Порівнюємо, як шанують матерів загиблих солдатів у Каневі й інших громадах Черкащини
У газеті "Дніпрова Зірка" №10 від 11 березня ц.р. вийшов матеріал "200 гривень від канівської влади для матері загиблого солдата - подяка чи подачка?". У ньому журналісти критикували рішення членів виконкому Канівміськради, яким вони затвердили розмір щомісячної стипендії матерям загиблих учасників АТО у сумі 200 гривень. Голова Канівської спілки учасників АТО/ООС Варлам Стуруа у своєму коментарі обурився - сума стипендії настільки мала, що здатна скоріше принизити матерів загиблих атовців, ніж висловити їм вдячність за те, що виростили мужніх захисників, які віддали життя за державу. В інших громадах ці виплати становлять від 1000 до 5000 грн. Коли номер газети із цією публікацією побачив світ, до редакції надійшов дзвінок із міськради з проханням назвати громади, де матерям загиблих щомісяця виплачують від 1 до 5 тис. грн. Називаємо. І не тільки... Турбота про матерів, які втратили синів на війні на сході України - правильний крок канівської влади. Чому ж, роблячи добру справу, не зробити її по-справжньому доброю? Хіба міський бюджет не спроможний на гідні виплати матерям загиблих? Чому перед тим, як призначити стипендію 200 грн., члени виконкому навіть не поцікавилися, як роблять в інших громадах? Може, тому, що підійшли до справи формально, призначили виплату "для галочки"? Мовляв, допомогу ж надаємо, а яка то сума - 200 грн. чи 2000 грн. - вже не важливо?
Наведемо приклади.
У місті Шпола стипендія для матерів загиблих захисників України становить 1000 грн. на місяць, у місті Черкаси - 2000 грн., у місті Каховка - 1373 грн. У місті Львів до Дня матері міська рада виплачує матерям і батькам загиблих учасників АТО по 5000 грн., а в Запоріжжі міська рада цього року виплатить рідним загиблих адресну допомогу в розмірі 8000 грн. Ще по 12000 грн. отримають від Запорізької міськради неповнолітні діти загиблих воїнів. Виплачують стипендії дітям загиблих і в інших містах, наприклад, в Умані - у розмірі 1000 грн. щомісячно.
До речі, шанувати жителів своєї громади, котрі віддали життя за Україну, можна не лише виплатою стипендій їх матерям, дітям чи іншим родичам. Приміром, у місті Умань розпорядженням міського голови шість вулиць і провулків міста перейменовано на честь загиблих учасників АТО - Дмитра Пожарського, Анатолія Слонського, Ігоря Шлямара, Андрія Миронюка, Віктора Кумановського, Владислава Алексейчука. Іншим рішенням іменами Івана Качура і Олега Орлова названі вулиця і провулок мікрорайону "Східний". А в Каневі не спромоглися назвати школу, де вчився Анатолій Чупилка, який загинув у Донецькому аеропорту, його іменем.
Офіційного листа із відповіддю канівської влади на публікацію "200 гривень від канівської влади для матері загиблого солдата..." станом на 30 березня ц.р. редакція не отримала. Сподіваємося, затримка виникла у зв'язку з тим, що у виконкомі вирішили переглянути своє ставлення до тих, хто віддав життя за Україну, та їх рідних.
ЗВЕРНЕННЯ. Ми, журналісти газети "Дніпрова Зірка", вважаємо, що "стипендія" у розмірі 200 грн. для матерів загиблих в АТО канівців - прояв неповаги з боку влади. Тому звертаємося до представників канівського бізнесу - давайте самі підтримаємо в цей важкий час матерів полеглих Андрія Петрушенка, Анатолія Чупилки та Івана Григоровича - Олену Паращак, Катерину Чупилку та Галину Білецьку, які проживають на території Канівської ОТГ. До прикладу, наша газета бере зобов’язання, починаючи з 1 травня, протягом року виплачувати Олені Паращак - матері першого загиблого канівця на сході України Андрія Петрушенка - допомогу в розмірі 1000 грн. на місяць - на знак вдячності за те, що виховала справжнього захисника України. Приєднуйтеся до ініціативи журналістів "Дніпрової Зірки"! Телефонуйте, заходьте в редакцію. Ми будемо вести цю тему протягом року.
Марія ГЛАМАЗДІНА
Джерело: Дніпрова зірка
|