kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Офіційно > Влада 

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ! СВЯТО ЧИ НЕБЕЗПЕКА?

Надто болючим є для Росії 30-річчя нашої незалежності. Дуже неприємно кремлівській владі бачити формування української політичної ідентичності й зростання популярності української мови, наші успіхи у будь-чому: у сільському господарстві  чи  мистецтві,  медицині чи спорті. Тому В. Путін саме зараз оприлюднив  свою статтю, повну типових кремлівських вигадок про «один народ», «спільну історію», «спільне походження», «спільну державу», навіть «спільну мову». Стаття аж кишить історичними фальсифікаціями.  Це сигнал,   завдяки якому тисячі російських істориків отримають нові  замовлення на переписування історії. А ще це намагання знайти серед українців потенційних запроданців, історичних невігласів або й просто  довірливих людей, які б, як колись у 2014 році мешканці частини Донбасу,  повірили кремлівській пропаганді й діяли  проти української влади, обраної народом.

Незрозуміло російському диктаторові з хворобливими імперськими амбіціями, що українці вже давно  самоідентифікувалися як нація. Вони на власному гіркому досвіді пересвідчилися, що ми не  «один народ», як намагається переконати українців, росіян та увесь світ кремлівський президент. Нині українці – єдина нація, яка складається з громадян різного етнічного походження, різних конфесій і мовних спільнот. Й у нас склалася власна політична культура, демократичне  ставлення до прав і свобод людини. Нарешті, українці відчувають свою причетність до європейської цивілізації.

Але, на жаль,  і дехто з українців забуває, що нині Україна є плацдармом, де Кремль в повному обсязі використовує всі засоби «гібридної» війни – від військового вторгнення на територію країни, диверсійних акцій, кібератак, економічних санкцій, підбурювання сепаратистських настроїв – до широкомасштабних інформаційних диверсій. Російська агресія вже принесла країні численні страждання і втрати – загинули тисячі українських громадян, втратили домівки  1,8 млн. внутрішніх переселенців, було окуповано 44 тис. кв. км. території та зруйновано 20% промислового потенціалу.

Останнім часом набули значної інтенсивності провокації путінських пропагандистів та їхніх  малочисельних українських посіпак у засобах масової інформації та мережі Інтернет. У соціальних мережах створюються десятки груп антидержавного спрямування, під керівництвом спецслужб російської федерації працюють тисячі ботів та тролів, які займаються розповсюдженням інформації провокаційного характеру та закликають українців до непокори, деструктивних дій,  участі у протестах.

Основна мета таких дій – дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні. А ще інформаційні операції РФ мають за мету формування в патріотичних верствах населення відчуття розчарування й зневіри; посилення в проросійськи налаштованого населення бажання відновити діалог із РФ на умовах Кремля; зміна чинної української влади й політичної еліти на проросійську.

При цьому  арсенал методів та тем пропагандистських атак дуже різноманітний: від використання відверто фейкової інформації про дії влади й до формування у населення сумнівів у будь-яких її діях (наприклад, намагання спровокувати негативне ставлення до вакцинації від ковідної інфекції). У хід йдуть замовні статті і фейкові розповіді липових «очевидців», використання банерів та білбордів певного змісту, поширення різноманітних пліток і чуток й т.п. Завдання усіх цих засобів інформаційної війни –  мобілізація, залучення людей до протестного руху, максимальне поширення інформації деструктивного характеру. Іноді пропагандисти намагаються спрямувати протести проти громадських діячів різного рангу, спровокувати користувачів соцмереж, читачів або глядачів на відверті погрози, порушення громадського порядку.

Зрозуміло, що РФ (принаймні поки існуватиме її нинішній політичний режим) буде продовжувати  інформаційну агресію проти України.  Очевидно також, що навіть у випадку «заморожування» ситуації на Донбасі, слід очікувати зміцнення і подальшої активізації головного напряму російської агресії – інформаційного. Причому ця медіа-експансія буде активізуватиметься по мірі просування України на європейському та євроатлантичному шляху.

Перед тим,  як піти на протестну акцію чи поширити антидержавні фейки чи зображення, що паплюжать честь і гідність  українців, української влади  або розповсюдити  інформацію, яка закликає українців до непокори та порушень правопорядку,  варто ретельно обміркувати, кому це вигідно. А українським користувачам соціальних мереж не завадить добре замислитись, що, захищаючи прокремлівські канали, поширюючи проросійську пропагандистську інформацію, вони будуть нести відповідальність за антидержавну діяльність та  за антиукраїнську пропаганду. Усім, хто планує брати участь у антидержавних акціях, порушувати правопорядок, не зашкодить запам’ятати: відповідальність за будь-які протиправні дії є невідворотною. Ця відповідальність регламентується відповідними статтями ККУ.

Згідно Статті 109 «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»  дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.  Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої. А от якщо  вказані вище дії  вчинені представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, вони вже караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Згідно Статті 110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої. Якщо вони вчинені представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі,  караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої. А вказані вище

дії, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, вже караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

            У разі отримання інформації про наміри представників різного роду організацій, груп чи окремих осіб скоїти злочини терористичного (екстремістського) характеру, інші правопорушення, які загрожують життю та здоров’ю людей, призводять до масових безпорядків у суспільстві тощо, телефонуйте на телефон Гарячої лінії Управління СБ України в Черкаській області (0472) 37-92-44 чи телефон поліції 102.

Будьмо гідними громадянами своєї держави й зустрічаймо свято з надією й готовністю брати активну участь у розбудові України.

WayBe

19 серпня 2021, 09:47

Теги статті:
інф  
Голосів:
2
02

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Щосуботній показ українського кіно

Завтра Черкащину накриють грози та дощі

Голуб оголосив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради

Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду

Навчання після оптимізації: у селі на Черкащині закрили школу

"Врятувати Дніпро" - черкаська ОДА ініціювала загальнодержавну програму порятунку головної річки України

Яскравий концерт, запальні змагання, колоритні майстеркласи та виставки – у Каневі відзначили 943-тю річницю із дня заснування міста

Шевченківський національний заповідник у Каневі готується до реставрації

Один клас у Каневі пішов на самоізоляцію

В новий опалювальний сезон з новими тарифами

Популярні за тиждень:

Елена Фаист — лидер в Черкассах "Стоп Фейк П@ндемия" [6]

"Врятувати Дніпро" - черкаська ОДА ініціювала загальнодержавну програму порятунку головної річки України [4]

Уперше за багато років: перша "Ракета" здійснила рейс від Києва до Канева [3]

В новий опалювальний сезон з новими тарифами [3]

Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду [3]

Обрати свой взор. [2]

Шевченківський національний заповідник у Каневі готується до реставрації [2]

Голуб оголосив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради [1]

Держагентство туризму у вересні має намір здійснити пілотний запуск маршруту Київ-Канів Дніпром [1]

Телеграм канал — выход из тупика. [1]

Про що зараз спілкуються:

святослав
"Заради Бога, сядьте!" - як знаменита "Ракета" плавала з туристами до Канева10 Корабель ходив в Нідерландах. - Компанія викупила теплохід та повернула на Батьківщину. Тепер "Нібулон" буде ходити в Україні.
Уперше за багато років: перша "Ракета" здійснила рейс від Києва до Канева [3]

Анті-гоблін
Зеленський vs Генсек ЦК КПРС, міністри на вихід | Суботній Політклуб Espreso.TV 11 сент. 2021 г. Перші висновки роботи парламентської ТСК щодо вагнерівців: хто злив спецоперацію та чи будуть по.. [весь]
«Слуги» vs США | Віталій Портников [2]

святослав
Пізно, виборчу кухню, де можна було виборцям розбавити меню двома клонами Даценків, щоб напевно пройшов Голуб ПЕРЕНЕСЛИ
Голуб оголосив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради [1]

Анті-гоблін
Наш шановний губернатор вимагає "Посилити контроль за дотриманням екозаконодавства". Невже тут хтось може ослухатися та піти проти? Але ж справа в тому, що місцеві, як і будь де, можновладц.. [весь]
Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду [3]

rod
простой уклад бабла. Взрослым дядям не понятно?
"Врятувати Дніпро" - черкаська ОДА ініціювала загальнодержавну програму порятунку головної річки України [4]

rod
Неужели там будет Ильенко с журналистами скоро???
Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду [3]

Олександр Скорина
Цитую "Віку":"А проблему вирішити можна, принаймні так, щоб вона добряче вдарила “по кишені” забруднювачів повітря. Наприклад, міська влада створює комісію, яку очолює відповідальний .. [весь]
Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду [3]

Анті-гоблін
Знову локшину по вухах розвішують( свою частку я бажаю отримувати твердою валютою $, а не цим слизьким продуктом). "Колективна відповідальність породжує тотальну безвідповідальність Маємо низку.. [весь]
"Врятувати Дніпро" - черкаська ОДА ініціювала загальнодержавну програму порятунку головної річки України [4]

rod
Олександр Скорина, Ви живете у вільній, демократичній країні, так що будете платити стільки, скільки Вам скажуть.
В новий опалювальний сезон з новими тарифами [3]

rod
компенсация с госбюджета, это с наших денег - я так понимаю бюджет мероприятия плачевный и про окупаемость даже говорить нет смысла. Никого, не смутила надпись "Нибулон"? Может надо напомнить что хотел строить Нибулон?
Уперше за багато років: перша "Ракета" здійснила рейс від Києва до Канева [3]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Вересень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"