8 червня у Каневі відбулася нарада голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба, його заступників Юрія Тимошенка та Євгена Влізла, керівників структурних підрозділів з активом Канівського району.
Єдиним питанням, що розглядалося на нараді було виконання плану соціально-економічного розвитку Канівського району за 5 місяців 2011 року.
Як зазначив Сергій Тулуб, сьогодні головне завдання – зробити все, щоб найближчим часом кожний канівчанин відчув, що в країні є порядок, що є стабільність, що працює вертикаль влади, в якій немає політичного забарвлення, а є єдина мета – покращення життя людей. Для цього за ініціативи Президента України Віктора Федоровича Януковича розпочато велику роботу з реформування усіх сфер життєдіяльності. Також Сергій Борисович наголосив, що, незважаючи на труднощі, які все ще існують у районі, не варто недооцінювати об’єктивно-позитивні результати роботи канівчан і місцевої влади. У поточному році за рейтинговою оцінкою район займає четверте місце, тоді як за підсумками минулого року район був на останньому місці.
Як повідомив учасникам наради голова Канівської райдержадміністрації Олексій Гика, протягом 2011 року набуває чітких рис відновлення економіки району. Ця тенденція стабільна і позитивна. Протягом 5 місяців 2011 року промисловими підприємствами району вироблено 101 тис. тонн продукції, що на 8 тис. тонн більше ніж за відповідний період минулого року. До загального фонду місцевих бюджетів району за січень – травень цього року мобілізовано 12 млн. 360 тис. грн. доходів, або на 125% більше за прогнозовану цифру. Планові показники місцевих бюджетів району в цьому році виконано всіма сільськими радами.
Провідною галуззю в районі залишається сільське господарство. У Канівському районі 62 тисячі гектарів землі займають сільськогосподарські угіддя, що становить 49 відсотків від загальної площі. Під урожай 2011 року сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності посіяно зернових культур на площі 22690 гектарів, що становить 100,2% порівняно з минулим роком.
У тваринництві збільшено поголів’я великої рогатої худоби на 15%, свиней на 8% та птиці на 2%. Виробництво м’яса склало майже 122 тис. тонн, що більше від минулорічних показників на 4100 тонн. Вироблено молока 300 тонн, (на 13% більше ніж у 2010 році).
Заборгованість із заробітної плати в районі відсутня. Середній розмір нарахувань заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій району становить 2661 грн. А це на 18,2% більше ніж у відповідному періоді минулого року. Середній розмір пенсій у районі зріс на 262 грн. Нині він становить 1066 грн.
У 2011 році створено 96 нових робочих місць. Однак, існує ще проблема так званої «заробітної плати у конвертах», над вирішенням якої досить дієво працює районна влада. За результатами проведених у цьому році 119 перевірок виявлено 253 особи, що працювали без офіційного працевлаштування. Легалізовано доходів на суму 179,2 тис. грн., до бюджету сплачено 26,9 тис. грн. податку.
Джерело: Прес-служба Черкаської ОДА |