Незабаром Канів прикрасять 23 витвори майстрів-скульпторів з
усієї України. Скульптури будуть встановлені обабіч дороги від
Успенського собору до Чернечої гори.
Всеукраїнський скульптурний симпозіум "Шевченкова алея" проходить
цими днями в Каневі. Біля підніжжя Тарасової гори триває творча робота
в царині скульптури. Участь у ній беруть 20 скульпторів із Харкова,
Києва, Донецька, Львова, Криму, Херсона. Черкаси представляє Олександр
Теліженко. Програма симпозіуму, що розпочався 6 серпня, розрахована на
40 днів. Нині майстри чаклують над привезеними з ямпільських кар’єрів
(Вінницька область) кам’яними брилами вагою по 6-8 тонн кожна, аби
створити не просто образи героїв Шевченкових творів, а й передати дух
Великого Кобзаря. Керівник служби з питань збереження
культурно-національних надбань Секретаріату Президента України
Олександр Биструшкін зауважив, що скульптурний симпозіум – це лише
початок мистецьких заходів, приурочених до 200-ліття з дня народження
Тараса Шевченка. Заслужений діяч мистецтв України Юлій Сенкевич із
сином Левком, також скульптором, приїхав до Канева вперше. Його мрія –
втілити образ Гамалії. Харків’янин Фелікс Бетліємський заради
канівського скульптурного симпозіуму на певний час облишив працю над
пам’ятником відомому педагогу Антонові Макаренку. У Каневі митець
створюватиме скульптурну композицію "Нічого кращого немає…".
Під
час розробки проекту виникли додаткові ідеї. Міська влада, наприклад,
запропонувала продовжити реалізацію проекту облаштуванням набережної
Дніпра. Кам’яні відходи будуть використані для ремонту ділянки дороги
на вулиці Монастирок, що поблизу Тарасової гори.
Близько одиннадцятої години біля приміщення міської Ради проводились доброчинні акції, присвячені молодіжній політиці. Участь в акціях приймала молодь з міста Комсомольск та ініціативна канівська молодь.
Гості міста пояснили, що під час цієї акції вони відвідують різні невеликі міста і спілкуються з молоддю та громадою міста по питанням молодіжної політики та її реалізації органами міської влади.
Під час акції проводилось соціологічне опитування, публічний "Паркан"
на тему "Що Вам подобається" та "Що не подобається в Каневі". Отримані результати опитування будуть передані органам міської влади.
Листи швидко заповнювались прямуючими з базару людьми, але на зміну повним листам приходили чисті.
На дитячому майданчику поблизу міської Ради проходили ігри, метою яких було навчити дітей вільному ігровому спілкуванню з дітьми.
Гості роздавали кольорові брошури про права дітей присутнім дітям та їх батькам.
Ініціаторами акції стали голова відділу сім'ї та молоді м.Канева Оксана Труфанова та відділ сім'ї та молоді міста Комсомольска.
Кореспондент сайту www.kaniv.net
Фото можливо використовувати лише з посиланням на сайт www.kaniv.net
Черкаське територіальне відділення АМКУ оштрафувало КП "Управління ВКГ", м. Канів, на 8 500 грн. за зловживання монопольним становищем. На вимогу тервідділення, підприємство припинило стягувати зі споживачів кошти за опломбування місць встановлення водолічильників та видачу техумов на встановлення водолічильників у квартирах багатоквартирних будинків. Крім того, підприємство встановило економічно обґрунтовані норми трудовитрат для розрахунку вартості послуги з видачі техумов на встановлення водолічильників для підприємств і організацій, підключення до діючої водопровідної мережі й каналізаційних мереж госпрозрахункових підприємств, бюджетних організацій, фізичних осіб і населення приватного сектору. А також припинило стягувати зі споживачів економічно необґрунтовану плату за від'єднання від системи водопостачання та підключення до системи водопостачання, перевірку робіт на відповідність виданим технічним умовам при облаштуванні житлового приміщення системами автономного індивідуального опалення.
Подія відбувалась на головній площі міста - Свободи, або, як її раніше називали - площі Комсомолу. Задля цієї події вранці було привезено та розвернуто сцену.
Подія почалась на 5 хвилин пізніше запланованих виступом гурту "Мандри".
Пісні були цікаві, хлопці грали щось на етнічні теми . Під їх пісні люди доволі повільно почали збиратись під сценою. По загальним оцінка - зібралось близько 200-250 чоловік - зовсім небагато при таких зусиллях по організації виступу.
За декілька десятків хвилин нарешті на сцені з'явився сам пан Луценко.
Запальні революційні речі пана Луценка сподобались присутнім, які у підтримку періодично щось викрикували на кшталт: "Луценко! Луценко!". Щось це нагадує...
За пів-години виступ було закінчено, і Юрій Луценко залишив сцену. Але це було не зовсім просто...
Автографи брали не лише прості пересічні громадяни, але й депутати міської ради
У останній момент Юрія перехопив міський голова Василь Коломієць з потиском руки.
На 1 січня 2008 року перенесено введення повноцінного контролю Державтоінспекції наявності у автовласників полісів обов’язкового страхування цивільної відповідальності. З нового року водіїв штрафуватимуть у разі відсутності на лобовому склі (поряд зі стікером про проходження техогляду) спеціального стікера, що підтверджуватиме наявність поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. На засіданні Черкаського прес-клубу реформ 23 серпня начальник відділу ДАІ УМВС України в Черкаській області Володимир Корєшков, розповів, що причиною відтермінування введення повноцінного контролю за наявністю полісу стало те, що більшість страхових компаній не мали необхідної кількості стікерів і залишалося ряд питань щодо правої бази введення такого контролю.
В той же час керівник Черкаської регіональної дирекції ЗАТ «Страхової групи "ТАС" Володимир Волоха рішуче заперечив неготовність страхових компаній до цього нововведення. За його словами, майбутні вибори і невдоволення водіїв напередодні, стали імовірною причиною перенесення контрою ДАІ за наявністю полісів з серпня на січень. До 1 серпня практично всі крупні і середні страхові компанії були готові до нововведення і повністю забезпечені стікерами. Так, тільки Черкаська регіональна дирекція ЗАТ «Страхової групи "ТАС" видала 5 тис. стікерів за 15 днів. І отримували їх не тільки ті, хто почав купувати поліси, а й ті, що вже купив поліси раніше. Про готовність страхових компаній, за словами Володимира Волохи, свідчить і велика кількість реклами, яка з’явилася напередодні 1 серпня, закликаючи водіїв скористатися послугами різних страхових компаній. І, хоча кількість тих, хто хотів придбати, так звану «автоцивілку», перед серпнем збільшилася, та все ж, в страхових компаній не було масового напливу клієнтів, як це було перед першим введенням «автоцивілки» - з 1 квітня 2006 року. Багато водіїв сподівалися, що її знову буде перенесено. Як, власне кажучи, і сталося.
За словами Володимира Волохи, середня вартість поліса на рік в Черкасах - в межах 150-200 грн. для всіх громадян (50-100 грн. - для пенсіонерів та деяких пільгових категорій). В той же час, поліси обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності водіїв в сусідніх Росії та Білорусі коштують 3-5 разів дорожче ніж в Україні, а в країнах Європи вартість починається з $1000.
Начальник відділу ДАІ УМВС України в Черкаській області Володимир Корєшков розповів також, що до 1 жовтня в області має закінчиться реформування ДАІ, збільшиться кількість працівників і інспекторів, що патрулюватимуть автошляхи. Крім того, в кожному районі Черкащини буде відновлено районні відділки ДАІ, працівники яких не лише оформлятимуть ДТП, але й патрулюватимуть дороги.
1 вересня в Міністерстві внутрішніх справ вирішуватиметься доцільність впровадження на автошляхах України програмно-апаратного комплексу “Відеоспостереження”. За словами Володимира Корєшкова, в Черкасах було встановлено перші в Україні камери, призначені для контролю за рухом транспорту в режимі реального часу та фіксації порушень ПДР, розпізнавання номерних знаків машин з фіксацією номерного знаку та часу проїзду; виявлення транспортних засобів та номерних знаків, які перебувають в розшуку, та водіїв, позбавлених права керування. Начальник обласної ДАІ запевнив журналістів, що система себе виправдала, про що свідчать результати експерименту: за допомогою цієї системи щодоби складається до 30 адмінпротоколів за порушення Правил дорожнього руху. Зараз за допомогою комплексу ведеться спостереження за ділянкою автодороги Золотоноша – Черкаси (на виїзді з Черкас на дамбу) та на автодорозі Черкаси-Канів (на виїзді з Черкас в напрямку Канева). До кінця року в Черкасах планується встановити ще 5 камер на виїздах з обласного центру.
А вже незабаром кожну машину ДАІ буде обладнано прибором GPS-навігації та стеження, що дасть можливість оперативно керувати нарядами та оперативно реагувати на пригоди та злочини, контролювати службовий транспорт та надавати допомогу у разі подання екіпажем сигналу про допомогу. Зараз встановлено комп’ютерне обладнання та підготовлено 10 комплектів апаратури для встановлення на службові автомобілі. Згодом планується встановити систему GPS-навігації на 70-ти службових автомобілях.
Докладніше про результати роботи Державтоінспекції в Черкаській області за 7 місяців 2007 року можна дізнатися на сайті Черкаського прес-клубу реформ.
Сьогодні, 23 серпня, в центрі міста було зафіксовано синю палатку від "Партії регіонів". А на стовбах з'явилось безліч плакатів "Нашої України". За їх інформацією, вони планують 25 серпня о 14:00 організувати виступ на площі Комсомола Юрія Луценка, з розігрівом від гурту "Мандри".
Кілька разів через несправність очисних споруд Канів опинявся
на межі великої екологічної катастрофи. Наразі важлива для міста
проблема зрушила з мертвої точки.
Згідно із постановою Кабміну, на реконструкцію канівської системи очисних споруд з державного бюджету виділено 7,3 млн. грн.
Кошти мають бути освоєні до 1 листопада цього року. Більшість робіт виконають працівники ЗАТ "Канів-Дніпробуд".
Цей монастир ще в XVII ст. вважався стародавнім. Очевидно, він
ровесник Києво-Печерської лаври і починався з викопаних самотужки
ченцями перших келій на схилах канівських гір. Тепер те, що лишилося
від обителі, викопують черкаські археологи.
За словами керівника археологічної експедиції Дмитра Куштана,
обитель у Каневі насамперед пов'язують з періодом козаччини. Тут
знаходили свій останній притулок на схилі літ зранені в численних боях
з ворогами козаки-запорожці. Монастир також прикметний тим, що біля
нього були поховані три козацькі гетьмани – Іван Підкова, Самійло Кішка
та Яків Шах. Могили звитяжних лицарів не збереглися, так само як і сама
обитель. Згідно з історичними джерелами, місто, а разом з ним і
стародавній Канівський монастир зазнали значних руйнувань та спустошень
під час безперервних воєн у другій половині ХVII ст. Споруда взагалі не
вціліла. Від дерев'яного монастиря лишилися тільки кахлі, а підмурівки
за відсутністю будівельного каменю розтягнули місцеві жителі. Археологи
кажуть, що всі знахідки, які будуть виявлені в ході розвідки, будуть
музеїфіковані на згадку нащадкам і говорять про значущість розкопок
монастиря для історії не лише краю, але й всієї України.
–
Практично відкривається одна з тих невідомих сторінок, які в радянський
час викидалися з історії, а вчених переслідували, незважаючи на звання.
Тоді це вважалося націоналізмом. Людина могла бути доктором історичних
наук, а тільки починала цікавитися козаччиною, ставала бібліотекарем.
Таких прикладів у науці достатньо, – коментує начальник служби охорони
культурної спадщини облдержадміністрації Микола Суховий.
Угода про це підписали ініціатори програми - благодійний фонд «Рідний дім» та керівництво Черкаської облдержадміністрації. За словами президента благодійного фонду «Рідний дім» Олександра Чевкіна, зараз модно говорити про соціальну відповідальність бізнесу, але потрібно говорити і про соціально відповідального громадянина. Відтак, мета фонду - долучити до благодійності звичайних громадян, - розповів Олександр Чевкін під час прес-конференції у Черкасах, куди "Рідний дім" приїхав з подарунками для інтернатів та дитячих будинків.
За словами президента благодійного фонду «Рідний дім» Олександра Чевкіна, ніхто не вимагає людей жертвувати тисячі чи сотні, але дати кілька гривень на допомогу тим, хто її потребує – справа благородна. Щоб підняти в Україні престиж благодійності в очах суспільства і долучити до цього якомога більше людей, благодійний фонд «Рідний дім» ініціює проголошення в Україні 17 листопада Днем благодійності та оголошення 2008 року роком благодійності в Україні. Аби досягти цієї мети, фонд вже звернувся до Президента України з відповідним проханням. Крім того, для координації зусиль благодійників, благодійний фонд «Рідний дім» прагне створення при Кабінеті Міністрів ради меценатів - консультаційно-дорадчого органу, що має об’єднувати зусилля представників влади, соціально активного бізнесу, некомерційних організацій та громадян.
Благодійний фонд «Рідний дім» було створено чотири роки тому на базі черкаського "Азоту" та чернігівського "Хімволокна" для підтримки дітей працівників підприємств. З часом кількість підопічних фонду зросла. «Рідний дім» почав приділяти увагу дітям з вадами здоров’я та дітям із малозабезпечених родин. Під опікою фонду нині перебуває понад тридцять тисяч дітей. Утім, сьогодні, за словами президента «Рідного дому» Олександра Чевкіна, допомоги потребує значно більша кількість людей. Відтак, мета всеукраїнської програми «Доброчинна Україна» - повернути обличчя громадськості до проблем благодійництва. Програма «Доброчинна Україна», за словами її ініціаторів – це спроба об’єднати людей довкола ідеї благодійництва як громадського обов’язку кожного українця. У рамках реалізації Всеукраїнської програми «Доброчинна Україна» планується проведення низки акцій, зокрема, створення живого ланцюга дітей від Львова до Донецька, веломарафону за участю зірки велоспорту Ленса Армстронга та турне дитячих колективів разом із майстрами класичної музики королівськими домами Європи. Завершити акцію має гала-концерт у Національній опері. Там, поряд з Володимиром Гришком та Олександром Пономарьовим, виступатимуть і черкаські діти.
За словами генерального директора ВАТ «Азот» Андрія Коваля, на підприємстві вже давно усвідомили, що, велике, всесвітнє, добро починається з маленького добра для кожної людини. На "Азоті" працює служба соціального захисту, яка опікується 107 дітьми, що потребують щоденної опіки. На підприємстві також створено центр по роботі з дітьми, який за допомогою фонду «Рідний дім» забезпечує дітей гарячими обідами, одягом, взуттям, допомагає з лікуванням та оздоровленням. А на нещодавно отриманий грант від Посольства Швейцарії в Україні центр по роботі з дітьми обладнано сучасною оргтехнікою.
Директор Михайлівської школи-інтернату Василь Могилей констатував, що цей рік – перший, коли держава виділяє кошти на капітальні ремонти та на інші потреби інтернатів. Досі інтернати могли розраховувати на спонсорську допомогу виключно у День Святого Миколая та інші свята. А тому Україні потрібні благодійні фонди - як "Рідний дім", що діють систематично, а не від свята до свята. За словами Василя Могилея, раніше в Михайлівському інтернаті був лише один телевізор, на який всі дивилися "як на ікону" - лише цього року купили 3 телевізори, які поставили по різних кімнатах. Але державних коштів на все не вистачає: лікування проводиться не в повному обсязі, дітям не вистачає настільних ігор, немає нормальних меблів, кімнати потребують капітального ремонту. "Наші діти дуже хороші - кращі за тих, які мають батьків, - впевнений Василь Могилей, - вони тягнуться до всього світлого і доброго".
По завершенню прес-конференції благодійний фонд «Рідний дім» передав вихованцям Михайлівської школи-інтернату, Вільшанської школи-інтернату та дитячому будинку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку подарунки, надані фонду для благодійної мети компанією "Ейвон Косметікс Юкрейн".
Для довідки:
Благодійний Фонд «Рідний Дім»
Засновники: ВАТ «Азот» (м. Черкаси), ВАТ «Чернігівське Хімволокно» (м. Чернігів), ЗАТ «Росава» (м. Біла Церква), ЗАТ «Корпорація «Енерготрансінвест» (м. Київ), АКБ «Укрсиббанк».
Завдання БФ «Рідний Дім»: щоденна доброчинна діяльність; Адресна допомога дітям-сиротам, дітям з особливими потребами, дітям із неповних та багатодітних сімей; Підтримка талановитих дітей із малозабезпечених сімей через надання їм освітніх грантів; Створення умов, що сприяють духовному, культурному та фізичному розвитку дітей України.
Результати роботи:
Соціальна допомога: під опікою Фонду: 915 соціально незахищених дітей; щорічно проходить оздоровлення більше 3 000 дітей; 450 дітей з функціональними вадами отримують щоденну патронажну та медичну допомогу; вручено понад 30 благодійних освітніх грантів дітям з малозабезпечених сімей. Розвиток творчості: 1 500 дітей займаються у гуртках художньої самодіяльності; створено Центри по роботі з дітьми, в який займається 450 осіб; проведено 17 культурно-масових акцій, присвячених громадським святам, за участю до 10 000 дітей у кожному. Духовність: організовано 5 церковно-приходських шкіл; роздано 55 000 екземплярів духовної літератури; проведено 22 акції, присвячені церковним святам. Підтримка спорту: створено 10 спортивних секцій, в яких займається більше 250 дітей. Підтримка розвитку творчості: Скрипаль Наталя Усикова, 16 років – переможець обласного фестивалю «Таланті твої, Черкаси» - прийнята без вступних іспитів до Черкаського музикального училища; Микола Мозговий – лауреат «Золотого диплому» Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавчої майстерності; Ансамбль “Промінці” для дітей з вадами слуху (м. Черкаси); Дитячий ансамбль танцю «Дружба» - бронзовий призер міжнародного фестивалю «Дельфійські ігри» та лауреат конкурсу ім. Вірського; Народний театр хореографічних мініатюр «Артанія» - лауреат фестивалів ім. Вірського у 2005 та 2006 роках; Народний шоу-балет «Каприз» - лауреат фестивалю «Чорноморські ігри», дипломант фестивалю «Надія» та переможець телевізійного конкурсу «Крок до зірок»; Дитяча вокальна студія - дипломант Всеукраїнського конкурсу «Чисті роси», дипломант конкурсу «Таланти твої, Черкащино», переможець обласного конкурсу «Пісенні вітрила»; Зразкова вокальна студія сольного співу «Прима» - переможець Всеукраїнських та міжнародних конкурсів; Зразкова дитяча вокальна студія «Квітограй» - лауреат 14-го Всеукраїнського телерадіофестивалю «Сіс-сім», Гран-Прі міжнародного фестивалю «Золота рибка» (Болгарія) та переможець міжнародного фестивалю «Золота осінь» (Угорщина); Дитяча школа краси «Гармонія» - лауреат фестивалю «Золоті вітрила»; Дитяче модельне агентство «17 діагональ» - переможець Всеукраїнських конкурсів «Світ талантів» у 2005 та 2006 роках. Спортивні досягнення: Вихованці інтернатних закладів Чернігівщини: Любов Ярмоленко, Ольга Шуленова, Інна Тамілко, – члени української збірної з футболу; Вихованці дитячої школи бально-спортивного танцю “Аеліта” – призери чемпіонатів світу та Європи, лауреати міжнародних конкурсів; Футбольні команди дітей з функціональними обмеженнями, створені на базі СК «Хімік» (м. Чернігів) 14-тирічна Оксана Ліщенко, інвалід дитинства, представлятиме Україну на Чемпіонаті світу з професійних танців у 2007 року в Малайзії. Займається в клубі «Вулкан» (м. Черкаси), її перемоги – 26 медалей різного ґатунку та 5 кубків.Підтримка освіти: Заочно навчається на І курсі Інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. Бойчука Зиненко Максим. Водночас працює укладчиком-пакувальником в каландровому цеху “Чернігівського Хімволокна”. Займається тяжкою атлетикою. У 2004 році отримала грант на освіту в КНУ технологій та дизайну по спеціальності “Технологія хімічних волокон” Олена Токар. У 2006 році за відмінне навчання переведена на бюджетну форму. Працює у банку інспектором по оформленню кредитів та планує не тільки закінчити магістратуру, але й отримати економічну освіту.
В м.Канів, в кімнаті гуртожитку по вул.Київській, де тимчасово мешкає житель Кіровоградської області Новоархангельського району с.Надак, 1989 р.н., виявлено та вилучено три тротилові шашки вагою по 200 г кожна та три гранати РГД-33 часів ВВВ, які згідно довідки експерта відповідно є вибуховою речовиною та боєприпасами.
Затриманий. В скоєному зізнався. Порушено кримінальну справу за ч.1 ст.263 КК України.
Будівельники покалічили і вбили свого колегу та випадкового свідка злочину.
Досить мирне село Козарівка Канівського району за один день набуло
недоброї слави кримінального. Сталося це через приїжджих – молодих
чоловіків, котрі прибули на Канівщину з різних міст України на
спорудження об'єктів ВАТ "Миронівський хлібопродукт" (фірма "Наша
Ряба") і упродовж однієї ночі вбили двох своїх колег.
Вранці у
сільському ставку було виявлено труп тридцятирічного жителя Полтавської
області Романа з ознаками насильницької смерті. Як з'ясувало слідство,
під час бійки молодики вирвали йому око, і, намагаючись приховати
злочин, вирішили... вбити колегу.
Обгорілий труп 35-річного
Олександра, жителя Козятина, знайшли в хаті, котру винаймали приїжджі.
Як виявилося, його вбили за те, що він бачив, як Романа втопили у
ставку.
Під час слідства з'ясувалося, що жертвами зловмисників
могли стати ще й двоє молодших братів убивць, які знали, що сталося
тієї чорної ночі, але встигли втекти з хати.
Василя і Руслана,
котрих підозрюють у скоєнні вбивства, заарештували у Джанкої, де
проживав один з них. Проти них порушено кримінальну справу – за
вбивство групою осіб з метою приховання особливо тяжкого злочину.
У Канівському музеї народно-декоративного мистецтва нещодавно
відбулося відкриття виставки заслуженої майстрині народної творчості із
Сімферополя, Героя України Віри Роїк.
– Поширена думка про те, що вишивання псує зір, не відповідає
дійсності, – жартувала на відкритті експозиції Віра Сергіївна. – Мені
уже 96 років, а я усе ще вільно вишиваю, читаю, пишу.
– Це друга
виставка робіт відомої художниці-вишивальниці у нашому місті, –
розповідає старший науковий співробітник Канівського музею
декоративного мистецтва Ніна Басиста. – У 1980 році Віра Роїк вперше
приїхала до Канева на персональну виставку з панно, серветками,
доріжками, сумками, декоративними пошиванками. Твори майстрині – це вся
різнобарвна Україна, ними захоплюються європейці, американці, японці,
вони дивують високим рівнем виконання, колористичним трактуванням.
Герою
України випала справді героїчна доля, складні життєві випробування,
адже у роки Вітчизняної війни її здоров'я було підірване, жінці
довелося вишивати лівою рукою. Свою любов і художній неспокій Віра Роїк
передала внучці Аліні Вороновій та правнучці Юлії Абрамовій – їхні
роботи демонструються поряд із величними полотнами визнаної майстрині.
У
творчому доробку Віри Роїк більше 80 виставок у містах України. Її
вишивки бачили також у Німеччині, Латвії, Росії, Естонії, Болгарії,
Білорусі та Польщі. За свою діяльність мисткиня нагороджена багатьма
преміями та медалями. Найвищу нагороду держави – звання Героя України –
Віра Сергіївна отримала у день свого 95-ліття. А минулого року було
засновано Міжнародну премію імені Віри Роїк. Рішенням Президії Фонду
міжнародних премій, золоту медаль та диплом під №1 за значний вклад у
примноження національних досягнень і традицій української вишивки
вручено самій майстрині.
Роботи мисткині вже демонструвалися в
Мелітополі, Запоріжжі, Харкові, Гадячі, Чернігові, Хмельницькому.
Виставку ще побачать Переяслав-Хмельницький, Лубни. А завершиться
"вишиване" турне 14 вересня в Керчі.
Група депутатів Канівської міської ради – членів комісії із
соціального захисту та охорони здоров'я – планує організувати
перекриття однієї з доріг міста.
Таким нетрадиційним для представників влади способом депутати хочуть
домогтися від підприємств "Наша Ряба", "Верес", "Укршампіньйон"
проектування та будівництва об'їзної дороги.
Вже тривалий час
великовантажний транспорт цих підприємств цілодобово рухається міськими
вулицями, а це суперечить санітарним нормам щодо рівня шуму та
загазованості повітря. Багаторазові звернення до керівників підприємств
з проханням вирішити цю проблему результатів не дали. На спільному
засіданні організаційного комітету та президії міської ради ветеранів,
яке відбулося 3 серпня, громадськість вирішила дати підприємствам ще
один шанс на мирне врегулювання конфлікту та ще раз звернутися у
письмовій формі до керівництва відокремленого підрозділу "Птахофабрики
Миронівська" ВАТ "Миронівський хлібопродукт" з вимогою до 1 вересня
цього року виділити кошти на проектування і будівництво об'їзної дороги.
У
разі невиконання поставлених вимог соціально небайдужі канівчани
планують на початку вересня перекрити рух транспорту в районі кругової
розв'язки у напрямку Канівської ГЕС.
На
Черкащині на місці масових розстрілів євреїв установлять пам’ятник
жертвам голокосту. Про це повідомили в Єврейському фонді України, який
за ініціативою президента Фонду Олександра Фельдмана виконує з 2005
року програму „Пам’ять та Вдячність”.
Окрім
Черкащини, такі пам’ятники будуть установлені ще в 2 областях України –
Миколаївській і Вінницькій. Усього в 3 областях за кошти Фонду буде
встановлено 5 пам’ятників. Крім того, планується особливу увагу
приділити єврейським цвинтарям, які оголошені пам’ятниками архітектури,
а також цвинтарям колишніх єврейських містечок, де немає общин.
Єврейський
фонд України, який цього року святкує своє 10-річчя, вже зараз фінансує
реконструкцію єврейських кладовищ у Білгороді-Дністровському, Прилуках
та Жабокричах.
З серпня більшість канівських барів перестане працювати "до
останнього клієнта". Міська влада, зваживши на численні скарги городян
про порушення вночі тиші та спокою, прийняла рішення, згідно з яким усі
бари та ресторани у міській зоні (а їх на двадцятитисячне місто майже
50) закриватимуться не пізніше дванадцятої години ночі.
Отже, охочим повеселитися після опівночі доведеться їхати до "Княжої
гори" або "Тарасової гори" – ці заклади розташовані за кілька
кілометрів від центру міста.
Черкасская
санитарно-эпидемиологическая станция запретила купаться в реке Днепр на
всех основных пляжах на территории города. Об этом заявил первый
заместитель мэра города Николай Шкарабура.
По его словам, запрет на
купание на пляжах Черкасс связан с высоким уровнем бактериологического
загрязнения воды на территории береговой полосы реки Днепр в черте
города.
По данным Черкасского горисполкома, общая площадь пляжей вдоль Днепра на территории Черкасс составляет 28 гектаров.
О 07:00 годині в КАНІВСЬКИЙ МРВ УМВС звернулась пенсіонерка, жителька м.Канів, 1947 р.н., з заявою про те, що з її будинку, шляхом вільного доступу, викрадено, золоті прикраси та гроші в сумі 511 доларів США.
Встановлено, що крадіжку скоїв непрацюючий, раніше судимий за ч.3 ст.185 КК України, житель м.Канів, 1979 р.н.
В скоєному зізнався. Речові докази вилучені. Проводиться слідство.
Акціонери одного з найбільших виробників
грибів в Україні канівської компанії „Укршампіньйон” на зборах 1 серпня
звільнили від обов’язків члена наглядацької ради Олега Кучеренка й
призначили замість нього Олега Третьяка. О. Кучеренко обіймав цю посаду
з 25 березня 2002 року, акціями компанії не володіє. О. Третьяк є
представником акціонера, також є начальником департаменту інвестицій
компанії „Смарт-групп” (Дніпропетровськ), акціями „Укршампіньйону” не
володіє. До складу наглядацької ради „Укршампіньйону” входить двоє осіб.
Минулий рік „Укршампіньйон” закінчив з чистим прибутком 3,45 млн. грн.
0,4 % акцій „Укршампіньйону” належать компанії „Прод-Інвест” (Київ), 11,04 % - „Агроекопродукт” (торгова марка „Верес”).
"Укршампіньйон”
створила 2000 року група компаній „Верес”. Він спеціалізується на
вирощуванні шампіньйонів та виробництві компосту.
Група компаній „Верес” виробляє консервну продукцію плодоовочевої групи під торговою маркою „Верес”.
Акціонери Канівського електромеханічного
заводу „Магніт” на загальних зборах 31 липня звільнили від обов’язків
голови наглядацької ради юридичну особу Фонд державного майна України й
призначили замість нього юридичну особу компанію „Інтелектуальні
технології – ІТ”. Про це йдеться в повідомленні підприємства. Акціонери
також звільнили від обов’язків заступника голови наглядацької ради,
члена ради юридичну особу Міністерство промислової політики, члена ради
юридичну особу Канівський міськвиконком, члена ради Дмитра Сала й
призначили замість них членами наглядацької ради Петра Лемешка, який
володіє 0,008805 % акцій, та Дмитра Федоріна, який володіє 0,000009 %
акцій. Вони обрані членами наглядацької ради на 3 роки.
На початку березня ФДМ продав 97,87 % акцій „Магніту” компанії „Інтелектуальні технології – ІТ”.
"Магніт" зареєстрований як акціонерне товариство, що виробляє машини, зокрема пральні та ін.
2005
рік „Магніт” закінчив з чистим прибутком 0,042 млн. грн., зменшив
чистий дохід на 0,95 %, або 0,031 млн. грн. порівняно з 2004 роком.
Шедеври культури трипільці створювали після обіду мухоморами та палінням конопель. Про це повідомив учений секретар Інституту археології НАН України Олексій Корвін-Піотровський, що проводить розкопки в Черкаській області.
"У них було дуже багато вільного часу. На це вказують орнаменти на їхніх житлах, адже, щоб їх зобразити, було потрібно дуже багато часу. Крім того, ці люди часто балувалися... палінням конопель, готували всіляке зілля з мухоморів. Взагалі деякі з них були наркозалежні. А довідалися ми про це, проаналізувавши на науковому рівні їхні малюнки на гончарних виробах. Звичайно, не всі захоплювалися наркотичними речовинами, але вже точно ті, хто часто займався розписом виробів", - повідомив Олексій Корвін-Піотровський.
Зараз у Черкаській області не тільки ведуться розкопки, але й створюється музей однойменної культури, реконструюються із сучасних будматеріалів стародавні житла. Експедиції ведуться завдяки іноземному спонсору, а проект "Історія України. Нові факти" реалізується за допомогою агентства "Raffіnade communіcatіons". Разом з Інститутом археології агентство планує кілька цікавих і важливих для країни проектів.
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]