22 червня у Каневі відбулися заходи з нагоди 70-ої річниці початку Великої Вітчизняної війни. Піша хода від площі Соборної за участю ветеранів війни та праці, Канівської спілки воїнів-інтернаціоналістів, Канівської міськрайонної організації ветеранів прикордонних військ, міської громадської організації «Захист дітей війни», міськрайонної адміністративної групи, працівників організацій, установ, державних та навчальних закладів міста пройшла колоною від Соборної площі до Меморіалу Слави. Урочистий мітинг-реквієм «Кинь прокляття розпроклятим війнам. И тих вшануй, які життя любили» відкрили працівники Канівського міського будинку культури Оксана Кириченко та Інна Левіт. Після виступу народного аматорського хору ветеранів війни та праці під керівництвом Івана Дробота з піснею «Священная война», виступив Канівський міський голова Віктор Ніколенко. Із словами синівської любові та поваги, Віктор Володимирович звернувся до ветеранів війни, учасників бойових дій, канівчан які пережили лихоліття окупації і вистояли у ті буремні роки відчаю та страждання для всієї країни. Голова міста згадав про кровопролитні бої на початку війни, які виніс Канів у червні-серпні 1941 року, наголосив, що коли Дніпро роз’єднував бойові частини радянських військ у перші місяці війни, то сьогодні Канів об’єднує українців і примирює їх не зважаючи на політичні погляди та кольори прапорів, під неусипним оком Кобзаря, дух якого покоїться на Канівських дніпрових горах. Міський голова висловив надію, що влада зробить все можливе для покращення добробуту старшого покоління, що відстояло мир та незалежність для нас. Далі виступили голова Канівської районної адміністрації Олексій Гика, учасниця бойових дій Марія Сільвестрівна Гурова та від міської організації «Діти війни» Олександра Василівна Комарова, яка прочитала свій вірш «Чорним смерчем війна вірвалась».
Після хвилини мовчання настоятель Канівського Успенського собору, Благочинний Канівського округу протоієрей Георгій Поштовий здійснив панахиду за загиблими.
Завершуючи захід, хор ветеранів виконав пісні «Соловьи» та «Победа». Після мітингу–реквієму відбулося покладання квітів ветеранами Великої Вітчизняної війни, міським головою Віктором Ніколенком та його заступниками Анатолієм Леонтьєвим і Валентиною Чиж, представниками громадськості міста до могил та пам’ятних знаків загиблим воїнам Великої вітчизняної війни та жертвам окупації у Каневі. Це – могила письменника-воїна А.П.Гайдара та погруддя Герою Радянського Союзу Олега Кошового; братська могила радянських воїнів 1943-1944 років по вулиці Бузницького; братська могила радянських воїнів 1941 року по вулиці Дорошенка; стела на честь воїнів 206-ї стрілецької дивізії 1-го Українського Фронту – визволителям міста 31.01.1944 та стела Героям Радянського Союзу і повним кавалерам Ордена Слави – уродженцям Канівщини на площі Соборній; пам’ятник жертвам фашизму 1941-1945 років по вулиці Київській; братська могила радянських воїнів 1944 року та могила Героя Радянського Союзу О.Соснова по вулиці Бузницького на міському цвинтарі; пам’ятник жертвам фашизму біля Берестовецького яру; пам’ятник екіпажу бронепоїзда № 56 1941 року по вулиці Леніна та пам’ятнику морякам Дніпровської військвої флотилії 1941 р. на набережній по вулиці Героїв Дніпра.
Після покладання квітів до пам’ятних знаків присвячених Великій Вітчизняній війні у клубі-музеї «Ветеран» за участю міського голови, його заступників, ветеранів війни, учасників бойових дій та дітей війни пройшов вечір–спогад «Людським теплом і добротою хай зігріваються серця ветеранів».
На фото у галереї: мітинг – реквієм «Кинь прокляття розпроклятим війнам. И тих вшануй, які життя любили» ведучі заходу Оксана Кириченко та Інна Левіт; виступи міського голови В.Ніколенка, протоієрея Георгія Поштового; виступ народного аматорського хору ветеранів війни та праці, диригент Іван Дробот; покладання квітів до могил воїнів-визволтелів Канева, жертв окупації та пам’ятних знаків Великої Вітчизняної війни.
Костянтин Андрієнко, міський відділ культури |