Під час екскурсії студентів геологічного факультету Київського національного університету до чергового об’єкта, що розташований на території парку "Трахтемирів", студентів та викладачів запідозрили у "чорній археології". Ця подія відбулася 21 липня цього року.
Урочище "Ігнатенкова гора" – це природне геологічне відшарування гірських порід завдовжки сто метрів і завширшки три метри у межах пляжної зони на березі Канівського водосховища. Для студентів-геологів це надзвичайно цікавий об’єкт з огляду на те, що містить у собі найповніший стратиграфічний розріз цього регіону. До того ж, цей розріз є зручним і найбільш доступним для огляду.
Студенти робили візуальний опис геологічного об’єкта, а з нижньої частини відбирали зразки гірських порід (пісків, пісковиків, глин), які становлять виключно навчально-методичну цінність.
Навчальна екскурсія відбувалася згідно з навчальним планом доти, доки до геологів не підійшли троє невідомих. Один із них назвався начальником відділу охорони регіонального ландшафтного парку "Трахтемирів" Миколою Донченком. Він наказав негайно припинити роботи і залишити об’єкт. Викладачі Марина Крочак і Марія Курило спробували пояснити суть справи, переконували, що студенти – аж ніяк не "чорні археологи". Не допомогло.
Врешті-решт Микола Донченко склав протокол, у якому дії викладачів та студентів назвав пошуковими, і конфіскував геологічний молоток як "знаряддя злочину".
До речі, це не єдиний випадок затримання "підозрілих". Охоронці РЛП "Трахтемирів" не дозволили працювати навіть працівникам державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів", землі якого межують із землями ландшафтного парку...
Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКО Джерело: "Прес-Центр" |