Канівські податківці інформують: До напруженої роботи ми готові
Історія податкової служби України веде свій відлік з 1990 року, коли 4 грудня Верховною Радою був прийнятий Закон України "Про державну податкову службу в Україні". Цим Законом були визначені основні завдання державних податкових інспекцій, суть яких зводиться до здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильності обчислення, повноті й своєчасності сплати в бюджети податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів і внесків у державні цільові фонди, установлених законодавством України.
Практично відтоді почався процес формування структури податкової служби України, поштовхом якому послужили укази Президента України від 22.08.96р "Про створення Державної податкової адміністрації України й місцевих державних податкових адміністрацій" і від 30.10.96р "Питання державних податкових адміністрацій". Податкова служба стала самостійною структурою в системі державних органів виконавчої влади.
Враховуючи важливу роль служби в забезпеченні надходжень коштів в бюджет держави, а також в боротьбі з податковими правопорушеннями, Президент України підписав Указ про професійне свято працівників державної податкової служби, яке відмічається щорічно 2 липня.
На Канівщині були створені Державна податкова інспекція по місту Каневу та Державна податкова інспекція по Канівському району. Інспекції були створені на базі відділів державних доходів міськфінвідділу та райфінвідділу. Першими керівниками інспекцій були в місті Каневі - Картавенко Валентин Андрійович(1990-1995рр.), а в Канівському районі - Яценко Анастасія Дмитрівна(1990-1996рр.). Тоді в місті і районі налічувалось біля 40 підприємців-фізичних осіб та понад 600 юридичних осіб. Сьогодні інспекція обслуговує 2587 суб»єктів підприємницької діяльності фізичних осіб і 953 юридичні особи.
З ухваленням Податкового кодексу України перед державною податковою службою постала низка завдань, забезпечити якісне та своєчасне виконання яких - обов'язок усіх працівників служби. Це - забезпечення стабільності бюджету, якісного консультаційного обслуговування платників, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, надання податкової звітності в електронному вигляді, налагодження ефективної контрольно-перевірочної роботи, боротьба з фіктивними підприємствами. З числа першочергових завдань - роз'яснення норм Податкового кодексу України та особливостей оподаткування доходів громадян з 1 січня 2011 року.
З метою доведення до платників податків основних положень Податкового кодексу України в Канівській ОДПІ працює постійно діючий консультаційний центр, консультації надають провідні фахівці інспекції. Актуальна інформація щодо окремих норм Податкового кодексу та заходів, що вживаються податковими органами для ознайомлення з його нормами, постійно розміщується у місцевих засобах масової інформації
Розв'язання соціально важливих питань суспільства починається з вирішення проблемних питань окремих громадян. Канівська ОДПІ вживає заходи щодо своєчасного та якісного розгляду звернень громадян, працює над з'ясуванням причин, які породжують звернення, та проводить відповідну роз'яснювальну роботу щодо порушених платниками податків питань. Так на упередження зростання звернень громадян в місцевих ЗМІ в поточному році надруковано 49 матеріалів з питань податкового законодавства та 37 статтей на сайті www.kaniv.net, проведено 17 семінарів з різними категоріями платників податків, проведено 19 “гарячих ліній”, 13 “круглих столів”, 13 зустрічей з трудовими колективами, де розглядались дані питання.
Для забезпечення якісного надання інформаційно-довідкових послуг фізичним особам з питань оподаткування керівництвом ДПА України було створено інформаційно - довідковий центр якій надає наступні послуги чітких уніфікованих відповідей на запитання та інформування про зміни та доповнення, що були внесені до нормативно-правових актів з питань оподаткування.
Нагадаємо номер за яким платники податків можуть звернутися (з 8.00 до 20.00 з понеділка по п'ятницю) до інформаційно- довідкового центру за наданням консультацій 0-800-501-00-7.
Всі дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні.
З метою дотримання вимог чинного законодавства, впровадження, налагодження та застосування безпаперових технологій подання податкової звітності в електронній формі, ДПА України затверджено Інструкцію з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку.
Примірний договір про визнання електронних документів (наказ ДПА України від 10.04.08 №233 ,,Про подання електронної податкової звітності", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.04.08 за № 320/15011) та укладено договори про співпрацю з акредитованими центрами сертифікації ключів (далі - АЦСК).
Податківці Канівської ОДПІ прагнуть створити обслуговування платників податків якісним. В період приймання податкової звітності в інспекції створюються додаткові «вікна» по прийманню звітності та продовжується час роботи інспекції, це дає можливість зекономити час платникам та уникнути черг. До речі, нове приміщення інспекції комфортніше не тільки для працівників інспекції, а в першу чергу для відвідувачів- суб»єктів підприємницької діяльності та громадян.
Головне завдання податківців залишається незмінним, це - наповнення бюджетів усіх рівнів та здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства. І ми стараємось справлятись з ним. За 5 місяців поточного року до бюджетів всіх рівнів, що контролюються Канівською податковою службою зібрано 12140,6 тис.грн., в тому числі до Державного бюджету 4156,4 тис.грн., до місцевого бюджету 7984,3 тис. грн. Завдання виконано на 103,4 %, додатково надійшло 396,5 тис.гривень.
Майже 99,7 відсотків - це добровільна сплата податків та зборів.
Таке зростання платежів до бюджетів усіх рівнів обумовлене багатьма факторами. Один з них - налагодження дієвих контактів між податківцями та платниками податків.
Виконуючи своє головне завдання з мобілізації коштів до бюджету, безперечно, значну увагу приділятимемо роз'ясненню положень Податкового кодексу, ефективному проведенню кампанії декларування доходів громадян, збереженню бюджетних коштів шляхом зменшення безпідставно заявлених до відшкодування сум податку на додану вартість в першу чергу щодо тих платників податків, відпрацювання яких проводиться в рамках проведення операції «Бюджет».
Резерви для наповнення бюджету є - це, зокрема, руйнування різноманітних схем ухилення від сплати податків, зменшення податкового боргу. Крім того, необхідно посилити роботу з підприємствами, які виплачують заробітну плату нижче від мінімального рівня, адже це - джерело наповнення місцевого бюджету.
Крім того, ми повинні працювати на випередження, а не констатувати факти порушення законодавства, коли проведені донарахування практично неможливо стягнути до бюджету. Впевнений, що в умовах удосконалення Податкового кодексу, ми це зможемо зробити. Податкова служба має певний досвід для виконання завдань, визначених Державною податковою службою України та інших державних органів влади. Податківці Канівської ОДПІ готові й надалі здійснювати всебічну допомогу суб'єктам підприємницької діяльності у справі вивчення податкового законодавства, своєчасності сплати податків до бюджету. Сподіваємося що наші партнерські взаємовідносини будуть постійно зміцнюватись, а державна скарбниця - наповнюватись.
Вітаємо всіх працівників Канівської ОДПІ та ветеранів податкової служби з професійним святом - Днем працівника державної податкової служби України! Творчі зусилля і чесна праця податківців забезпечує сьогодні не лише ефективну діяльність нашої служби, а й подальші успішні перетворення в соціально-економічному розвитку країни. Бажаю Вам здоров'я, творчої наснаги, принциповості та відповідальності у роботі та професійного і чесного відношення до справи, якою Ви займаєтесь.
Номер змінено
Повідомляємо, що Державною податковою службою України запроваджено єдиний телефон за № 0800501007, по якому ви можете повідомити інформацію щодо неправомірних дій працівників органів ДПС та факти корупції, а також отримати консультацію по податковому законодавству.
Увага!!! Платники податку!
Затверджено нормативну грошову оцінку землі міста Канева рішенням Канівської міської ради від 02.06.2011 року №4-60
Всі платники, які сплачують земельний податок та орендну плату за землю повинні до 01.07.2011 року подати уточнюючий розрахунок до Канівської ОДПІ згідно нової грошової оцінки землі.
Резонанс: Викрито городищенське підприємство, керівництво якого використовувало 39 трудівників - нелегалів і виплачувало заробітну плату «у конвертах»
Нещодавно працівники ДПА в Черкаській області виявили городищенське підприємство (вид діяльності - виготовлення дитячих солодощів), на якому працювало 39 не оформлених працівників, які отримували . За поясненнями «нелегалів» та власне директора підприємства, працівники дійсно не були оформлені на роботу, так як знаходяться на випробувальному терміні на підприємстві, а також їм дійсно виплачувалися не оподатковувані доходи у вигляді заробітної плати від 160 до 1000 грн. на місяць, залежно від об'єму виконаних робіт та графіку роботи. Загалом трудівники отримали заробітну плату в сумі 31,1 тис.грн. До порушників будуть вжиті передбачені законом заходи.
Коментуючи результати перевірки, перший заступник голови ДПА в Черкаській області Володимир Васильович Коломієць нагадав: в рамках обласної акції «Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення» тривають у посиленому режимі перевірки суб'єктів господарювання з питань дотримання ними чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати робітникам та службовцям. Їхні результати вражають. Незважаючи на низку роз'яснювальних, просвітницьких та упереджувальних заходів, які податківці проводять спільно з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, журналістами ЗМІ, сумлінними платниками податків і дітьми - майбутніми сумлінними платниками, - окремі працедавці і працівники порушують закон. З початку року в області виявлено 8213 випадків використання незареєстрованих найманих працівників, які отримували тіньові доходи, за результатами легалізації доходів в сумі 8727,5 тис. грн. до бюджету надійшло 1,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Також було виявлено 747 громадян, які здійснювали свою діяльність без відповідної реєстрації та залучено їх до державної реєстрації із сплатою 113,2 тис. грн. податків
В.В.Коломієць підкреслив: «Я хочу, щоб усі - від мала до велика пам'ятали, що легальна зайнятість, реальна заробітна плата і податки з цієї зарплати - це закон. Закону треба дотримуватися. Ми проводимо значну роботу з легалізації зайнятості і заробітних плат в регіоні. У ДПА в Черкаській області працює спеціальний телефон довіри за номером 33-91-17. За понад рік ми відновили право понад 18 тисяч черкащан на законну працю, отримання реальної заробітної плати і соціальний захист. Проте наших зусиль не достатньо. Це треба робити, як кажуть, усім миром. Адже кожен, у тому числі й порушники, добре усвідомлює: майбутнє України - за чесною працею і чесною сплатою податків».
Звертаючись до черкащан, перший заступник голови ДПА в Черкаській вкотре наголосив, що зарплата «у конвертах» - це робота без гарантії, а майбутнє - без пенсії. Кожен трудівник має бути зацікавленим, щоб кожна гривня виплачувалася йому офіційно. І ось чому. Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення. Недоотримані місцевими бюджетами суми податку з доходів фізичних осіб не дають змогу в повному обсязі та своєчасно виплачувати пенсії, заробітну плату, фінансувати дошкільні та учбові заклади, лікарні, дитячі будинки, здійснювати підтримку малозабезпечених верств населення. Проте головна небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не лише у тому, що бюджет недоотримує кошти. Працівник, який отримує зарплатню неофіційно, беззахисний перед роботодавцем і залежить від нього. До того ж він чинить серйозне правопорушення - ухилення від оподаткування. «Тож, шановні громадяни, які на сьогодні є «трудовими нелегалами», - не дайте, через власну байдужість й мовчазну бездіяльність, позбавити себе соціальних благ, забезпечте собі старість та не дайте зробити себе порушниками законодавства! Щодо керівників підприємств, які нехтуючи попередженнями, намагатимуться використовувати працю нелегалів, - ми вестимемо з ними досить жорстку розмову і вживатимемо усі передбачені законом заходи впливу».
ДПА в Черкаській області
Звернення громадян в Канівській ОДПІ завжди розглядають своєчасно та якісно
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади та всіх інших організацій та посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності. Право на це їм дає Конституція України. Закон України „Про звернення громадян” регулює питання його практичної реалізації.
На особистий прийом протягом січня-травня 2011 записалось дві особи стосовно податку з доходу фізичних осіб, оподаткування продажу нерухомого майна.
В січні-травні надійшло одне письмове звернення по порядку сплати податку з найманих працівників.
На звернення співробітники податкової служби надали своєчасні та повні роз'яснення. Про це свідчить те, що повторних звернень з цих питань та скарг також не надходило. А невелика кількість звернень свідчить про професіоналізм працівників, які дають вичерпні відповіді на запитання та проводять постійну роз'яснювальну роботу.
Слід зазначити, що попередній запис на прийом до посадових осіб Канівської ОДПІ проводиться щоденно. Також в постійній практиці районної податкової - виїзні прийоми громадян за попереднім записом. Якщо до органів ДПС звертаються громадяни, які є Героями Радянського Союзу, Героями Соціалістичної праці, інваліди Великої Вітчизняної війни, то їх на прийом записують негайно та без черги.
У яких випадках органи ДПС можуть відмовити в розгляді письмового звернення
Оформлення письмових звернень платників податків (юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців) або громадян здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про звернення громадян”. Звернення адресується органу ДПС, його посадовим особам у разі, коли вирішення порушених у зверненні питань належить до їх компетенції. У зверненні мають бути вказані прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції тощо. Письмове звернення повинно бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко, підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. Письмове звернення з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними. Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.
Шановні громадяни-землекористувачі, сплатіть земельний податок!
Питання щодо повноти та своєчасності сплати податків і зборів до бюджетів сільських рад постійно знаходиться під пильним контролем з боку податкових органів.
Натомість Податковим кодексом України передбачено, що нарахування фізичним особам земельного податку проводиться органами державної податкової служби до 1 липня поточного року. Сплачується земельний податок фізичними особами протягом 60 днів з дня нарахування, тобто не пізніше 29 серпня.
Зрозуміло, що відкладати сплату до останнього дня не варто, адже з наступного дня граничного строку діючим законодавством передбачено застосування штрафних санкцій: до 30 днів - 10%, більше 30 днів - 20% від суми податкового боргу. Тож, шановні землевласники, сплатіть податок вчасно.
Згідно Податкового кодексу України до платників, які звільняються від сплати податку, відносяться:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Порядок подання звітності, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 49 Податкового кодексу України якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Відповідно до статті 41 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації, розрахунки щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною (абз.3 п. 46.1 ст.46 ПКУ). |