kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Блоґи > Serhiy 

ПЕКЛО "РУСЬКОГО МИРУ" В МАРІУПОЛІ: ДЕПОРТАЦІЯ, ФІЛЬТРАЦІЙНІ ТАБОРИ ТА ЇЖА В ОБМІН НА ТРУПИ

Декілька сотень українських воїнів продовжують героїчно битися на території заводу “Азовсталь” у Маріуполі, але більша частина столиці Приазов'я вже майже кілька тижнів, як перейшла під тимчасовий контроль окупантів.

До війни півмільйонний Маріуполь був десятим за чисельністю населення містом України і зараз - це найбільше місто країни, яке вдалося захопити російським загарбникам після початку широкомасштабної агресії 24 лютого 2022 року, пише видання 62.ua.

На прикладі Маріуполя можна побачити, яке майбутнє уготоване українським мегаполісам у разі приходу “руського миру” до наших міст.

Смерть десятків тисяч людей

У ході блокади Маріуполя російська армія вбила  25 тисяч людей. Про це заявив офіцер управління розвідки, боєць полку "Азов" Ілля Самойленко. "Захоплення Маріуполя відбувається в останні майже 2,5 місяці... політики зараз відзначають евакуацію кількох десятків, кількох сотень людей. При цьому 25 тисяч людей убила російська армія", - сказав офіцер.
 

Однією з найстрашніших "братських могил", влаштованих "російськими визволителями" у місті, стала територія драмтеатру.

16 березня окупаційні війська скинули надпотужну бомбу на Маріупольський драматичний театр, де ховалися від обстрілів ті городяни, які втратили свої будинки та квартири. Згідно з даними розслідування Associated Press, внаслідок цього удару одномоментно загинули близько 600 людей усередині та зовні будівлі.
 

Зрозуміло, що справжні масштаби знищення мирних жителів Маріуполя можна буде оцінити лише після звільнення міста.

Жах фільтраційних таборів

Щоб залишити зруйноване місто, маріупольці змушені пройти влаштовану окупантами так звану процедуру фільтрації, а всіх, хто її не пройшов, відправляють у колонію або в'язницю.  Зокрема,як повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, всіх "неблагонадійних" доставляють до приміщення колишньої виправної колонії №52 у с. Оленівка Донецької області (з 2014 року територія окупована) або у в'язницю "Ізоляція" у Донецьку.

"Колонія в Оленівці для тих, хто не проходить діючу службу в лавах ЗСУ, НГУ та інших правоохоронних органах. Тут утримуються рідні військові, колишні працівники правоохоронних органів, активісти, журналісти та люди, які просто викликали підозру (включаючи просто наявність патріотичних татуювань). Мінімальний термін ув'язнення 36 діб. До речі, саме 36 діб відведено окупантами на процедуру фільтрації, тому це офіційно не є висновок, а фільтрація", - розповів Андрющенко.

У найбільшому фільтраційному таборі перебуває близько 2 тисяч чоловіків. Їх тримають у нелюдських умовах. При плановому ліміті колонії в 850 осіб, за словами свідків, на сьогоднішній день там утримується не менше 3 тисяч людей. Приміщення наповнені людьми так, що немає можливості лягти. Вони змушені стояти і сидіти навпочіпки. На день на день видають баклажку води на десятки людей. Їжа не щодня. Туалет раз на день. Прогулянок на відкритому повітрі не передбачено. Усе це супроводжується допитами, тортурами, загрозами страти. Існують масові випадки зникнення людей після допитів.

В інтерв'ю виданню 0629 60-річна мешканка Маріуполя Вікторія Левашина розповіла про весь жах та приниження, які вона зазнала під час процедури фільтрації.

«Ми приїхали до Безіменного. Я винайняла житло, щоб було де чекати фільтрацію. Ми чекали на неї два дні. Коли настала черга, нас покликали у велику кімнату. Там стояли довгі столи та лавки. Було багато чоловіків у військовій формі. Усі молоді, років по 19-20. Запрошували по 2-3 особи. Тих, хто молодший, перевіряли дуже ретельно, роздягали. До мене так не чіплялися. Чесно кажучи, я нічого не знала про ту фільтрацію. У Маріуполі під обстрілами ми не мали жодної інформації. Тож я виявилася до неї не готова.
 

Вже в машині мені дали пораду видалити Фейсбук із телефону. А мені не виходило цього зробити. Паролі свої я забула. Одним словом, не вийшло. Тому про всяк випадок взяла із собою не свій телефон, а мамин. Він старий, кнопковий і там взагалі немає виходу в Інтернет. Нас запросили на співбесіду і сказали взяти з собою лише паспорт та телефон більше нічого. Спочатку у мене взяли відбитки пальців і видали довідку, що я вже дактилоскопована (слово та яке жахливе). А потім сказали чекати. І ось сиджу я, чекаю, всім уже повернули їхні паспорти та телефони, а мені не повертають і не повертають.

І раптом виходить з кімнати хлопець, років 19 йому було, і суворо називає моє прізвище. Я заходжу, і він наставляє на мене автомат. Я завмерла. Чесно, я не можу підібрати слова, щоб описати, що відчуває людина, коли їй у живіт встромляється стовбур автомата. Цей хлопець показує не мій телефон, а свій. Там у нього фейсбук. Він знайшов там мій профіль, а в ньому моя аватарка із жовто-блакитним прапором. І все! Цього було достатньо, щоб він почав кричати.

«Я згною тебе в підвалі, с*ка!» «Ах ти ж с*ка укропівська! Тварина. Вб'ю! Та я тебе в підвалі згною. Розстріляю…»

Він кричав довго, тицяв у мене той автомат. І я думала, що це кінець, що на мене чекає смерть. Я не знала, що сказати на своє виправдання, що тут скажеш? Я люблю свою країну. Коли це стало злочином? Він довго знущався. А потім каже, що на 10 років заборонено в'їзд на територію Росії, а в «ДНР» мені взагалі – смерть. «Радій, що тебе 60 років, інакше…» - сказав, а потім ударив мене ногою в спину і сказав: «Пий*** пішки до свого Львова».

Насильницька депортація до Росії

Сотні, а можливо, тисячі маріупольців насильницьким шляхом були депортовані до Росії. Так, у тому числі і завдяки російським інформ-ресурсам стало відомо, що 300 маріупольців було депортовано за десять тисяч кілометрів від рідного міста до російського Владивостока.
 

За інформацією  Петра Андрющенка людей розселили до гуртожитків, їм не видають речей та годують неякісною їжею. На роботу можна влаштуватися тільки на запропоновані вакансії – йдеться про низькокваліфіковану та низькооплачувану працю.

«Живий щит» з маріупольців та обмін трупів на їжу

Сьогодні у захопленому та зруйнованому місті ще залишаються, за оцінкою мера Маріуполя Вадима Бойченка, 150-170 тисяч людей.

“Окупанти перетворили Маріуполь на середньовічне гетто. Тож смертність буде відповідною. Без ліків та медичної допомоги, відновлення водопостачання та справної каналізації у місті спалахнуть епідемії. Нині більшість населення - старі і хворі люди. Без належних умов смертність серед уразливих категорій зросте у рази», – вважає Бойченко.

Мер зазначив, що частина маріупольців із прилеглих селищ повернулася до міста, тому що їх не випускають на територію вільної України через жорстку систему фільтрації. На думку експертів, окупанти свідомо не випускають мешканців міста в надії на те, що у разі контрнаступу ЗСУ вони стануть для загарбників "живим щитом".

Також рашисти доставляють до Маріуполя деякі набори з продуктами, а по дорозі назад цими ж фурами вивозять тіла вбитих маріупольців, які досі дістають з-під завалів зруйнованих будинків. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

Якщо тіл багато, вантажівки підганяють до будинку. Якщо незначна кількість, то навантаження транспорту відбувається у продуктових складах біля супермаркету "Метро", де й відбувається упаковка тіл загиблих.
 

"Своїми діями країна-окупант намагається приховати сліди своїх військових злочинів, які підпадають під визначення злочину "геноцид", згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статтю 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду", - заявила Денисова.

Парламенти чотирьох країн уже визнали, що жахливі злочини, скоєні росією в українських містах, таких як Буча, Бородянка, Ірпінь та Маріуполь, є геноцидом українського народу. І на всіх учасників та натхненників цих злочинів чекає новий Нюрнберзький трибунал, який визначить міру провини кожного — від рядового солдата до президента росії.

Джерело: https://www.bagnet.org/news/accidents/1332138/peklo-ruskogo-miru-v-mariupoli-deportatsiya-filtratsiyni-tabori-ta-yizha-v-obmin-na-trupi 

Serhiy

15 травня 2022, 11:56

Теги статті:
Маріуполь   війна   табори   депортація  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

У Каневі провели благодійний концерт з нагоди прийдешнього Дня Конституції

Рашисти ударили по Кременчуку радянськими Х-22, призначеними для знищення авіаносців

Переселенці у Каневі із 28 по 30 червня можуть зареєструватися для отримання грошової допомоги від ООН

У Каневі прихильник окупантів під час суду захотів перерахувати гроші на ЗСУ

Повітряна тривога...

Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС

Чому не поливається парк біля ШевченкоHUB у Каневі?

У Каневі зібрали 24-метрове бурштинове “намисто перемоги”

Перелік простих питань

Тоkj

Популярні за тиждень:

Повітряна тривога... [4]

Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС [1]

Тоkj [0]

Перелік простих питань [0]

У Каневі зібрали 24-метрове бурштинове “намисто перемоги” [0]

Чому не поливається парк біля ШевченкоHUB у Каневі? [0]

У Каневі прихильник окупантів під час суду захотів перерахувати гроші на ЗСУ [0]

Переселенці у Каневі із 28 по 30 червня можуть зареєструватися для отримання грошової допомоги від ООН [0]

Рашисти ударили по Кременчуку радянськими Х-22, призначеними для знищення авіаносців [0]

У Каневі провели благодійний концерт з нагоди прийдешнього Дня Конституції [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
"Из-за вчерашнего ракетного удара по Черкасской дамбе сегодня там ограничен проезд В частности, запрещен проезд автомобильного транспорта более 8 тонн. Объезд возможен через Канев." Джерело: підслухано Одеса
Повітряна тривога... [4]

святослав
ОК «Південь» в Телеграмі Одеської міської ради. «В Одесі періодично чути грім, а не вибухи. ППО також не застосовувалось», - йдеться в повідомленні. Грім - український.. [весь]
Повітряна тривога... [4]

Джанго
WayBe, до цього потрібно бути готовими... Війна... У нашого ворога є ядерна зброя...
Повітряна тривога... [4]

WayBe
Голова Черкаського ОВА: Друзі! Маємо два вибухи в районі Черкас. Деталі з'ясовуємо. Залишайтеся в укриттях! Не публікуйте фото та відео. Не повідомляйте локації. Від цього залежить наша безпека!
Повітряна тривога... [4]

WayBe
Вітаю усіх нас!
Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС [1]

Анті-гоблін
Продешевив – стільки неприємностей за таку невелику суму. Треба було продавати значно дорожче - хоча б не так прикро було б зараз за себе. А правоохоронцям респект: спрацювали на вип.. [весь]
Поліцейські за 1000 гривень купили у канівчанина бойову гранату [1]

Bomba_ukr
Особливо порадували: неологізм - "паковання", та сир мисливський, у контексті піару цього сиру згадкою про заповідник та охоронювані види.
Нові паковання сиру «Канів 1971» натхненні природою та картинами Марії Примаченко [3]

klimenko_2015
ЛЮДИ ДОБРИ ...А ЩО ДЛЯ НАС ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ ЗА 30 РОКИВ доброго зробила партия СВОБОДА . ТА НИЧОГО ДОБРОГО ТИЛЬКИ ЛОЗУНГИ ТА ШАКАЛЬЕ ПИДВИВАННЯ И ЗСТАЛКИВАНИЕ .. [весь]
У Каневі пропонують назвати вулицю на честь англійської поетеси, похованої в Каневі [4]

karina
Лаврентьєви - молодці і не тільки сьогодні. Але ж є в Каневі ще багато самодостатніх людей, які б могли допомогти ЗСУ. Як вони підтримують наших воїніа?
Канів -допомагає! [2]

WayBe
slavikf, по сусідству з сиром :)
Нові паковання сиру «Канів 1971» натхненні природою та картинами Марії Примаченко [3]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Червень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"