Останній чотирьохпалубний круїзний теплохід “Принцеса Дніпра” українського річкового судноплавства покидає Україну. Днями легендарний лайнер перетнув шлюзі Канівського водосховища та направляється до російського Ростова.
Про це повідомляє черкаський журналіст Валерій Воротник з посиланням на власні джерела. - Провели в останню путь “Принцеса Дніпра”. Теплохід востаннє у своєму житті пройшов Канівський шлюз. Наступний порт приписки колишнього українського корабля - Ростов. Пам’ятаємо тебе, “Червона руто”! Відео - у сюжеті телеканалу (черкаський телеканал “Антена” - ред.) у понеділок, - йдеться в дописі на сторінці журналіста.
Скріншот зі сторінки Валерія Воротника у мережі "Фейсбук"
За інформацією Воротника, теплохід був проданий російському підприємцю ще кілька років тому і прямує до місця нової портової прописки.
Українська “Вікіпедія” повідомляє, що Принцеса Дніпра (до 2003 року — “Євгеній Вучетич”) — український річковий круїзний чотирипалубний теплохід. Теплохід був побудований у 1976 році в місті Бойценбург (Німеччина), та належав до теплоходів типу «Володимир Ільїч». Порт приписки — Херсон.
Фото: Круїзінформ
Власник і оператор — створена у 1990 р. компанія «Червона Рута», один із лідерів змішаних круїзів по Дніпру та Чорному морю. Теплохід повністю реконструйований у 2002 році в Україні.
Фото: Круїзінформ
За інформацією ресурсу “Кріїзінформ”, станом на 2017 рік - це було останнє 4-палубне судно компанії в Україні: теплохід «Генерал Ватутiн» в червні 2017 року був проданий до Росії, а в вже в вересні й «Зiрка Днiпра» покинула територію країни, взявши курс в бік російських портів.
Водночас Валерій Воротник, який був очевидцем проходу “Принцеси Дніпра” через канівські шлюзи, переконує - судно “прощалося” з українським судноплавством. Журналіст висловлю сум з цього приводу та говорить теплохід продали до Росії, не зважаючи на фактичну заборону торгівлі з державою-агресором.
- Зверніть увагу, коли він проходив Канів і Черкаси, то давав довгі гудки, що на морському сленгу означає прощання, - каже Валерій Воротник. - Так само вивели кілька кораблів з України після початку війни. Виходять в міжнародні води та відмикають систему “АІS”, міняють маршрут, а потім корабля ніхто вже в Україні у міжнародних водах не бачитиме. В Росії він буде виключно на внутрішніх річках ходити.
Фото зі сторінки Валерія Воротника у мережі "Фейсбук"
Слід зауважити, що про можливий продаж “Принцеси” говорили ще наприкінці 2017 року на профільному виданні “Круїзінформ”.
Журналісти “Про все” намагалися взяти коментар у компанії “Червона Рута”, якій він належав, і в адміністрації порту “Херсон”, де востаннє судно було приписане. Ні в компанії, ні в порту на телефонні дзвінки журналістів не відповідають. |