В Україні набрав чинності закон про заборону знущань над тваринами
8 листопада в Україні набув чинності закон №1684-ІХ про заборону знущань над тваринами.
Також Кабінет міністрів України затвердив список небезпечних порід собак, до якого увійшли понад 50 порід. Їхні власники тепер зобов'язані застрахувати відповідальність за шкоду третім особам. Про це свідчить текст документа на сайті Верховної Ради.
Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)" забороняє:
- бити, вбивати, отруювати або калічити тварин, дарувати їх як призи, нагороди або премії;
- жебракувати з тваринами, надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв;
- завдавати біль, страждання чи пригнічення, дресирувати наших братів менших методом, який завдає шкоди здоров'ю та загальному стану;
- умертвляти тварин шляхом утоплення, удушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;
- залишати домашніх вихованців прив'язаним, якщо довжина прив'язі становить менше 20 метрів, крім собак, які виконують сторожові функції; для таких собак довжина прив'язі повинна становити щонайменше 10 метрів;
- залишати домашню тварину прив'язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів);
- прив'язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами;
- утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, базах відпочинку, оздоровчих закладах великих хижих тварин, отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, що становлять загрозу для людини, видів тварин, занесених до Червоної книги України та Додатка II до Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних довкілля в Європі.
Крім того, господар тварини зобов'язаний прибирати за нею сліди життєдіяльності у громадських місцях, інакше має сплатити штраф.
Документ визначає поняття жорстокого поводження з тваринами – це знущання з тварин, у тому числі безпритульних, що спричинило їх муки, що спричинило фізичний біль, страждання, але не спричинило тілесних ушкоджень, каліцтв або загибелі, залишення тварин без допомоги, а також інші порушення правил утримання, звернення та транспортування, передбачені законодавством.
Дані дії спричиняють накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн - 5100 грн) з конфіскацією тварини, якщо її перебування у власника становить загрозу життю або здоров'ю.
Як повідомляли Українські Новини, Верховна Рада посилила покарання за жорстоке поводження з тваринами позбавленням волі на строк від 5 до 8 років із конфіскацією тварини.
У січні віцепрезидент Асоціації зоозахисних організацій Марина Суркова констатувала, що покарання до 8 років позбавлення волі в Україні - найжорстокіше покарання за жорстоке поводження з тваринами в Європі.
Джерело ukranews.com
В Україні затвердили список небезпечних порід собак: що мають знати господарі
Середа, 10 листопада 2021, 14:27
Кабінет міністрів України затвердив список небезпечних порід собак, до якого увійшли понад 50 порід. Їхні власники тепер зобов'язані застрахувати відповідальність за шкоду третім особам.
Про це свідчать матеріали засідання уряду.
Небезпечними породами визнані доберман, мастиф, ротвейлер, акіта-іну, бульдог, кавказька та східноєвропейська вівчарки, вовкодав та інші собаки.
Ті, хто є власником собак, які увійшли до списку небезпечних порід, повинні під час реєстрації або перереєстрації укладати договір обов'язкового страхування відповідальності за шкоду, яку можуть завдати їх вихованці третім особам.
Як розповідав "Апостроф", з 8 листопада, в Україні набув чинності новий зоозахисний закон. Забороняється умертвіння для регулювання чисельності безпритульних тварин. Заборонено бити, травмувати, отруювати тварин, примушувати до нападу одних тварин на інших, використовувати їх як мішень під час стрільби.
Олена Руденко
Джерело apostrophe.ua
|