У Канівській громаді зберігається тенденція до збільшення кількості переселенців.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільниці Канівського ЦНАПу Наталії Матінової.
«Наразі до Канівської міської територіальної громади за тиждень прибуває до 40 вимушено переміщених осіб, а виїжджає до 20. Більшість людей прибуває саме з окупованих міст та територій. Також відомі випадки, коли люди повертаються до окупованих міст, бо бояться за полишене житло та майно», ˗ наголосила Наталія Матінова. До речі, днями Черкаський правозахисний центр у співпраці з ГО «Ветерани війни «Захисники України» передав у канівський гуманітарний центр 200 продуктових наборів. Допомога надавалася через партнерів Православна Церква України.
Серед переселенців – родина Євгена, яка приїхала з Сум. Каже, якби не діти, то і не їхали б, але переживали саме за молодших членів родини. На Черкащині вони родиною вперше. Обрали Канів, бо це центр України. Їхати за кордон не хотіли. Тут під містом знайшли житло у селі, де діє екопоселення. І Євген міркує, чи не зайнятися й собі на природі господарством та цікавиться грантовими проектами.
Армія та переселенцям уже не перший рік допомагає церква. Настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ отець Сергій зауважує: «У Каневі члени нашої громади і сітки плели, і переселенців приймали» |