kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Статті за 5 серпня 2008

Канівчанка Тамара Яковенко підкорила п’ять континентів

Міські новини
  • З кожної подорожі Тамара Яковенко привозить спогади-сувеніри Фото: надане авторкою публікації
    Нещодавно Тамара Іванівна повернулася з чергової закордонної подорожі.
    Нарешті здійснилася її давня мрія побачити п’ятий континент своїх багаторічних мандрів – Австралію. Загалом жінка, якій 1 серпня цього року виповнюється 81 рік, побувала у 42 країнах світу, у деяких – по 2-3 рази.
    Заробіток від книжок – на подорожі
    На перший погляд, Тамара Яковенко належить до так званих середньостатистичних українських громадян. Жінка живе просто і скромно, не захоплюється вишуканими речами, не купує дорогий одяг, не харчується в ресторанах, не робить у своїй однокімнатній квартирі євроремонти. Заощаджує кошти на чому тільки може. Не шкодує грошей лише для двох речей – на мандрівки і випуск своїх поетичних збірок. Перший напрямок "капіталовкладень" Тамари Іванівни дає стимул для життя, високе духовне піднесення, яке логічно переходить у напрямок другий – поезію. Уже кілька десятиліть жінка після кожної подорожі пише вірші і видає чергову книгу – про відкриті нею дивовижні світи природи, людей, явищ, додає ще й місцевий краєзнавчий матеріал, особисті роздуми-спогади. Наразі вийшли 26 книг канівської поетеси. Вони невеликі за обсягом, видані невеликим (тисячним) тиражем, але напрочуд щирі і світлі. Продаючи свої книги, жінка не лише повертає вкладені у видання кошти, а й до певної міри поповнює бюджет для майбутніх мандрів. Так і живе мандрівниця-поетеса у створеному нею світі мандрів і поезії, які взаємопов’язані і нерозривні, наче два крила: і красиве, і корисне.
    Дихання закордону
    Перше відкриття закордону відбулося у 1965 році. Тоді Тамара Яковенко працювала на канівській дільниці гідромеханізації інженером-гідробудівельником – у цей період якраз намивали греблю Канівської гідроелектростанції. Путівка в Чехію та Угорщину потрапила їй випадково. Сумніви їхати чи не їхати все-таки були, але рішення було прийняте доленосно правильне. Щойно перетнувши кордон тодішнього Радянського Союзу, Тамара відчула інший подих життя. Побачене за кілька днів подорожі європейськими країнами викликало захоплення і подив. Тоді сама для себе вирішила: хочу побачити увесь світ. Мабуть, у той час це були більше емоції, бо чи могла собі уявити звичайна канівська жінка, що буде мандрувати по світу навіть у поважному віці – розмінявши дев’ятий десяток літ?! Така велика і непереборна сила справжньої пристрасті!
    Наступного року подорожувала разом зі своєю приятелькою – журналісткою Катериною Чайковською. Переліт до Куби був нелегким. На борту літака, що вилітав з Москви, – туристи з різних куточків колишнього Радянського Союзу. Під час перельоту на острів Свободи у системі лайнера сталася неполадка, і на 4 дні екскурсанти опинилися в Ірландії. Для декого це було суцільне випробування, а для канівчанок – справжнє щастя. Тим паче, що Катерина Миколаївна добре знала кілька мов, і проблем із спілкуванням не було. І хоча через затримку в Ірландії термін перебування на Кубі скоротився на два дні, подорож країною кельтів була незабутньою. А королівські пальми, пляжі, гостинність кубинців запам’яталися на все життя.
    Усе життя у подорожах
    Надалі закордонні мандрівки стали для Тамари Іванівни нормою життя. Так склалося, що у неї немає власної родини, отож увесь свій духовний потенціал жінка використовує для пізнання світу, для відкриттів, для людей, з якими її зводить доля. У поетичні твори Тамара Яковенко переливає біль воєнного сирітського дитинства і нелегкої юності, котрі минули у Каховці. На очах у дванадцятирічної дівчинки загинули мама і півторамісячний братик. Не милувала жорстока війна і старшого брата. Дівчинка-підліток залишилася і без хати – у неї влучила ворожа бомба. Сироту прихистили родичі, але десь у глибині серця жевріла надія, що з фронту повернеться батько. Не судилося – в кінці війни прийшла похоронка. Тамара доклала усіх зусиль, щоб дізнатися, де похований батько. І їй вдалося встановити місце його поховання. Спочатку було листування з болгарськими школярами і вчителями із села Осоковиця, що в Софіївському окрузі, які доглядають могилу українського воїна Івана. А в 1973 році, під час подорожі по Дунаю, жінка відвідала місце вічного спочинку рідної людини.
    Немало див довелося побачити канівчанці під час турне. Тайфун в Атлантиці, Біг Бен у Лондоні, нью-йоркські хмарочоси, піраміди в Єгипті, храм Петра у Йорданії і Собор Паризької Богоматері, Колізей у Римі, пляжі Адріатики, Балатон, Цейлон, Трептов-парк, Ханой, Хайфон і Дананг, Тадж Махал, печери Словаччини, Карфаген, Мальта, Відень і Варшава, Лісабон і Джурджу... Перелік можна продовжувати.
    – Подорожувати – це смисл мого життя, – розповідає Тамара Іванівна. – Як кажуть, кожному своє. Я обрала подорожі і поезію. Це мене й тримає на світі. Розповідаю про свої мандри друзям, знайомим, і вони також запалюються цим дивовижним вогнем мандрів і на деякий час залишають насиджені місця. А щодо грошей... Якщо є бажання, якщо є мета, Бог дає так, що й кошти знайдуться. Звісно, потрібно трудитися, собі у чомусь відмовляти. Я далеко не мільйонерка, але кожна копійка "працює" на мене.
    І на дев’ятому десятку життя – подорожі під силу
    У закордонних подорожах пані Тамари була 17-річна перерва у зв’язку із глобальними змінами в Україні, у світі. Лише у січні 2007 року почався новий мандрівний період. Видався він надзвичайно потужним – канівчанка відвідала Південну Африку. Побувала у Південно-Африканській Республіці, Зімбабве, Замбії, Ботсвані, Намібії. У ПАР піднялася на Столову гору – визначне місце столиці Кейптаун, а також побувала на Мисі Доброї Надії – місці зустрічі Індійського і Атлантичного океанів. Бачила водоспад Вікторія, їздила в савану. Невдовзі побувала у Мексиці, милувалася старовинними пірамідами, побудованими майя і ацтеками, бачила найстаріше дерево світу ялівець, якому дві тисячі років.
    Мандри завели Тамару Яковенко на край світу – нещодавно повернулася з подорожі по Австралії, Новій Зеландії і Таїланду. Перед поїздкою трохи хвилювалася: вік солідний, переліт далекий, хтозна, що скажуть медики. Проходила обстеження в Інституті Амосова. На щастя, лікарі дозволили: здоров’я нормальне, подорож під силу. Екскурсія в крокодильник, "спілкування" наживо з кенгуру і чорним папугою в Парку тварин, екскурсії на мальовничі острови, наближення до Південного полюса, спостереження з маленького літачка за блакитними китами і морськими левами, а у великому акваріумі бачила різнокольорових рибок, рибу-півня, рибу-коника. Побувала у храмі Будди, на фабриці коштовностей, купалася у термальних водах, засмагала на сонячних пляжах.. Звісно, від таких шикарних вражень молодітиме і тіло, і душа.
    Тамара Іванівна не здається рокам. Її блакитні очі горять живим молодечим вогнем, вона активно живе і працює сьогодні, аби наблизити завтрашній день мандрів і відкриттів.
    Кілька років тому пані Тамара написала: "Я не помру, як не побачу кенгуру..." Сьогодні вона продовжила строфу: "Ні, вмирати я не хочу, як не пізнаю бразильські ночі". Отже, чергова мрія-подорож вже народилася. Дасть Бог, і вона збудеться.
    Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКОДжерело: "Прес-Центр" Читати...
Теги статті: Яковенко  подорожі  

WayBe

5 серпня 2008, 00:00 Коментарів: 11  Голосів: 1 0

На будівництво Канівської ГАЕС виділено 5 мільйонів гривень

Міські новини

  • До переліку енергооб’єктів, які будуватимуться 2008 року за рахунок спеціального фонду Держбюджету, включив Канівську гідроакумулюючу електростанцію Кабінет Міністрів України.
    Про це йдеться в урядовій постанові від 23 липня. На спорудження Канівської ГАЕС виділяється 5 млн гривень, замовником виступає енергогенеруюча компанія "Укргідроенерго" (Київська область).
    Загалом в Україні цьогоріч передбачено освоєння 337 млн грн. державних коштів на спорудження енергооб’єктів.
    Підготував: Юрій КИЛИМНИКДжерело: "Прес-Центр" Читати...
Теги статті: ГАЕС  гідростанція  

WayBe

5 серпня 2008, 00:00 Коментарів: 5  Голосів: 0 0

Геологів переплутали з "чорними археологами"

Міські новини
  • Під час екскурсії студентів геологічного факультету Київського національного університету до чергового об’єкта, що розташований на території парку "Трахтемирів", студентів та викладачів запідозрили у "чорній археології". Ця подія відбулася 21 липня цього року.
    Урочище "Ігнатенкова гора" – це природне геологічне відшарування гірських порід завдовжки сто метрів і завширшки три метри у межах пляжної зони на березі Канівського водосховища. Для студентів-геологів це надзвичайно цікавий об’єкт з огляду на те, що містить у собі найповніший стратиграфічний розріз цього регіону. До того ж, цей розріз є зручним і найбільш доступним для огляду.
    Студенти робили візуальний опис геологічного об’єкта, а з нижньої частини відбирали зразки гірських порід (пісків, пісковиків, глин), які становлять виключно навчально-методичну цінність.
    Навчальна екскурсія відбувалася згідно з навчальним планом доти, доки до геологів не підійшли троє невідомих. Один із них назвався начальником відділу охорони регіонального ландшафтного парку "Трахтемирів" Миколою Донченком. Він наказав негайно припинити роботи і залишити об’єкт. Викладачі Марина Крочак і Марія Курило спробували пояснити суть справи, переконували, що студенти – аж ніяк не "чорні археологи". Не допомогло.
    Врешті-решт Микола Донченко склав протокол, у якому дії викладачів та студентів назвав пошуковими, і конфіскував геологічний молоток як "знаряддя злочину".
    До речі, це не єдиний випадок затримання "підозрілих". Охоронці РЛП "Трахтемирів" не дозволили працювати навіть працівникам державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів", землі якого межують із землями ландшафтного парку...
    Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКОДжерело: "Прес-Центр" Читати...
Теги статті: Трахтемирів  

WayBe

5 серпня 2008, 00:00 Коментарів: 0  Голосів: 0 0

3




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Про таємниці Кременчуцького водосховища, "сук" та серфінг

У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв

Клининговая компания: уборка квартиры после ремонта

Уборка квартиры после ремонта: шаг за шагом

Клінінгові послуги: що це таке і чому вони стають все популярнішими?

Сила нації – в її захисниках!

Захисти тих, кого любиш!

Як сонячні панелі рятують лікарню від відключень: досвід Шептицького

Економія грошей та енергонезалежність: дві громади отримали сонячні електростанції для лікарень

Містична Черкащина

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

fishingessay
level devil Чому комісія працює без служби виконавчого провадження? Яка мета існування служби виконавчого провадження? Її роль полягає у виконанні рішень усіх судів, зокрема Верховного Суду Украї.. [весь]
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

fishingessay
Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування.
Єлизавета Зубчук [2]

litytremble
Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись.
Єлизавета Зубчук [2]

polytrack
@Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

tomorrowgrin
@ Block Blast Game And even more so - the Supreme Court of Ukraine, and not just to collect money from debtors.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

slavikf
А що, вже перемогли?
У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв [1]

Serhiy
[link]
Захисти тих, кого любиш! [1]

vlada
Хороший магазин, величезний вибір і компетентний консультант.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Nikamrita
1. Хром Біотин Баланс з корицею: Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь]
Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]

Vlad999
Священника згідно закону до суду за невиконання рішень органів влади!
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"