Прихватив поперек. Лікувалася, лікувалася вдома, не допомогло. Пішла до сімейного лікаря, правильніше сказати, лікарки. Оглянувши мене, вона виписала мазі, ін’єкції, дала інші рекомендації.
- Ви б мені мені якусь лазерну чи ультразвукову терапію приписали. У мене кілька років тому вже траплялася подібна прикрість, я пройшла фізіопроцедури, прийняла курс лікування і все в порядку.
- У нас у Канівському первинномУ центрі медичної допомоги немає фізіотерапевтичного кабінету. Тож вибачайте.
- Тоді дайте мені направлення у центр вторинної медичної допомоги, нехай там мені лікар припише ці процедури.
- І у них немає, ніде у Каневі немає.
Я оторопіло дивилася на лікарку. Не могла второпати: як так? Звичайнісінького кварцового, ультразвукового чи лазерного апарату, що був у кожному сільському ФАПі, немає ні у Канівському первинному, ні у Канівському вторинному центрах медичної допомоги. Оце тобі центри! Оце тобі допомога!
Говорять, що канівські хірурги вже виконують складні операції з протезування суглобів. Це дуже добре. А як же вони проводять реабілітацію пацієнтів без фізіотерапії? Як отоларинголог лікує гайморит та інші захворювання горла чи носа? А скільки разів лікарі рекомендують фізіопроцедури дітям?! І допомагає, по своїх знаю. Тисячі українців їдуть у санаторії, де їм прописують фізіопроцедури і вони поліпшують своє здоров’я. А як же лікуватимуться і проходитимуть реабілітацію наші воїни після поранення чи загострення хвороби?
Поцікавилася у Золотоноші, Корсуні. У них з цим у лікарнях все в порядку. Мало того, як розповіли золотоніські медики, канівчани цілими партіями (замовляючи авто) приїжджають до них на фізіотерапію.
Одним словом, дійшли до ручки. На 40000 колишній Канівський район або на більш як 30000 Канівську громаду немає жодного фізіотерапевтичного кабінету.
Скажете знову, не передбачено медреформою, не вистачає коштів, немає кабінетів? Щось ще придумаєте аби не робити для людей добре, вибори ж то не завтра? Не вирішите на сесіях, виконкомах, нарадах чи засіданнях, не поділите хто старший чи яка партія краща? І не можете зрозуміти одного, що працювати усі сьогодні повинні на одну партію: партію ПЕРЕМОГИ і всі без винятку депутати, посадовці та громада мають трудитися на досягнення саме цього результату.
Не вистачає коштів? А чому б тоді не зробити при лікарні кабінет, якому б послуги частково оплачували самі хворі? Звичайно, це не буде безкоштовно. Це ж таки дешевше, ніж їхати в Корсунь чи Золотоношу, або взагалі не пройти так необхідний хворому курс лікування. Тим більше, що ми вже десятки років самі купуємо медикаменти.
А можливо когось у керівних кріслах таки зацікавить це питання і вони докладуть зусилля, щоб вирішити його чи воно цікавить тільки пересічних канівців?
Катерина ЧЕРНЯК, член Національної спілки журналістів України. |