Якщо українська влада займеться енергозбереженням та диверсифікацією у сфері енергетики, ціна російського газу втратить стратегічне значення. Про це у прямому ефірі «Шустер Live» заявив лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.
Він зазначив, що Росія проводить жорстку політику, і всіх поступок української влади для неї замало.
«Янукович з’їхав з теми Голодомору, яка дратувала Росію, сказав «НАТО-ні», затвердив позаблоковий статус, продовжив термін перебування ЧФ РФ у Севастополі, але Росії не потрібні частки, вона хоче все».
Гриценко переконаний, що непоступлива позиція РФ щодо перегляду газової формули – це не стратегічне партнерство.
«Я не належу до Партії Ренгіонів, але мені було сумно дивитися, як принижували Україну. Бо насправді у Москві принижували не Азарова, а всіх нас разом взятих».
Гриценко закликав усвідомити, що Росія не перегляне свою позицію, тому завдання для України – відстоювати власну політику.
«Думають над національною ідеєю, яка б всіх об’єднала. Пропоную почати з того, щоб відчути себе народом, а не населенням, відчути себе країною, а не територією»
Головне завдання, на думку Гриценка, полягає у тому, щоб зменшити енергоспоживання на одиницю продукції та знизити частку газу в енергетичному балансі.
«Російській газ Україні не потрібен – потрібен протигаз. Потрібна абсолютно інша енергетична політика».
Лідер «Громадянської позиції» радить Януковичу провести ревізію енергетичних ресурсів: компаній, що мають ліцензії на видобуток газу, які насправді цей газ експортують, навести порядок у вугільній галузі, зокрема, на тисячах копанок Донбасу, зайнятися розробкою чорноморського шельфу, згадати, що Україна щорік отримувала понад 25 млрд. кубів за транзит, допоки не з’явилося «РосУкрЕнерго», відновити гідроенергетику, впроваджувати відновлювальні джерела.
«Проблема не в тому, що в нас не вистачає енергетичних ресурсів, у нас їх надлишок», - підкреслив політик.
Він також вважає неприйнятним, що українські прем’єри вимолюють дешевий газ для олігархів.
«Нам кажуть: металургія, хімія дають величезні валютні надходження. А хтось рахував, скільки валютних надходжень втрачає країна для того, щоб той газ для них закупити?»
Якщо така енергетична реформа буде проведена, Гриценко переконаний, що українська економіка стане конкурентною, а країна, нарешті, проводитиме суверенну політику.
«І тоді хай Росія встановлює хоч мільйон доларів за кубометр. Хай вона цей газ здобуває, спалює, хоч у консервні банки закатує – нас це не буде цікавити».
http://www.grytsenko.com.ua/news/view-hrytsenko-u-moskvi-prynyzhuvaly-ne-azarova-a-vsikh-nas-razom-vzjatykh.html |