Могила Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі осідає й руйнується, у Шевченківському національному заповіднику сподіваються на його включення до програми “Велика реставрація”.
Про це кореспондентові Укрінформу сказала виконувачка обов'язків директора заповідника Валентина Коваленко.
“Зараз завершуються роботи над науково-проєктною документацією. Сподіваюся, що найближчим часом ми побачимо паспорт “Великої реставрації” з включеним до неї Шевченківським національним заповідником", - сказала вона. За словами Коваленко, могила Кобзаря осідає і вже стала нижчою на висоту верхнього карнизу. У заповіднику планують провести дослідження неруйнівними методами, щоб з'ясувати, які саме процеси відбуваються з могилою та склепом і як цьому можна зарадити.
Та, на думку очільниці Шевченківського заповідника, причина полягає у поквапливому ремонті, проведеному у 2011 році за президентства Януковича.
"Туди привезли землі, яку не утрамбували як слід і не укріпили сіткою. Привезли піску й провели воду для поливу пагорба. Біля нього поклали плитку, яка призначена для внутрішніх робіт, але аж ніяк не для зовнішніх. Зараз вона кришиться", - заявила Коваленко.
Крім того, за її словами, у приміщенні музею "мало того, що знищили український дух, який там був з часів Василя Кричевського", а й неякісно зробили гідроізоляцію. "Тепер цокольний поверх затікає водою, гниє і чорніє від грибка. Гідроізоляцію треба робити знову”, - заявила очільниця заповідника.
Джерело: Укрінформ |