компроментувати заходу" розповів волонтер Роман Мазурака.
Не зважаючи на те, що всі дні фестивалю йшов дощ, молодь повернулася додому задоволена. Досвід волонтера приніс корисні знання про трипільську культуру, нові знайомства, яскраві враження, практичні навики у сфері організації подібних заходів та сили й натхнення для проведення подібного у Каневі.
ДНІПРОВА ЗІРКА |