13 жовтня директорка Українсько-данського молодіжного дому Юлі Арнфред Боєсен, фахівчиня з регіональних програм Оксана Никитюк, асистент Яким Єрмак зустрілися з студентами Канівського фахового коледжу культури і мистецтв. Команда молодіжного дому презентувала культурні проєкти і розповіла про важливість участі молоді в громадсько-політичному житті. Створений у цьому році Українсько-данський молодіжний дім із офісом у Києві – це платформа для обміну ідеями, культурою та знаннями між українською та данською молоддю. Платформа залучає молодих людей, підтримує їх проєкти та заохочує молодіжний активізм в обох країнах.
Юлі Арнфред Боєсен недавно переїхала з Данії у Київ, щоб координувати роботу новоствореної організації. Юлі Арнфред Боєсен багато років присвятила волонтерству. У 16 років вона була волонтеркою в політичній партії, а після закінчення університету продовжила свою безоплатну діяльність, редагуючи протягом 5 років онлайн-видання, інформаційне поле, якого сприяло налагоджуванню зв’язків між Східною Європою і Західною. Під час навчання в університеті волонтерка стажувалася у посольстві Данії в Україні. З того часу вона полюбила Київ.
Фотомайстерні важливих історій – цікаві і корисні для молоді проєкти, які організовує молодіжний дім у Києві, Житомирі, Броварах, Вінниці, Хмельницькому та інших містах. Суть фотомайстерні в тому, щоб, молодь, яка не має навичок фотографування, працюючи з досвідченим фотографом, навчилася розповідати важливі історії за допомогою фото.
Студентам відділу аудіовізуального мистецтва та виробництва було цікаво дізнатися про мандрівну фотомайстерню, яка почнеться найближчим часом у обласному молодіжному центрі в Черкасах. За результатами дводенного воркшопу з 20 учасників першого етапу організатори відберуть 5 найбільш вмотивованих. Потім у цих учасників буде можливість показати свої роботи на виставці в Києві та обмінятися досвідом із професійними фотографами Данії і України. У Черкасах менторську підтримку надаватиме відомий фотожурналіст Сергій Коровайний, який публікує свої матеріали у світових медіа.
- Як ви, думаєте, чому біля дати та назви проведення можливих заходів у Каневі, ми поставили знаки питання? – розповідаючи про плани молодіжного дому, спитала Оксана Никитюк у аудиторії. – Ми плануємо, - продовжила фахівчиня, не отримавши відповідь, - провести у Каневі різні заходи, але це залежить від активності молоді: які ідеї вона може запропонувати?
Щоб краще зрозуміти студентів, гості запропонували їм написати в анкеті свої інтереси, пропозиції і проблеми. Після аналізу анкет команда молодіжного дому буде орієнтуватися, які програми планувати у Каневі.
Юрій Чорнобривець, студент четвертого курсу відділу менеджмент соціокультурної діяльності висловив думку, що починати потрібно з створення молодіжного центру навколо, якого гуртувалася б молодь. Оксані Никитюк сподобалась ідея Юрія і вона запропонувала вже зараз формувати групу однодумців, із якими можна буде втілити задум у реальність.
Окрім, фотомайстерні молодіжний дім планує провести у Каневі тренінги з проєктного менеджменту, щоб навчити молодь грамотно створювати грантові проєкти. Професійно складена заявка значно збільшить шанси отримати фінансові ресурси для втілення творчих ідей.
Ще один можливий напрям співпраці – музика. В Україну із Данії приїжджатимуть музиканти неформальних колективів для обміну досвідом. Гості цікавилися, скільки зараз у місті є таких колективів.
Отже, перший крок у встановленні комунікаційних зв’язків зроблено. Якщо у Каневі з’явиться зацікавлена у реалізації творчих проєктів всеукраїнського або локального масштабів молодь, то Українсько-данський молодіжний дім всіляко підтримуватиме її.
Назаренко Роман. |