В ХХ веке мы стали свидетелями грандиознейшей аферы в мире искусства.
Эта вся история, хоть и относится к культуре, имеет варварство и отсутствие моральных принципов, на каждом ее этапе.
Так как многим нациям не повезло иметь своими соседями Россию, она всегда вторгалась на их территории и присваивала себе не только их ресурсы, но и культуру, потому что своя культура у варваров обычно отсутствует.
Украина не стала исключением и русский варвар за ее счет смог прослыть главным культурным реформатором ХХ века и явил миру “Русский авангард”:
- Главное культурное течение ХХ века, изменившее все мировое искусство и по сей день являющееся фундаментом современного дизайна, культурного новаторства и основы всего современного искусства. Следы “русского авангарда” мы видим каждый день в форме нашего телефона, интерфейсах, всей техники, которая нас окружает, слоганах которые мы слышим и проч.
Только проблема вся в том, что “русский авангард” никогда не был “русским”. Единственное, что было “русского” в авангарде, это “преследователи” его героев.
Как было написано ранее, российская империя всегда питалась чужими территориями и ресурсами и все главные герои авангарда были выходцами из колоний России, в подавляющем большинстве из Украины.
Демиург и отец “русского авангарда” Казимир Малевич родился в Киеве (Украина), в документах называл себя украинцем и даже до конца жизни на русском говорил плохо, в быту используя украинский и польский языки. С россией его связывает только то, что власти СССР не выпускали его из страны и сломали здоровье в тюрьме за “тот самый авангард”.
Все остальные главные фигуры, на которых держится “русский авангард”, также были выходцами из Украины и других колоний России. Этнических русских в “русском авангарде” было крайне мало и в большинстве своем это уже были последователи Малевича и первопроходцев.
Вот главные фигуры-столпы авангарда: Казимир Малевич (Украина, Киев), Василий Кандинский (Украина, Одесса), Марк Шагал (Беларусь, Витебск, еврей), Александр Архипенко (Украина, Киев), Михаил Ларионов (Молдавия, Тирасполь), Владимир Татлин (Россия, Москва), Алксандра Экстер (Украина, Киев), Давид Бурлюк (Украина, Харьков), Эль Лисицкий (Еврей из России), Соня Делоне (Украина).
Но почему тогда так случилось, что авангард называют “русским”, если в его основе украинцы? В этом есть 3 основные причины:
-
наглость и “культурное рейдерство” России;
-
власть в Украине (до 2014 года) полностью зависимая от России и оперирующая “украинским культурным мифом” придуманным еще в СССР
-
термин имеет в себе больше географическую характеристику, потому что родные страны всех культурных деятелей авангарда имели несчастье быть соседями “варваров из России” и быть их колониями.
После развала СССР Россия активно начала создавать свой “культурный миф” о “русском авангарде”, вливая в него нефтяные деньги, и прибегая к банальной лжи - приписывать везде “российскую” национальность выше перечисленным авангардистам украинцам. Украина же все эти года на официальном уровне не проронила ни слова об этом по причине описанной выше.
Сегодня, когда весь мир видит варварскую сущность России, пора восстановить справедливость и содрать с культурного феномена “авангард” фальшивую бирку “русский”, которая измазана кровью убитых русскими солдатами украинских детей и мирных жителей.
Авангард был в первую очередь достоянием украинских художников и вся его теоретическая часть сформирована украинцем Малевичем.
Мы призываем все мировые музеи и культурное сообщество бойкотировать фейк о “русском” авангарде и восстановить историческую справедливость. Не приписывать главному культурному феномену ХХ века кровавую бирку “русский”.
Мы просим вас быть объективными и честными и называть украинцев - украинскими художниками и украинскими авангардистами.
В художественных музеях мира не может быть места фейкам кровавой России, которая устраивает чудовищный геноцид европейской украинской нации в 21 веке в самом центре Европы.
ЕВГЕНИЙ КРЫВИН, ДЛЯ "ХВИЛІ" 23.03.2022 07:03:11
У Національній галереї Лондона перейменували картину Дега "Російські танцівниці"
Дискусії про назву полотна французького імпресіоніста Едгара Дега йшли давно, але зараз настав слушний момент перейменувати його в "Українських танцівниць", заявили у музеї.
7 геніальних українських художників, які відомі на весь світ
Архипенко, Малевич, Кандинський та ще 4 найвідоміших у світі українських художників і скульпторів
Українське мистецтво регулярно ставало заручником політичних обставин, що призвело до його законсервованості й зосередженості на внутрішніх проблемах. В Україні, яка знаходилася під владою інших держав, не було умов для розвитку, саме тому більшість митців ставали відомими вже після еміграції.
Якщо представники реалізму чи модернізму ще мали змогу на власні очі побачити роботи своїх сучасників чи старих майстрів, то Залізна завіса, цензура та панування соцреалізму за СРСР на довгі десятиріччя унеможливили будь-який поступ.
Проте були і винятки - унікальний період українського авангарду, який вплинув на світове мистецтво. Він тривав приблизно від 1910 до 1929 року, коли після вказівки Сталіна розпочалося винищення творчої інтелігенції.
Супрематизм, футуризм, конструктивізм - ці потужні мистецькі явища, що й досі продовжують впливати на світовий дизайн й архітектуру, виникли завдяки українським митцям, тому їм надалі буде приділено максимум уваги.
Олександр Архипенко
Один із засновників кубізму в скульптурі, митець, виставки якого відбувалися від Нью-Йорка до Токіо. Олександр Архипенко народився 1887 року в Києві, навчався у Київському художньому училищі. 1906 році мав першу виставку, організовану з іще одним видатним українським авангардистом Олександром Богомазовим.
За кілька років емігрував у Францію. В Парижі мешкав у тогочасному культовому місці для митців з різних країн - “Вулику”, резиденції для бідних митців, що лише починають свій творчий шлях. Там жили і творили Хаїм Сутін, Соня Делоне, Марк Шагал та багато інших.
У столиці світового мистецтва Архипенко знайомиться з Амедео Модільяні, Пабло Пікассо, Марселем Дюшаном. Постійно займаючись самоосвітою, вивчаючи в Луврі скульптуру Давньої Греції та Єгипту, Архипенко шукав свій власний стиль, що сформувався після того, як митець увійшов до “групи Пюто” - об’єднання кубістів.
Вже 1912 року відбулася його іноземна персональна виставка у художньому музеї німецького міста Хаген. Далі - США і дуже активна творча, викладацька діяльність. Олександр Архипенко одним з перших почав працювати зі світлом і порожнинами у скульптурі.
Він порушував принципи класичного мистецтва, доводячи, що з різних форм можна скласти цілісний образ. Його власний творчий метод “архипентура” пропагував спонтанність, рефлексивність і динаміку. Роботи скульптура вплинули на подальший розвиток пластичного мистецтва й дизайну.
Казимир Малевич
Один з найвідоміших художників у світі, знакова постать в історії мистецтва, філософ і теоретик, що сформулював принцип безпредметного живопису й “довів малярську й концептуальну абстракцію до її абсолютної межі”.
На жаль, навіть на теренах України Малевича багато хто вважає російським художником - настільки потужним виявилося бажання іншої держави привласнити собі генія. Втім, є чимало наукових підтверджень, що без українського традиційної візуальної культури не було би великого Казимира.
Майбутній митець народився у Києві 1879 року. Мешкав із батьками в різних куточках України. Дитина інженера, Казимир звик до міста, машинного світу, робочих. Коли ж він опинився в українському селі, то відчув справжній естетичний шок.
Дитиною Малевич допомагав селянам розписувати хати, милувався барвистим вбранням, особливо візерунками вишиванок, всотуючи світ кольорів. Не маючи професійної художньої освіти, Казимир Северинович був справжнім самородком, який ще й мистецтвом вирішив зайнятися всупереч волі батька.
Почавши з наслідування французького імпресіонізму, у 31 рік Малевич докорінно змінює свій погляд на мистецтво, відсікаючи все, що було раніше, бо його мета - віднайти шлях до “безодні буття”, Космосу.
Супрематизм Малевича - “перевага чистого художнього почуття” - був викликом, проявом творчої свободи, яку, на жаль, дуже швидко придушили сталінські репресії.
Василь Кандинський
Художник, який першим у світі створив абстрактну роботу. Кандинський народився у Москві, але свої дитячі роки провів в Одесі, де займався у Художній школі ім. Грекова. Маючи неабиякі інтелектуальні здібності, вступив до Московського університету, де вивчав юриспруденцію та економіку.
У 30 років Кандинський відмовляється від кар’єри викладача, щоб повністю присвятити себе мистецтву. Він навчається у Мюнхенській академії, виїжджає на пленер в Альпи, захоплюється музикою Вагнера.
Він все більше подорожує Європою, пише картини, які вражають кольорами. Втім, до 1910 року не втрачає зв’язку із одеським товариством художників, навіть беручи участь у виставках.
Все більше уваги Кандинській приділяє теорії мистецтва, його роботи про абстрактний живопис ставали визначними подіями у Європі. Спроба митця привнести дух авангардизму у культурне життя Москви закінчилася звинуваченнями в індивідуалізмі та буржуазності, після чого Кандинський залишив Росію.
Розквіт дослідницької роботи митця припав на його викладання у Баугаузі, де він продовжував формулювати поняття лінії, точок, контрастів тощо.
Коли школу скасував нацистський уряд, Василь Васильович виїхав до Парижа. Вже там він працював над картинами, які представили філософію “абсолютної суб’єктивності“, за якою митець є пророком, особистістю, що здатна передбачити майбутнє.
Соня Делоне
Народилася 1885 року у містечку Градизьк, що нині входить у Полтавську область. Завдяки своїй енергії та цілеспрямованості, Делоне стала художницею, що змогла перенести здобутки авангардного мистецтва у світ речей.
Крім того вона стала першою жінкою, яка за життя здобула велику честь - персональну виставку у Луврі. Біографія Соні - це пригодницький роман, в якому є місце трагічним випадковостям, ризику й впертості, божевільному коханню і славі.
Ще дитино вона втратила батька, мати Соні попросила свого брата всиновити дівчинку і забезпечити їй належне виховання. Так з Полтавщини вона опинилася в Санкт-Петербурзі в родині правника, який любив мистецтво й усіляко підтримував племінницю у її пошуках життєвого шляху.
Коли 20-річна Соня приїхала на навчання до Парижа, то відразу зрозуміла, що академічна освіта - це не її царина. Галереї, в яких виставлялися роботи її улюбленого Ренуара, незвичних Гогена та Дерена - ось місця, де дівчина здобувала художню освіту.
Коли родичі почали вимагати повернення додому, Соня швиденько вийшла заміж за галериста Вільгельма Уде, який організував її першу персональну виставку. У цей час мисткиня захоплюється фавізмом, впевнено експериментує з кольорами. За два роки вона виходить заміж за талановитого митця Роберта Делоне, у подружжя народжується син.
Існує легенда, що якось Соня вирішила пошити для хлопчика ковдру зі шматочків тканини, так, як робили це селяни в Україні. Її колеги-художники побачили у чітких геометричних формах ознаку кубізму, а у поєднанні кольорів - авторську рису Делоне.
Після цього випадку Соня активно працювала з тканинами, одягом, театральними костюмами та навіть автомобілями. Мотиви її творчості й досі використовуються у дизайні, з’являються на фешн-показах.
Олександра Екстер
Її часто називають “амазонкою авангарду”, адже Олександра Екстер дійсно була однією з перших на теренах тоді Російської імперії, та й Європи також, кого захопила свобода і потужна вітальна сила нового мистецтва.
Народилася у Польщі, але виросла й навчалася у Києві. Разом з Олександром Богомазовим Екстер здійснювала своєрідні поїздки-розвідки українськими селами, де вивчала народну творчість, те, як інтуїтивне, наївне мистецтво поєднує кольори.
Її київська майстерня, незважаючи на часті поїздки художниці в Москву, Відень, Париж, стала осередком культурного життя Києва. Частими гостями Екстер були Вадим Меллер, Анатоль Петрицький, Анна Ахматова, Осип Мандельштам.
У Парижі Екстер подружилася з Пабло Пікассо та Жоржем Браком. 1914 року вона виставила кілька своїх робіт у Салоні незалежних, підкресливши приналежність своєї творчості до орфізму, близького до кубізму напряму, що тяжів до динаміки руху, поєднання візуального й музичного образу.
Втім, головним здобутком Екстер, що високо цінується у світі, є її сценографія. Мисткиня вважала, що необхідно відійти від площини й створити такі декорації, які б могли стати повноцінними учасниками вистави.
Екстер працювала і над дизайном театральних костюмів, адаптуючи їх під вимоги футуризму. Вона експериментувала з тканиною як повноцінним мистецьким матеріалом.
1924 року Екстер з чоловіком переїхали на постійне проживання до Парижа. Там вона викладала, працювала у книжковому видавництві, брала участь у виставках і дуже сумувала за Києвом, влаштовуючи для своїх друзів вечори з українськими трунками та наїдками.
Яків Гніздовський
Колись дві роботи Гніздовського висіли в кабінеті президента США Джона Кеннеді, але це лише свідчення слави художника, а не її причина. Яків народився 1915 року й був нащадком шляхетного роду. Отримав хорошу освіту, навчався у Варшавській Академії мистецтв, що спонсорував митрополит Андрей Шептицький, потім в Зіґребі.
Гніздовський дійсно жив мистецтвом, міг не помічати звичайних речей, “завжди був заклопотаний” і мало зважав на ті соціально-політичні події, що розгорталися в передвоєнній Європі. Джерелом натхнення для художника були роботи Альбрехта Дюрера.
1944 року з’явиться перший дереворит, або ксилографія - гравюра на дереві, що визначить художній стиль митця. Перебуваючи у Мюнхені у таборі для переміщених осіб, Гніздовський займається графікою. 1949 року емігрував до США.
За спогадами митця, він чимало подорожував, жив у багатьох країнах, але ніде не відчував себе емігрантом, радше туристом. Все та ж відданість мистецтву й бажання стати самостійним художником дали свої результати. Гніздовський виграє кілька престижних арт-премій і переїде до Нью-Йорка. Відтоді він стане відомим у світі митцем, чиї виставки збиратимуть зачудованих глядачів у Лондоні, Парижі, Німеччині, Японії.
Ілля Кабаков
Між плідним періодом українського авангарду і сучасним мистецтвом є кілька десятиліть панування соцреалізму, в межах якого ми мали геніальну Тетяну Яблонську, видатних монументалістів-шістдесятників, як то Алла Горська чи Віктор Зарецький.
Перебудова вивільнила мистецький простір від цензури і контролю, а передчуття великих змін спонукало митців до небаченого свавілля, яким було, скажімо, заснування у Києві арт-сквоту “Паркомуна”. Згадаємо одеських і харківських нонконформістів.
Втім ці мистецькі явища так і не змогли сягнути кордонів своєї локальності, за виключенням кількох митців. Борис Михайлов, Арсенал Савадов, Олександр Гнилицький - імена, які добре відомі якщо не широкому іноземному загалу, то поціновувачам пострадянського мистецтва, колекціонерам і галеристам точно.
Втім, наостанок можна виділити творчість Іллі Кабакова, який народився у Дніпропетровську, навчався у Москві, у 1960-х належав до дисидентів і нонконформістів. Пізніше Кабаков почав працювати з графікою, експериментувати з інсталяціями.
1975 року емігрував у США. Виставки його робіт проходили в Італії, Парижі, Берліні, Москві, Нью-Йорку. Цього року куратори Національного павільйону України на Венеційській бієнале сучасного мистецтва вели переговори з Іллєю та Емілією Кабаковими щодо їхньої участі у престижному арт-форумі.
Проте через стан здоров’я Іллі митці відмовилися від проекту. У жовтні у престижній лондонській галереї Tate Modern було відкрито масштабну ретроспективну виставку Кабакових “У майбутнє візьмуть не всіх” - дослідження на тему митця у міжчассі.
25 листопада, 2017 субота 12:25
Українські художники: найвідоміші художники минулого і сьогодення
Українські художники, які народилися, жили і творили в Україні. Сучасні художники і великі творці з минулого.
Багато відомих художників, що народилися в Україні, через різні геополітичних змін змушені були покинути рідні краї, були забуті або зараховані до інших національностей.
На жаль, український живопис не міг розвиватися так активно, як італійський чи французький, але це не означає, що його зовсім немає. Багато сучасних українських художників отримали визнання далеко за межами своєї рідної країни.
Давид Бурлюк
Український художник і поет був уродженцем Харкова, Семіротовского хутора. В його родині були і інші відомі імена поетів і художників — молодші брати Микола і Володимир Бурлюки.
Давид Бурлюк. Фото з сайту Віртуальний російський музей
Художника вважають основоположником футуризму, а його картини продавалися за кордоном за пристойні суми. До слова, його картини були найдорожчими серед українських художників. Найбільш дорогою стала картина «Посадка рису», на американському аукціоні Sotheby's вона була продана за рекордні 650 000 доларів. Навчатися живопису український художник почав в Одесі, після переїхав до Мюнхена з братом, а після в Париж. Там він навчався в Школі витончених мистецтв Фернана Кормона. Перша світова минула художника, так як він не мав лівого ока (дитяча травма) і не міг служити в армії. Через деякий час вставне скляне око стало його візитною карткою.
Після цього повернувся в Росію, був знайомий з Маяковським, писав вірші і друкувався в газетах, іммігрував до Сибіру, а після в Японію.
З 1922 року Бурлюк жив і творив в Нью-Йорку. У 60-х він досить часто виставлявся в американських великих містах: Сан-Франциско, Нью-Йорку, Вашингтоні, Сіетлі, Лос-Анджелесі.
Картина, Фото з сайту Артхив
На згадку про великого українського художника встановлено меморіальну плиту в місті Одеса та Казань. Також щорічно Міжнародна академія Заумі вручає поетам премію імені Давида Бурлюка за продовження традицій футуризму.
Марія Костянтинівна Башкирцева
Одна з найвидатніших художниць 19 століття народилася в 1858 році в Полтавській губернії (нині область), село Гавронці. З раннього дитинства дивилася репродукції відомих художників, малювала сама, красиво танцювала, співала, грала на арфі, роялі, гітарі, органі, цитрі і мандоліні. Сім'я художниці була освіченою та інтелігентною. В юному віці переїхала в Париж і почала брати уроки в художній Академії Жюльєна, писала статті в паризькі видання, малювала побутові сцени і портрети. У 1876 році Башкирцева приїхала погостювати на батьківщину і писала в своєму щоденнику про красу рідної Полтавщини, Диканьки, які могли б позмагатися з красою вілл Риму, Боргезе і Доріа. Також вона відвідала Київ, Харків і Санкт-Петербург.
Марія Башкирцева. Автопортрет. Фото з сайту Культура.рф
Важка хвороба — туберкульоз — змусила художницю вести усамітнений спосіб життя, вона постійно сиділа вдома і малювала. Здавалося б, про славу, яку вона так мріяла з раннього дитинства, можна забути. Але незадовго до смерті про її талант дізналися у Франції. Через рік після смерті жіноча асоціація Pintoras y Escultoras організувала виставку на честь Башкирцевої.
Картини художниці виставляються в Луврі, Парижі, Орсе, Канаді, Чикаго і Україні.
Соня Делоне
Уродженка Одеси єврейської національності, справжнє ім'я художниці Сара Штерн. Вона стала першою жінкою в історії, яка за життя удостоїлася виставки в Луврі в 1964 році, а також відіграла важливу роль у формуванні та розвитку абстракціонізму. На її творчість сильно вплинули такі знамениті художники, як Вінсент Ван Гог, Анрі Матісс, імпресіоністи Поль Гоген і інші. Вона була знайома з Пабло Пікассо, Робером Делоне, який в подальшому став її другим чоловіком.
З 20-х років 19 століття вона була дуже впливовою жінкою-художником в Парижі, спілкувалася з дадаїстами і шанувальниками сюрреалізму. Відкрила своє ательє, стала великим майстром арт-деко, розробляла дизайни тканин, її знахідки використовувалися часто в рекламі, кераміці, сценографії.
Олександра Екстер (Григорович)
Видатна художниця, одна з найбільш значних персон в арт-деко, жінка, що зуміла зв'язати російський авангард і кубофутурізм, з французьким кубізмом і італійським футуризмом.
Народилася в Російській імперії, а в трирічному віці її сім'я оселилася біля Черкас, в місті Сміла. Рідною стала для Олександри київська гімназія святої Ольги, пізніше вона вчилася в Київському художньому училищі.
Фото Олександри Екстер, сайт BirdInFlight
Пізніше, після заміжжя, влаштовувала тематичні зустрічі для художників у себе вдома. У 1906-1908 роках викладала в столичному художньому училищі та одночасно працювала в Парижі, де і провела свої останні роки. Такі великі і заслужені художники, як Пікассо, Жорж Брак, Арденго Софіфі і багато інших поважали Екстер.
Марчук Іван Степанович
83-річний і нині живий народний художник України, живописець Іван Марчук один з найбільш видатних художників сучасності. Мало кому з його співвітчизників вдається похвалитися такими результатами за життя. У 2007 році він увійшов до журналу Daily Telegraph в список-рейтинг 100 видатних геніїв нашого часу.
Марчук народився в Волинському воєводстві (тоді ще Польща, нині Тернопільська область), навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва, після жив в Києві.
Іван Марчук, Фото з сайту 24 канал
Спілка художників України з початку довгий час не хотіла приймати в свої кола, так як його стиль не вписувався в рамки того часу. Його роботи — це композиції з портретами, квітами, елементами сюрреалізму, гіперреалізму, казкові і загадкові пейзажі, абстрактні і експресіоністські композиції.
Довгий час він не знав, що малює в такому ж стилі, як американець Марк Тоби, через повну ізоляцію СРСР від зовнішнього світу. А на першій виставці нонконформізму в 1979 році його картини сподобалися мистецтвознавцю Роланду Пенроуз, який досліджував творчість Пікассо.
Картина Івана Марчука, Фото з сайту Пінтерест
З того моменту у художника почався розквіт. Він удостоївся звання почесного громадянина Тернополя і Києва, лауреата Національної премії Т. Г. Шевченка, члена Золотої гільдії Римської академії мистецтва, входить в «Кращі художники 20 і 21 століття». Його роботами є близько 5 000 полотен.
Микола Івасюк — видатний художник Буковини
Микола Іванович народився в 1865 році селі Заставна, на Буковині (Чернівецька область) в родині столяра. Навчався в Чернівецькій вищій школі, після в Віденської академії мистецтв. Потім в Мюнхені, де познайомився з Рєпіним в 1893 році. Тоді він показав великому художнику свій ескіз майбутньої картини «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», який Рєпін досить високо оцінив.
Картина «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», Фото з сайту Артхив
Він писав картини в історичних жанрах, створив серію портретів відомих українських культурних діячів, створював плакати і малюнки для ВУФКУ. Також працював над створенням серії поштових марок для УНР.
У 1937 році органи НКВС безпідставно заарештували художника і в липні того ж року розстріляли.
Гайдук Віктор
Віктор Кирилович (1926-1992), брат Зінаїди Гайдук — один з найзнаменитіших пейзажистів Запоріжжя, писав чудові краєвиди рідних околиць і натюрморти, працював в жанрі станкового живопису, член Спілки художників СРСР з 1963 року. Його знають і за межами України, роботи зберігаються в приватних колекціях, а також у Запорізькому обласному художньому музеї.
Картина, Фото з сайту ЕвроАрт
Надія Білокінь
Прославлена художниця Дніпропетровська Надія Авраамовна (1893-1981) — майстер петриківського розпису. Вона — учасниця всеукраїнських та міжнародних виставок, які відкрили всьому світу самобутнє мистецтво розпису, що є невід'ємним символом України.
Її народні роботи зберігаються в одному з найстаріших музеїв країни — дніпропетровському художньому музеї, в одеському та інших музеях. На її батьківщині створена галерея, присвячена Надії Білокінь.
Приклад петриківського розпису. Фото з сайту Арт-студії
Віктор Ковтун
Це один з найбільш знаменитих художників Харківщини, його високо оцінюють багато пейзажистів. Народився він в селі Мезин, недалеко від Чернігова в сім'ї селян в 1958 році. Навчатися поїхав до Харкова в ХХПІ, де пізніше викладав. З 1988 року є членом СХУ, членом-кореспондентом Петрівської академії мистецтв і наук Санкт-Петербурга та інших вузів мистецтва.
Портрет Віктора Ковтуна, Фото з сайту Музей українського живопису
Він пише в стилі реалізм, класицизм, традиційний стиль — харківські та чернігівські краєвиди, портрети маслом, натюрморти. Багато з його картин знаходяться в колекціях відомих політиків і бізнесменів, як української еліти, так і іноземної. Виставки Ковтуна проходили і в Україні, і за кордоном, в тому числі в Китаї, де живе багато його учнів.
Графік і монументаліст Роман Мінін
Уродженець Донбасу, але після закінчення Худпрому живе і працює в даний час так само в Харкові. Знаменитий в Європі, успішно просуває сучасне українське мистецтво, а кілька років тому його назвали найбільш перспективним молодим художником країни. Брав участь в проектах стріт-арту, присвятив одну зі своїх виставок шахтарям, нагороджений медаллю «Талант і покликання», від Світового альянсу «Миротворець».
Роман Мінін, Фото з сайту Bit.ua
Є дуже яскравим представником сучасних художників, створив СМС і Трансмонументалізм, активно використовує в своїх виставках віртуальну і доповнену реальність. Його виставки проходили у Франції, Бельгії, Польщі, Швейцарії, Австрії, Італії, Москві, а також по Україні.
Дар'я Денисова
Корінна харків'янка — сучасна художниця, також одна з молодих художників, яка входить в кращі ілюстратори дитячих і дорослих книг, мандрівниця і явна оптимістка. Своє мистецтво вона називає Хеппі Арт. Її роботи люблять багато харківських дітей, вся Україна, Індія, Сполучені Штати та Ізраїль.
Дар'я Денисова з картинами. Фото з офіційного сайту художниці
З 2015 року вона є членом молодіжного союзу художників України. Картини наповнені теплом і затишком, дарують найприємніші враження від перегляду.
***
У нашій статті ви дізналися трохи з життя і творчого шляху українських художників. Це маленька часточка тих, хто жив, живе і створює українське мистецтво, творить і робить світ красивішим. Ці великі люди можуть зробити хорошу конкуренцію зарубіжним колегам.
11 лютого 2020, 14:30
|